Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Якщо знати, як почистити зливний насос в пральній машині, корисне функціональне пристосування багато років прослужить вірою і правдою. Почувши одного разу в процесі прання незвичне дзижчання або, виявивши, що через шланг не відходить вода, потрібно в першу чергу задуматися про можливість чищення насоса. У будь-якому випадку, його доведеться вилучати для оцінки, іноді елемент просто виходить з ладу. Навіть людина, далека від розуміння роботи пральної машини, здатний провести маніпуляцію, яку господині зазвичай намагаються довірити професіоналам.

Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Як підбиратися до насоса в залежності від типу машини?

Незалежно від того, з яким типом пральної машини доводиться мати справу, необхідно запастися поруч інструментів. Домашньому майстру знадобиться гайковий ключ, ємність для збору води, плоска і хрестова викрутки. Далі приступаємо до вивчення інструкції, що додається до агрегату. Це потрібно як мінімум для того, щоб з'ясувати, де знаходиться насос.

Залежно від того, з якою моделлю апарату доводиться працювати, діяти доведеться по одному з наступних сценаріїв.

Коли до насоса можна дістатися через дно пристрою:

 1. Знаходимо панель або спеціальні дверці, яку розкриваємо за допомогою плоскої викрутки. Виявляємо саморіз, який утримує зливний фільтр і відкручуємо його.
 2. Відхиляємо апарат так, щоб вся рідина витекла з нього в попередньо підставлену ємність. За годинниковою стрілкою прокручуємо фільтр, випускаючи всю воду, що залишилася.
 3. Далі повертаємо фільтр вже проти годинникової стрілки, вдавлюємо його всередину і виймаємо через відкрите дно.
 4. Від'єднуємо шланг, всі дроти і затискачі, виймаємо насос.

Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Порада: Будь-які процедури з пральною машиною починаються з двох обов'язкових маніпуляцій. Спочатку відключаємо агрегат від мережі, після чого переконуємося, що перекритий кран подачі води.

Коли до насоса доводиться добиратися через фасадну частину:

 1. Дістаємо з пральної машини лоток для порошку і відкручуємо виявлений під ним саморіз.
 2. У нижній частині апарату знімаємо панель, отримуючи доступ до зливного фільтру. Там викручуємо ще один саморіз, після чого акуратно знімаємо передню панель.
 3. Під нею виявляється внутрішня панель з додатковими саморізами. Відкручуємо їх і залишається від'єднати манжету, зняти з люка хомут, розтиснути затискачі.
 4. Після того, як насос буде доступний, зливаємо воду, від'єднуємо всі деталі, в тому числі і шланг.

Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Коли до насоса добираємося через задню стінку пральної машини:

 1. Відкручуємо затискачі, фіксуючі зливний шланг, від'єднуємо його. Скручуємо все саморізи, які тримають задню панель і знімаємо її.
 2. Відключаємо дроти, відкручуємо насос, від'єднуємо його від усіх елементів.
Цікаве:  Типи гідродинамічних машин для прочищення каналізації і особливості їх застосування

Після того, як всі процедури виконані, можна приступати до чищення насоса. Якщо подібні маніпуляції з машинкою проводяться вперше, то краще за все фотографувати всі етапи роботи.

Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Правила чищення функціональної деталі

Щоб ретельно прочистити насос, необхідно в обов'язковому порядку зайнятися його крильчаткою. Щоб її зняти, потрібно відкрутити саморізи, що з'єднують частини корпусу елемента. В робочому стані ця деталь обертається, тому в процесі прання на неї намотуються волосся, нитки, шерсть і інше сміття. Все це видаляємо, протираємо виріб зсередини, шланги теж рекомендується почистити. Після цього встановлюємо частини на місце і все збираємо так, як було.

Далі запускаємо роботу пральної машини в стандартному режимі і оцінюємо її якість. Якщо шуму немає, а вода зливається без проблем, значить все було зроблено правильно. Трапляється, що проведені маніпуляції не дають потрібного результату, тоді насос або відходить від нього шланг потрібно замінити.

Як прочистити зливний шланг і насос пральної машини своїми руками?

Профілактика засмічення зливного насоса

Серед основних причин, після впливу яких потрібно прочистити насос або шланг, виділяють використання для прання жорсткої або брудної води, неправильно підібраних миючих засобів, велика кількість на виробах сміття. Дотримання ряду правил дозволить знизити ризик засмічення важливих функціональних елементів:

 1. Для прання одягу можна використовувати тільки спеціальний пральний порошок, призначений для автоматичного прання.
 2. Речі, особливо ті, з яких можуть відірватися нитки або дрібні деталі, потрібно попередньо поміщати в мішок або сітку.
 3. Перед шлангом, по якому в машинку надходить вода, потрібно встановити якісний фільтр.
 4. Якщо здається, що продуктивність апарату почала знижуватися, потрібно вчасно розібрати пристрій і почистити всі фільтри та насоси.

Виходить, що, незважаючи на всю клопітка поставленого завдання, з нею можна впоратися самостійно. Головне, не відходити від інструкції, дотримуватися послідовність дій і працювати строго за планом.

https://youtube.com/watch?v=8iOyItr24gU

Корисні матеріали

Close