Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

Сучасні електричні м'ясорубки кардинальним чином відрізняються від тих простих, але практичних пристосувань механічного типу, які були в ходу ще кілька років тому. Правда, тепер з'явилася інша проблема — вибрати відповідний агрегат, здатний швидко подрібнити продукти до потрібного стану, з усього різноманіття варіантів. Хорошу м'ясорубку знайти не так вже й складно, сучасні виробники намагаються забезпечувати споживачів якісними товарами.

Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

Головне, підібрати оптимальний варіант, що ідеально підходить під конкретні запити. Ще вдома потрібно визначитися з необхідними базовими опціями і додатковими функціями приладу, тільки після цього можна відправлятися в магазин на пошуки своєрідною побутової техніки.

Перш за все, потрібно усвідомити, що електричні м'ясорубки умовно діляться на дві групи:

 1. Соло. Це класичний прилад, призначений конкретно для переробки риби і м'яса в фарш. Сучасні вироби нерідко оснащені спеціальними насадками, що дозволяють приладу послужити як соковижималки або терки.
 2. Комбайн. Якщо вибрати для будинку це багатофункціональний пристрій, можна не хвилюватися за покупку терки, блендера, міксера, соковижималки і виготовлення морозива.

Незважаючи на настільки очевидна перевага комбайна, варто врахувати, що через особливості конструкції потужність переробки інгредієнтів може виявитися недостатньою. Також не можна забувати про значні розміри пристрою і його немаленькою вартості.

Базові характеристики функціонального пристосування

Правильно зробити вибір допоможе розуміння технологічних параметрів. Якщо ними нехтувати, то електрична м'ясорубка доставить немало клопоту.

 • Потужність. Спочатку рекомендується оцінити, яку роботу передбачається перекинути на прилад і яким буде її обсяг. Якщо продешевити і придбати пристрій з мінімальним показником потужності, він просто не буде справлятися з обов'язками і досить швидко вийде з ладу. Виходити потрібно з такої формули — електром'ясорубка потужністю 1000 Вт здатна за хвилину переробити близько 1-1, 5 кг м'яса або риби. Це усереднений показник, який може незначно коливатися при спробі завантажити в м'ясорубку занадто великі або дуже маленькі шматки продукту.

Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

Порада: Не варто гнатися за максимальною потужністю, різниця в кілька сотень Вт позначається тільки в тому випадку, якщо на електромотор доводиться занадто велике навантаження. Будинки таке трапляється нечасто, тільки якщо за один підхід спробувати виконати незвично великий обсяг роботи або неякісно очистити заготовки від жив і кісток.

 • Матеріали. У випадку з корпусом пристосування оптимальним вважається застосування пластика, але тільки, якщо він харчової. Навантаження на корпус не настільки значна, щоб робити його з металу. А ось внутрішні деталі можуть бути тільки металевими, за рідкісним винятком.
 • Шнек. Це знімна деталь у вигляді спіралі, на яку кріпляться насадки і ножі, перед тим, як помістити їх в м'ясорубку. Обертаючись, цей елемент проштовхує продуктову масу до виходу. Щоразу перед початком роботи потрібно переконуватися, що розташований він правильно і в ході регулярної експлуатації його поверхня не була пошкоджена. Сьогодні для будинку можна вибрати модель відразу з двома шнеками. Один з металу для м'яса і риби, інший із пластику — для ягід, овочів і фруктів.
 • Ножі. Вкрай не рекомендується користуватися елементами, придбаними окремо, краще використовувати рідні для пристрою ножі. Вони повинні бути виготовлені з дуже міцної і якісної сталі, тоді їм не знадобиться занадто часта заточка. До речі, цю маніпуляцію краще довіряти професіоналам, самостійно можна завдати непоправної шкоди важливим деталям. Деякі м'ясорубки для будинку супроводжуються самозаточуються ножами, що помітно полегшує процес експлуатації побутового приладу.
 • Решітка. У наборі звичайно йде кілька варіантів решіток з отворами різного розміру. Це дозволяє отримувати фарш та інші продукти різної консистенції. Перед початком експлуатації приладу рекомендується ознайомитися з призначенням деталей, інакше виникає ризик псування, як складових конструкції, так і харчових продуктів.
Цікаве:  Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Перед тим, як вибрати розрекламовану і красиву електричну м'ясорубку, потрібно переконатися в її безпеці. Для цього її обов'язково включаємо в мережу, не повинно бути ніякого тріску від подачі струму. Шнек після запуску апарату під усіма його елементами і насадками повинен бути недоступний. У деяких апаратах навіть є функція, яка блокує його роботу, якщо елементи встановлені неправильно.

Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

Важливі і корисні додаткові опції

Можна вибрати відповідну електричну м'ясорубку, грунтуючись тільки на базових параметрах, але процес експлуатації помітно спроститься, якщо врахувати і додаткові моменти.

 • Реверс або зворотне прокручування. Просте натиснення кнопки змусить шнек працювати в зворотну сторону. Це корисно, якщо робота встала з-за щільної жили, чи не пускає фарш. При відсутності функції м'ясорубку доведеться розбирати, щоб відновити її функціональність.
 • Захист мотора. Наявність електричної, механічної або термічної блокування дозволяє припиняти роботу механізму при його роботі на межі, що попереджає серйозні поломки. Двигун просто відключається, щоб через кілька хвилин його можна було заново запустити.
 • Вхідний або завантажувальна платформа з вхідним отвором. Наявність розширеної частини дозволяє контролювати ступінь завантаження приладу, запобігати випадання шматочків з вхідної труби. Як матеріал можна вибрати харчовий пластик, він дешевше або легше металу, але схильний до появи подряпин, тріщин, при регулярному використанні швидко виходить з ладу. Метал теж використовується в м'ясорубках будинку, але його рекомендується брати тільки при дуже частою експлуатації виробу.
 • Штовхач. Головне, щоб він був легким, тоді проблем з його постійним застосуванням не виникне.

Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

 • Насадки для сосисок і ковбас. Дозволяють правильно і швидко начиняти натуральну або штучну оболонку без ризику її пошкодження. Сьогодні приготування домашніх ковбас набирає все більшої популярності, тому насадки досить затребувані.
 • Соковижималка для цитрусів. Всупереч поширеній думці, далеко не кожну електричну м'ясорубку комплектують пристосуванням для приготування свіжого соку, тому доведеться окремо звернути увагу на даний момент.
 • Тертки, шинкування, овочерізки. Це елементи у вигляді барабанів, що володіють отворами різної форми і розміру. Обробка компонентів проводиться дуже швидко і якісно, ​​в цьому класичні м'ясорубки не поступаються комбайнів.
 • Насадка для випічки і домашньої локшини. У комплекті зустрічаються не так часто, але знайти підходящі елементи окремо ще складніше. Для любителів домашнього печива і макаронних виробів є серйозною підмогою. Являють собою насадки з оригінальною формою, що мають на увазі виведення ковбасок, які потрібно згодом нарізати. При бажанні можна вибрати апарат, який самостійно розділяє тісто на окремі вироби.
Цікаве:  Як почистити друкувальну головку і сопла принтера HP?

Крім цього, в більшості сучасних м'ясорубок і комбайнів для будинку зустрічається опція формування котлет однакового розміру, що ще більше скорочує тимчасові і енергетичні витрати на процес готування.

Нюанси, що впливають на процес вибору

Визначившись з усіма основними і додатковими моментами, можна вирушати в магазин. Вже на місці, перед тим, як вибрати відповідну під вимоги електричну м'ясорубку, рекомендується звернути увагу ще на кілька нюансів:

Як правильно вибрати хорошу електричну м'ясорубку для будинку?

 1. Компактність, зовнішній вигляд, варіант виконання вироби. Побутова техніка повинна бути не тільки функціональною, але і зручною, інакше прилад велику частину часу буде стояти на полиці.
 2. Наявність лотків для зберігання насадок збереже місце і час на пошуки всіх потрібних елементів.
 3. Довжина шнура повинна бути достатньою, щоб розмістити пристрій в зручному для роботи місці.
 4. Не менш важливо вибрати відповідну висоту вихідного отвору і лотка. Можливо відразу доведеться підбирати підходящі миски для готового продукту.
 5. Будь-яка м'ясорубка електричного типу є досить важким предметом, а й тут можливі різні варіанти. Не варто купувати практично непідйомна виріб, якщо основний час воно буде проводити в коробці.

Безпосередньо перед покупкою потрібно перевірити якість роботи продукту. Не варто лякатися його сильного шуму, поки не придумали м'ясорубок, що працюють без звуку. З огляду на те, що шуміти вона буде всього кілька хвилин, великих проблем в процесі експлуатації це не завдасть. Головне, щоб під час роботи всіх механізмів не лунало тріска, стукоту і інших підозрілих звуків.

https://youtube.com/watch?v=UyTtkJrhPe

Корисні матеріали

Close