Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Сучасна техніка дуже полегшує життя, але її важливо використовувати правильно. Тому треба знати, наприклад, куди сипати порошок в пральній машині. Якщо слідувати інструкції, то результат обов'язково порадує. Але бувають ситуації, коли керівництва по експлуатації немає під рукою. Як розібратися, який відсік для чого призначений?

Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Як виглядає контейнер для миючих засобів?

Не можна сказати однозначно, як виглядає відділ для миючого засобу і де він розташований. Виробники вирішують це питання по-різному. У моделях з вертикальним завантаженням він зазвичай розміщується на внутрішній стороні люка, з фронтальним — на верхній або передній панелі, над люком. Більшість таких літаків оснащені кнопкою, натискання на яку дозволяє дістати його і почистити.

Контейнер розділений на три частини. Якщо уважно їх розглянути, то буде помітно, що кожен з відсіків позначений певним значком. Вони можуть відрізнятися в залежності від марки пральної машини. Саме на ці позначки і потрібно орієнтуватися, коли прийде час засипати порошок. Крім того, відділення відрізняються за розміром.

  • Середній за розміром розміщується найчастіше з краю. Маркується літерою «А», арабською цифрою «1» або римської «I». Використовується для режимів з попереднім замочуванням або пранням. Для цієї мети підходять засоби тільки у вигляді порошку.
  • Найбільший призначений якраз для основного миючого засобу. Позначається традиційно «B», «2» або «II». Зазвичай знаходиться посередині.
  • У невелику за обсягом осередок заливають кондиціонер, пом'якшувальний білизна. Часто він має функцію антистатик. На цьому відділі можна побачити зображення зірочки або квітки, іноді напис «Softener».

Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Як правильно прати?

Якщо немає впевненості, що все позначення зрозумілі правильно, або вони просто стерлися, то можна розібратися, що до чого, досвідченим шляхом. Для цього включають порожню, що не завантажену білизною, пральну машину в режимі без замочування. Відділення для миючих речовин не потрібно повністю закривати. Той відсік, в який подача води піде в першу чергу, і буде призначатися для порошку. Відкриття контейнера в процесі роботи не зашкодить агрегату. Цю особливість можна використовувати, щоб додати ополіскувач, коли прання вже запущена.

Щоб привести в порядок речі, діють таким чином.

  • Для сильно забруднених речей потрібно замочування. Тому заповнюють осередку «1» і «2» порошком, при бажанні в відсік із зірочкою або квіточкою додають кондиціонер.
  • Якщо необхідна лише основне прання, але зі пом'якшувачем, то засіб засипають тільки в відсік «2». У маленький наливають ополіскувач.
  • Коли потрібна проста прання, то використовується тільки друга осередок.
Цікаве:  Чи можна очистити праска від накипу без хімічних препаратів?

Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Чи можна поміщати засіб в барабан?

У деяких випадках можна спростити собі задачу і помістити миючий засіб безпосередньо в барабан. Багато господинь віддають перевагу надходити саме так. Особливо це актуально для старих пральних машин, які вірно служать не один рік. Вони починають погано вимивати відсік з порошком, тим самим збільшуючи витрату миючого засобу. Але якщо після закінчення циклу контейнер чистий, то можна спокійно їм користуватися.

Порада

Якщо для прання використовується густий гель, то його варто трохи розбавити водою. Так він буде краще вимиватися.

Деякі виробники самі докладають до порошку спеціальну ємність, призначену для барабана. Найчастіше її докладають до речовин для прання дитячої білизни, обіцяючи більш дбайливе прання. А ось відбілювачі і засоби для виведення плям краще поміщати тільки в відповідно позначену осередок. Вони досить агресивно впливають. Тому можуть пошкодити речі, якщо застосовувати їх безпосередньо.

Миючий засіб може бути не тільки рідким або у вигляді порошку (ми вже розібралися, куди його засипати). А ось капсули або спресовані кубики не розчиняться в окремій ємності. Тому закладати їх потрібно прямо в барабан. Це ж стосується і більшості бессульфатних продуктів. При використанні для прання рослин, що містять сапоніни, їх прибирають в мішечок.
Як розібратися, куди в пральній машині засипати порошок?

Щоб пральна машина працювала без перебоїв і показувала відмінний результат, важливо не тільки сипати порошок в правильний відсік, але і вибирати відповідний засіб. Воно повинно бути зі зниженим піноутворенням, так що з відміткою «для ручного прання» не можна використовувати. Крім того, слід дотримуватися дозування, пропонованої виробниками. Вони нерідко вказують максимально допустиму кількість. Тому можна зменшити його, особливо якщо білизна не брудне. Підбирати міру варто індивідуально з урахуванням завантаженості і програми.

Використовувати техніку необхідно так, як це наказано виробником. Своєчасно засипати порошок в потрібну комірку, регулярно сушити барабан, відкриваючи люк на деякий час. Варто уважно вивчити інструкцію з експлуатації. Саме тоді пральна машина довго залишиться справною, а речі будуть радувати свіжістю і чистотою. Знання маленьких хитрощів дозволить не розгубитися в будь-якій ситуації.

https://youtube.com/watch?v=S6tdtLnz1H

Корисні матеріали

Close