Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Коли сторонній предмет при пранні потрапляє між барабаном і баком, це може привести до серйозної поломки машинці. Найчастіше туди потрапляють дрібні штучки, що залишилися в кишенях — монети, дрібні брелочки, шпильки, шурупи, а також деталі одягу. Іноді і діти роблять свій «внесок», запихаючи дрібні іграшки через люк для засипки порошку. Щоб ні потрапило в механізм пральної машини, це потрібно постаратися швидше витягти.

Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Чи завжди потрібно викликати майстра?

Найпростіший варіант — коли потрібно дістати кісточку ліфчика, яка застрягла в отворі барабана. В цьому випадку потрібно пассатижами затиснути стирчить кінець і обережно витягувати, не роблячи різких рухів, щоб кісточка НЕ ​​вломився. Такі маніпуляції може зробити кожен самостійно.

Якщо предмет не видно, але ви точно знаєте, що він потрапив в машинку і може стати причиною поломки барабана, перевірте зливний фільтр — монети, дрібні шурупи та інші сторонні речі невеликого розміру найчастіше виявляються там. Іноді і кісточку ліфчика можна виявити в фільтрі машинки. Цю процедуру теж можна виконати самостійно. В інших випадках краще за все запросити майстра.

Якщо при пранні або віджиманні чутні звуки тертя металу об метал і ви лише припускаєте, що за барабан потрапив сторонній предмет, виклик фахівця буде необхідний. Такі шуми можуть бути свідченням зносу деталей або їх поломки, а самостійно це визначити неспеціалісту важко.

Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Інструкція по вилученню стороннього предмета

Якщо є впевненість, що причина нехарактерних звуків при роботі пральної машини — потрапив туди сторонній предмет, а робота з технікою не в новинку, то витягнути його можна самому. У машинах з горизонтальною (фронтальної) завантаженням для цього потрібно зняти задню або передню стінку. Найчастіше задню, але цей нюанс залежить від моделі. Є й інші відмінності в різних моделях, тому перед продовженням роботи краще знайти схему розбирання конкретної пральної машини.

Тут буде дана інструкція з розбирання найпоширенішого варіанта зі зніманням задньої стінки і верхньої кришки. Перед тим як приступити до розбирання, злийте з машини всю воду через зливний шланг і відключіть електроживлення.

Далі потрібно виконати наступні дії.

 1. Розкрутити два болта на задній стінці — вони кріплять верхню кришку.
 2. Зрушити кришку трохи назад, після чого вона зніметься.
 3. Відкрутити гвинти, що кріплять задню стінку, і зняти її.
 4. Іноді елементи одягу (пояси, шкарпетки, носові хустки, тонкі шарфики), що потрапляють за барабан, накручуються на нагрівальний елемент (ТЕН), тоді їх видно вже на цьому етапі. Але навіть прибравши їх, якщо при роботі пральної машини чутні шуми, краще перевірити, чи не потрапило ще що-небудь всередину.
 5. Зняти нагрівальний елемент. Для цього потрібно від'єднати дроти, що йдуть до нього, і відкрутити гайку кріплення. ТЕН можна підчепити викруткою за видиму частину і витягнути назовні.
 6. Через отвір, що утворився підсвітити ліхтариком, і тоді можна побачити кісточку ліфчика або інший предмет, що потрапив між поверхнею барабана і бака. Якщо нічого не видно, перейдіть барабан, можливо, щось застрягло вгорі: при прокручуванні воно впаде на дно бака.
 7. Зробити гачок з дроту (його довжина і конфігурація залежить від місця знаходження застрягла деталі одягу) і при його допомоги дістати сторонній предмет.
 8. Встановити ТЕН, попередньо почистивши його від накипу. При цьому потрібно стежити, щоб він щільно сіл на своє місце, після чого закрутити гайку кріплення і підключити дроти.
 9. Зібрати машинку, закрутивши болти на задній стінці і поставивши на місце верхню кришку.

Порада

Перед тим, як виймати проводів потрібно замалювати схему їх підключення або зробити фото, щоб потім виконати підключення правильно.

Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

Що робити, якщо кісточку ліфчика не видно в отвір від Тена?

Якщо предмет застряг між баком і барабаном пральної машини біля валу у верхній частині бака, його може бути не видно через отвір для нагрівального елементу. В цьому випадку потрібно виконати ряд дій.

 • Блокувати шків дерев'яним бруском. Це робиться для того, щоб барабан НЕ провертався при подальших діях.
 • Відкрутити болт кріплення шківа.
 • Зняти шків і закрутити болт назад (закручувати не до упору).
 • Виконати кілька різких ударів молотком по болту. Щоб не пошкодити різьблення, удари потрібно наносити, підклавши попередньо дерев'яну дощечку.
 • Після ударів вал з барабаном повинен зміститися вперед, а сторонній предмет — впасти вниз.
 • Поставити шків на місце, затягуючи болт тугіше, щоб він не зміг розкрутиться під час прання або віджимання.
 • Поставити на місце задню стінку і кришку і закрутити всі елементи кріплення.
Цікаве:  Що таке аерогриль і як вибрати гідну модель?

Як самостійно дістати сторонній предмет з барабана пральної машини?

профілактика

Щоб уберегти свою техніку від поломки і не розбирати її з метою дістати потрапила в бак кісточку ліфчика, потрібно дотримуватися кількох рекомендацій.

 • Одяг зі стразами, пластиковими або металевими деталями, в тому числі ліфчики з кісточками, потрібно закладати в машинку тільки в мішку для прання.
 • Дрібні речі — пояси, носові хустки, шкарпетки — теж варто складати в такий мішок.
 • Перед закладанням речей уважно перевіряти кишені.
 • Стежити за станом ущільнювальної гумки біля люка.
 • Перевіряти перед кожним пранням, чи немає в барабані сторонніх речей.

Дотримуючись цих рад, можна не тільки самостійно дістати «зайвий елемент», а й уникнути непотрібних клопотів, пов'язаних з розбиранням пральної машини або навіть її ремонтом.

https://youtube.com/watch?v=qjR1f0UrJl

Корисні матеріали

Close