Як самостійно заточити ніж для м'ясорубки?

М'ясорубка — дуже корисне пристосування в кухонному господарстві, але з часом якість і продуктивність її роботи може погіршитися. Проявляється це в тому, що при обертанні ручки потрібно докладати більше зусиль, а кінцевий продукт виглядає не перемолотим, а передавленной. Така зміна експлуатаційних властивостей м'ясорубки пояснюється тим, що затупились і виробилися її ріжучі поверхні. Щоб вирішити проблему, деякі люди звертаються за допомогою до фахівця, який має досвід і необхідне обладнання для заточування, і, звичайно, платять за це. Інші ж просто купують нову м'ясорубку. Але в прийнятті таких кардинальних заходів немає ніякої необхідності, так як відновити здатність даного пристосування нормально функціонувати можна і в домашніх умовах без будь-чиєї допомоги.

Як самостійно заточити ніж для м'ясорубки?

Як діє м'ясорубка і які її деталі можуть потребувати заточування?

Перш за все, потрібно зрозуміти принцип дії цього пристрою. Коли ви кладете в приймальне отвір м'ясорубки для перемелювання який-небудь продукт і починаєте обертати її ручку, всередині пристосування відбуваються такі процеси.

  • Спіральні лопаті шнека захоплюють то, що ви поклали, і проштовхують робочу масу до виходу.
  • Якісь частини продукту вдавлюються в отвори стаціонарного ножа — круглої гратчастої пластини, закріпленої на виході м'ясорубки.
  • Що знаходиться в кінці спіралі шнека рухливий чотирилопатевий ніж відсікає їх від загальної маси;
  • Кожна наступна порція надходить матеріалу виштовхує назовні попередню.

Ріжучі кромки рухомого ножа мають тенденцію поступово затупляться, що, природно, впливає на ефективність роботи м'ясорубки. Але якість переробки продукту також багато в чому залежить від злагодженої взаємодії обертового і нерухомого ножа. Якщо між їх ріжучими поверхнями буде занадто велика відстань, то рухомий ніж буде не різати, а рвати і тиснути надходить на переробку робочу масу. Це відбувається через поступової вироблення металу.

Якщо уважно придивитися, то можна побачити, що поверхня обох ножів поблизу отворів, призначених для їх кріплення на осі, трохи вище, ніж в місцях, які задіюються в процесі різання. Але технологія передбачає, щоб ці деталі мали один рівень по всій їх поверхні. Завдяки цьому ріжучі кромки кожної з чотирьох лопатей обертового ножа практично повністю будуть прилягати до поверхні нерухомої гратчастої пластини. Виправити ситуацію можна за допомогою механічної обробки спрацьованих поверхонь. Це нескладна процедура, але важливо її виконати правильно.

Як самостійно заточити ніж для м'ясорубки?

Технологія заточування рухомого і стаціонарного ножа своїми силами

Якщо ви зважилися в домашніх умовах самостійно відновити працездатність функціональних деталей м'ясорубки до нормального стану, то вам знадобиться точильний брусок з дрібними абразивними елементами, ширина його робочої поверхні повинна бути не менше 80 мм, а довжина не менше 150 мм.

Порада

Найкраще придбати новий камінь, так як абразивний поверхня повинна бути ідеально рівною, тобто без вироблення, щоб досягти рівномірності при обробці металу.

Варто також заздалегідь приготувати трохи води, щоб вона була під рукою, коли потрібно буде змочувати точильний камінь. Крім того, брусок бажано зафіксувати, щоб він не зірвався в процесі роботи.

Цікаве:  Як грамотно почистити принтер Canon для усунення недоліків у пресі

Спочатку можна піддати механічній обробці нерухомий ніж, так як його доведеться довше точити. Для цього необхідно виконати наступні операції:

  1. змочити абразивную поверхню водою;
  2. притиснути до неї грати внутрішньою стороною, з якою при роботі механізму взаємодіє четирехлопостний ніж;
  3. натискаючи на центр деталі, круговими рухами терти нею об поверхню бруска, при цьому повертаючи весь час навколо своєї осі.

Щоб контролювати процес заточування металевої поверхні, слід періодично її оглядати. Якщо все робити правильно, то в першу чергу будуть сточуються ті місця, де немає вироблення. Їх відразу буде видно, так як ці частини поверхні придбають блискучий вигляд. При подальшій обробці ці області будуть поступово розширюватися, поки вся оброблювана сторона деталі не стане блискучою, — це значить, що її поверхня вирівнялася.

Порада

Не забувайте змочувати точильний камінь, щоб викришиться і роздрібнити абразивні частинки, змішуючись з водою, утворювали прошарок зі свого роду пасти, яка буде сприяти більш гладкою заточування.

Як самостійно заточити ніж для м'ясорубки?
Обертовий ніж буде легше нагострити, так як площа його поверхні набагато менше, ніж стаціонарного. Порядок дій при здійсненні даної процедури не відрізняється від того, який описаний в наведеному вище списку. В процесі обробки деталі важливо домогтися, щоб взаємодіючі з гратами поверхні всіх чотирьох лопатей рухомого ножа не мали западин і виступів і були на одному рівні. Важливо весь час здійснювати візуальний контроль під час обробки, щоб не зняти металу більше, ніж необхідно. Якщо навіть після заточки ріжучі кромки лопатей рухомого ножа виявилися недостатньо гострими, то можна акуратно підточити їх зі зворотного боку надфілем або на електричному наждаке.

https://youtube.com/watch?v=oDqtjzcYdM

Корисні матеріали

Close