Як правильно зберегти кукурудзу

Кукурудза — це доступний, поживний, дуже корисний і просто смачний продукт. Щоб насолоджуватися ним при виникненні відповідного бажання, не обов'язково купувати баночки з консервованими зернами, адже існує чимало методик, як зберігати кукурудзу.

Як правильно зберегти кукурудзу

Мало хто знає, що її можна не тільки закочувати в банки, але і сушити, заморожувати. Причому, не тільки в зернах, а й в качанах. При дотриманні певних правил навіть свіжий інгредієнт вийде зберегти довше декількох годин. Перевірені часом підходи розроблені таким чином, що дозволяють максимально зберегти всю користь, аромат і смакові якості злаку.

Особливості зберігання свіжої кукурудзи

Для збереження солодощі продукту потрібно якомога швидше звільнити качани від зерен і правильно провести відповідну обробку. У цьому випадку продукт ще протягом трьох тижнів буде радувати своїм початковим смаком і ароматом.

Як правильно зберегти кукурудзу

У домашніх умовах це можна зробити наступним чином:

 1. Кукурудзу очищаємо від бруду, волокон і листя, викладаємо в широку каструлю.
 2. В іншу ємність, трохи менше за обсягом наливаємо холодну воду, додаємо кубики льоду. Далі вводимо лимонний сік і сіль з розрахунку по чайній ложці кожного продукту на літр води.
 3. Розмішуємо рідина і отриманим розчином заливаємо качани, залишаємо відмокати протягом 20 хвилин.
 4. Далі прямо у воді відокремлюємо зерна від основи, весь бруд викидаємо, воду зливаємо, відкидаючи кукурудзу на друшляк.
 5. Позбувшись від надлишків води, злегка просушують зерна і розкладаємо по пластиковим пакетам з замками. Їх не варто набивати занадто сильно, але повітря потрібно випустити по максимуму.
 6. Прибираємо продукт в холодильник, для продовження терміну зберігання інгредієнта можна скористатися морозильною камерою.

Таку заготовку при бажанні можна відварити, піддати консервації або додати в страву. Головне, щоб інгредієнт пройшов відповідну термічну обробку.

Варіанти зберігання кукурудзи в качанах

Найчастіше кукурудза на зиму заготовлюється саме в качанах. Такий підхід дозволяє зберегти її солодкість, хоч і вимагає набагато більше місця, особливо при значному врожаї. Варіант впливу вибирається залежно від того, скільки планується зберігати продукт в домашніх умовах:

 • Холодильник. Початки чистимо від листя і волокон, розподіляємо по пластиковим пакетам у немитому вигляді. Прибираємо упаковки в холодильник, використовуючи для цього окремий лоток або полку. Таку кукурудзу найкраще з'їсти протягом трьох днів. Свіжість вони збережуть і довше, але бажаної солодкості в зернах вже не буде.

Порада: Подібний підхід категорично не підходить в якості зберігання кукурудзи для виготовлення попкорну. Навіть при підходящої вологості насіння злегка розбухнуть, а їх шкірка розм'якне. Це негативно вплине на процес готування і кінцевий результат.

Як правильно зберегти кукурудзу

 • Сушка. Кукурудзу перебираємо, видаляємо волокна, качани не обрізають, тільки розкриваємо. Заготовки розвішуємо на горищі або в іншому сухому і добре провітрюваному приміщенні. Можна розмістити їх окремо або сплести кілька кіс, економлячи місце.
 • Замороження. Даний підхід дозволяє зберігати кукурудзу в домашніх умовах від року до півтора років. Перед тим, як заморозити кукурудзу на зиму, необхідно провести ряд маніпуляцій, спрямованих на її обробку. Якщо просто помістити свіжий продукт в морозилку, на виході вийдуть несмачні гумові зерна.
Цікаве:  Способи зберігання м'яса, які прийшли до нас з тих часів, коли ще не було холодильників

Крім цього, кукурудзу можна законсервувати. Існує чимало рецептів, що дозволяють закатати зерна в чистому вигляді або у складі готових страв. Особливою популярністю сьогодні користуються консервації з маленьких качанів кукурудзи, які навіть в їжу вживаються разом з основою.

https://youtube.com/watch?v=8JNpWNN5WS

Як правильно зберігати варену кукурузу

Перед тим, як вживати постояв продукт, потрібно переконатися у відсутності сторонніх запахів від самих зерен і заливки.

Технологія заморозки кукурудзяних зерен і качанів

Перед тим, як заморозити кукурудзу на зиму, необхідно визначитися з підходом до роботи. Заготовки можуть бути у вигляді качанів або окремих зерен. На технологію процесу це практично не впливає, але зерна зручніше зберігати, а качани подарують кукурудзі незвичайну соковитість і солодкість.

Як правильно зберегти кукурудзу

При роботі з качанами діємо за наступною схемою:

 1. Початок чистимо від листя, волокон, некондиційних зерен, зрізаємо його кінчик.
 2. Готуємо дві каструлі — з холодною водою і окропом.
 3. Спочатку качани викладаємо в гарячу воду, чекаємо пару хвилин, перекладаємо в холодну і теж чекаємо пару хвилин. Маніпуляцію повторюємо 3-5 разів.
 4. Розкладаємо качани на тонкому рушник без ворсу і чекаємо, поки вони добре просохнуть.
 5. Далі кожен плід окремо загортаємо харчовою плівкою і відправляємо в морозилку.

Як правильно зберегти кукурудзу

Кукурудза, заморожена подібним чином, повинна бути правильно разморожена перед приготуванням. Її потрібно кілька годин потримати в холодильнику. Категорично заборонено відразу після вилучення з морозилки опускати початок в окріп, продукт вийде гумовим.

Підхід з окремими зернами відрізняється від попередньої процедури тільки останнім етапом. Підсохлі і остиглі качани розбираємо на окремі зерна і розкладаємо по пластиковим пакетам з замками, після чого прибираємо в морозильну камеру. По ходу заморозки ємність можна кілька разів перетрушувати, щоб зерна не злиплися. Якщо всі етапи маніпуляції були пророблені правильно, то заготовку навіть не доведеться перебирати, зіпсованих елементів в ній не буде.

https://youtube.com/watch?v=hceZ-s45lb

Корисні матеріали

Close