Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?

Часто трапляється, що куплена якісна техніка, встановлена ​​начебто правильно, а потім виявляється, що пральна машина стрибає при віджиманні. Можна, звичайно, залишити так, але постійний шум доставляє незручності, до того ж це зменшить термін служби.

Те, що ваша пральна машина сильно вібрує, може бути пов'язано з технічними неполадками або установкою в невідповідному місці.

Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?

Чому пральна машина стрибає під час віджиму і що можна з цим зробити?

Насамперед перевірте, чи зроблено все за інструкцією під час установки. Часто машинка скаче просто тому, що перед використанням не зняли транспортувальні анкера. Їх можуть називати транспортувань болтами, але це не зовсім правильно — крім болтів там є і інші деталі, але це несуттєво. Вони встановлені в машинці для жорсткої фіксації бака, ніж, як зрозуміло з назви, захищають машинку від пошкоджень під час транспортування. Іноді при установці їх забувають зняти або просто не розуміють, чому потрібно їх прибрати, а це призводить до сильної вібрації під час віджиму. Коли ж анкера видаляють, бак вільно повисає на амортизаторах, які пом'якшують вібрацію. Якщо ви поняття не маєте, як це зробити, краще викликати майстра. Досить впевнені в своїх здібностях читачі можуть просто скористатися інструкцією — там детально і з ілюстраціями описано, як видалити анкера при установці пральної машинки.

Ще одна причина стрибає машинки може полягати в тому, що ніжки не відрегульовані. Це може бути небезпечно: якщо вона стоїть не зовсім рівно, якісь деталі можуть торкатися один одного і псуватися. Перевірте машинку на хиткість, похитавши з боку в бік — то, що вона піддасться, однозначно говорить про те, що ніжки відрегульовані неправильно. Це зовсім не складно виправити самостійно. Найчастіше ніжки машинки просто закручуються, як болти, так що правильно це зробити може хто завгодно. Найкращий варіант для регулювання — покласти на машинку будівельний рівень (якщо його немає, можна використовувати блюдце з водою, але воно не дасть такої точності). Потрібно спочатку покласти будівельний рівень паралельно передній (на ній розташована дверцята) і задній стінці машинки, перевірити нахил в цій площині і відрегулювати. Після цього — покласти його паралельно бічних стінок, тобто перпендикулярно попередньому положенню, і проробити те ж саме.

Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?
Якщо попередні поради не спрацювали, можливо, причина не в машинці, а в невідповідному для неї підлозі (занадто гладкий, кривої або недостатньо міцний). Щоб це виправити, можете купити щільний гумовий килимок, спеціальні гумові колодки або присоски. Колодки потрібно буде наклеїти: треба запитати у продавців, як це зробити з тими, що ви придбали. Все це ви напевно зможете знайти в будь-якому магазині товарів для дому. Крім того, машинка могла банально посунутися. Перевірте, можливо, вона стикається зі стінами, трубами або іншими предметами навколо неї.

Цікаве:  Чи допускається розміщення холодильника поруч з батареєю?

Все ще не знаєте, чому стрибає пральна машина? Деякі машинки починають трястися і шуміти, коли не можуть впоратися з правильною балансуванням білизни. Варто подивитися в інструкції, яка кількість білизни рекомендують завантажувати. Також радять додавати пару рушників, якщо ви перете одну масивну річ (наприклад, куртку), щоб білизна рівномірно розподілялося. Постарайтеся при завантаженні розподіляти речі рівномірно по барабану і не прати занадто мало або занадто багато.

Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?

Амортизатор в пральній машині

Якщо машинка раніше працювала справно

Якийсь час машинка працювала нормально, а тепер скаче? Це може свідчити про несправності, а з поломками краще розібратися якомога раніше, поки вони не привели до більш серйозних пошкоджень. Найчастіше це проблеми з противагою, амортизаторами або підшипниками.

  • Амортизатори.

Амортизатори в пральних машинах покликані пом'якшувати коливання і не давати баку битися об корпус, що тримає всі деталі в цілості й схоронності.

Щоб перевірити амортизатор, притягну бак до себе і відпустіть. Для цього потрібно засунути руку всередину барабана, як би зачепитися за нього і потягнути. Якщо він просто повертається на місце — все в порядку. Якщо ж він гойдається з боку в бік, амортизатори доведеться міняти.

Для лагодження амортизаторів потрібно поміняти пластикові обкладання. Відключіть амортизатор від корпусу (для цього потрібно відкрутити декілька гвинтів і зняти його). Виявивши зіпсовані обкладання, зніміть їх і замініть новими. Щоб це зробити, потрібно розтиснути П-образні металеві стрижні, встановити нові деталі і повернути стрижні в попереднє положення.

  • Противаги.

Противагу — це важкий блок, який також заважає вібрації, що робить пральну машину стійкою. Його виготовляють з бетону або пластику. Бетонні противаги з часом кришаться і руйнуються. Але частіше виникають проблеми з кріпленням — вони розбовтуються, виникає характерний стукіт і вібрація. Якщо ви не знаєте, як їх правильно замінити, хорошим рішенням буде виклик майстра.

  • Підшипники.

На жаль, через вологу деякі поломки в пральних машинах майже неминучі. Підшипники, наприклад, швидше за все через якийсь час почнуть іржавіти і руйнуватися, внаслідок чого прийдуть в непридатність. Спочатку машинка видає залізний скрегіт, а коли руйнування стають серйознішими, барабан починає вільно ходити з боку в бік, а машинка сильно вібрує. Якщо ви підозрюєте поломку підшипників, дуже не рекомендується користуватися машинкою — під час роботи вони можуть буквально розлетітися, ніж зашкодять інші деталі. Самостійно підшипник краще не міняти — така робота вимагає досвіду і спеціальних знань.

Цікаве:  Чи можна встановити холодильник на балконі?

Як правильно встановити пральну машину, щоб вона не стрибала при віджиманні?

Порада

Якщо ви не впевнені в своїх силах і знаннях — настійно рекомендуємо вам звернутися за допомогою до фахівця.

Відомо безліч випадків, коли, не знаючи, що, як і чому робити, невдачливі майстра просто ламали техніку. Деякі деталі пральних машин досить дорого коштують, а нова машинка — тим більше. Так що може трапитися, що в гонитві за економією вам в результаті доведеться витратитися на більш складну лагодження та покупку нових запчастин.

https://youtube.com/watch?v=z6QICoTB9-

Корисні матеріали

Close