Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Два рази на рік — восени та навесні власники автомобілів змінюють гуму. Як правильно організувати зберігання шин, щоб вони прослужили кілька сезонів аж до максимально дозволеного зносу протекторів? Придбання нового комплекту «взуття» для машини обходиться досить дорого, тому важливо знати, як правильно зберігати колеса, зняті на тривалий період. Літні і зимові шини слід зберігати по-різному. Але існує ряд норм, які є обов'язковими для обох типів гуми.

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Загальні правила зберігання шин

Автомобільні покришки виготовлені з гуми, хоча і дуже міцною. При організації місця для тривалого зберігання коліс, в першу чергу, треба врахувати, що може викликати для них негативні наслідки.

  • Шини не переносять тривалого впливу ультрафіолету. Постійне потрапляння сонячних променів на покришки призводить до їх пересихання. У них утворюються не помітні для неозброєного ока мікротріщини. Це старить гуму і може привести до розриву під час руху. Тому, зберігання коліс під відкритим небом або легкими навісами можливо тільки протягом короткого періоду часу — не більше місяця. З цієї ж причини не варто зберігати як зимову, так і літню гуму на відкритому балконі. В крайньому випадку, шини треба укрити непрозорим матеріалом.
  • Температурний діапазон, який здатні витримати сучасні шини, досить широкий. За ГОСТом допустимими є коливання температури при зберіганні даних виробів від + 35 ° С до -30 ° С. Але краще, якщо колеса не будуть піддаватися максимально допустимих значень. Не можна в холодну пору зберігати покришки поблизу опалювальних приладів. У металевому гаражі колеса можна зберігати тільки взимку.
  • Необхідно уникати потрапляння на шини різних хімічно-активних речовин (кислот, розчинників, бензину, лугів, масел та ін.), А також їх парів. Не бажано, щоб покришки тривалий час перебували в контакті з отруйніметали і міддю.
  • Помістивши на тривале зберігання автомобільні шини, не можна допускати, щоб вони піддавалися будь-якого роду деформації (точкової, перегинів, стиску). Утворилися на покришках вм'ятини до кінця вирівняти підкачкою і навіть поїздками неможливо, такі покришки доведеться замінити.

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Після зняття коліс з машини, їх бажано помітити, вказавши розташування, наприклад — праве переднє (ПП) або ліве заднє (ЛЗ). Це допоможе в подальшому встановити колеса на ті ж місця. А при нерівномірному зносі протектора, автомобільні шини бажано поміняти місцями за принципом — хрест-навхрест.

Цікаве:  Як правильно засушити, засолити і заморозити кріп, щоб зберегти його взимку?

Зберігання літньої гуми

Літня гума призначена для експлуатації в теплу пору року. Вона добре переносить високі температури, але на морозі стає жорсткою і крихкою. У північних регіонах, де взимку температура опускається нижче мінус 40 градусів, літні покришки можуть потріскатися і стануть непридатними для подальшого використання. Так, як правильно зберігати шини, які демонтують восени?

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

  • Оптимально літню гуму розміщувати на зиму в теплому приміщенні. Якщо такої можливості немає, то можна зберігати в гаражі або на дачі. Можна використовувати сухий підвал, де температура навіть в сильні морози не опускається нижче 0 °.
  • Перед тим, як прибирати колеса на зберігання, їх необхідно вимити і просушити.
  • Найкраще зберігати літню гуму на дисках в накоченому вигляді. Який тиск має бути в шинах — думки розходяться. Реально, цілком достатньо 1-1, 5 Атм. Головне, щоб під час зберігання вони не піддавалися деформації.
  • При зберіганні коліс на дисках, їх або укладають на рівній поверхні стопкою — одне на інше (але не більше 4 штук в кожній) або підвішують, одягаючи через центральний отвір в диску на металеву трубу (стрижень) або спеціальні гаки.
  • Якщо літню гуму зберігають без дисків, то її слід встановити в строго вертикальному положенні, так, щоб покришки були затиснуті з боків. Встановлені таким чином шини треба періодично (раз в три — чотири тижні) повертати на 25 — 30 градусів. Це дозволить уникнути деформації і збереже балансування.

Не можна встановлювати літню гуму на стелажі, що складаються з тонких штирів або куточків, так як це може викликати на ній необоротну деформацію.

  • Покришки під час зберігання краще зачохлити або накрити, щоб всередину не могли потрапити пил або сміття.

Зберігання зимової гуми

Зимову гуму зберігають аналогічно річної. Але слід враховувати, що такі шини більш м'які. Тому бажано зберігати їх на дисках. Ні в якому разі не можна залишати колеса на тривалий час на сонці, і не тільки через те, що зимові шини не переносять ультрафіолету. При нагріванні понад 50 градусів вони прийдуть в непридатність. З цієї ж причини не можна зберігати колеса, які використовуються взимку, в металевих складах, гаражах або ящиках. На сонці подібні сховища розпалюються до дуже високих температур.

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Ідеально підійдуть для складування шин цегляні, бетонні гаражі, сухі підвали і будь-які інші сухі приміщення.

Цікаве:  Де і як потрібно зберігати чоботи влітку?

Якщо зимову гуму знімають з дисків, то під час зберігання (тільки у вертикальному положенні) її треба регулярно повертати. З огляду на те, що вона значно м'якше, ніж річна, прокручувати її треба трохи частіше, приблизно раз на два-три тижні. Ні в якому разі не можна зберігати покришки в лежачому положенні або підвішуючи їх. Це неминуче призведе до необоротної деформації.

При зберіганні на дисках в накоченому вигляді колеса укладають на рівній поверхні стопкою або підвішують точно так же, як і літні. Тиск бажано трохи знизити, щоб шини не роздмухувало, але до кінця спускати повітря не можна, так як при зберіганні стопкою будуть деформуватися бічні поверхні.

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Зрозуміло, що перед укладанням на зберігання, колеса слід очистити від бруду і вимити.

На що слід звернути увагу при установці шин на автомобіль після зберігання

З'ясувавши, як зберігати колеса в міжсезоння, не завадить дізнатися, як правильно починати експлуатацію шин після довгого зберігання. Дістаючи колеса зі сховища, слід дуже уважно оглянути на предмет пошкодження і зносу. При виявленні нерівномірного зносу коліс слід поміняти їх місцями. В такому випадку також бажано перевірити і відрегулювати розвал-сходження.

Слід заміряти глибину протектора, і якщо ця величина близька до мінімальної, необхідно планувати придбання нових шин.

Як правильно зберігати зимову і літню гуму

Дуже бажано щорічно проводити балансування коліс. Розбалансовані шини можуть бути однією з причин нерівномірного зносу протектора. Крім того, порушення балансу призводить до передчасного зносу деталей підвісок.

Слід звернути увагу на час, який минув від дня виготовлення покришок. Навіть в тому випадку, якщо шини мало експлуатувалися і зовні добре виглядають, мають нормальні протектори, все одно після закінчення 6-7 років їх слід замінити новими. Гума з часом втрачає свої фізичні і хімічні властивості, що серйозно знижує безпеку під час поїздок.

Визначити вік покришок можна за маркуванням, нанесеної на бічну сторону коліс. Число DOT визначає дату виробництва. Перші дві цифри — кількість тижнів з початку року, другі дві — рік виготовлення. Так 1114 означає, що покришка виготовлена ​​на 11 тижні (березень) в 2014 році.

Дотримуючись цих нескладних правил, можна зберегти в цілості «взування» для свого автомобіля протягом ряду сезонів і забезпечити комфортні та безпечні поїздки.

Корисні матеріали

Close