Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

Якщо ви затіяли ремонт і збираєтеся замінити в своїй квартирі покриття для підлоги, ви напевно зіткнетеся з проблемою стикування різних поверхонь:

 • ламінат і плитка;
 • паркетна дошка і плитка;
 • масивна дошка і мармур і т.д.

Навіть ламінат з ламінатом або паркетну дошку з паркетною дошкою іноді доводиться стикувати.

Існує кілька варіантів, як це зробити:

 • накладні алюмінієві або пластикові поріжки;
 • силіконовий герметик;
 • «Рідка» пробка;
 • пробкові компенсатори.

Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

Так як більшість хочуть отримати стик плитки та ламінату без поріжка, а використання рідких матеріалів вимагає певних навичок, зупинимося докладніше саме на пробкових компенсатори.

Пробкові компенсатори використовуються при стикуванні паркету, наприклад, з плиткою. Це звичайна смужка пробки, яка вставляється в стик, потім шліфується разом з паркетом і ховається лаком. Однак при використанні таких компенсаторів з ламінатом, паркетною дошкою або іншим покриттям підлоги, вже оброблених захисним шаром, виникають певні незручності.

Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

Незахищена пробка, по-перше, забруднюється і, по-друге, з часом починає кришитися, в результаті чого стик стає менш привабливим і більш помітним. У цьому випадку доцільно використовувати пробкові компенсатори покриті лаком.

Такі компенсатори вже продаються тоновані в різні кольори і покриті лаком, в результаті чого ви можете підібрати компенсатор, який підійде за кольором до вашого підлогового покриття і прослужить багато років.

Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

Ламінат — недороге підлогове покриття, через що він користується величезною популярністю в народі. Саме на прикладі стикування ламінату з плиткою ми розповімо, як встановлювати такі пробкові компенсатори. Так як в більшості випадків ламінат укладається «плаваючим» способом, то існують певні обмеження щодо використання даних компенсаторів. З огляду на те, що корковий компенсатор ніяк не утримує прилеглий до нього край ламінату (на відміну від накладних порогів, які все так не люблять і від яких всі хочуть позбутися), його необхідно приклеїти до основи. Через це не рекомендується використовувати пробкові компенсатори, якщо площа підлоги під ламінатом становить понад 25 квадратних метрів. Якщо ваш будинок або квартира не підходять під ці обмеження, то можна сміливо встановлювати корковий компенсатор.

В першу чергу необхідно переконатися, що плитка і ламінат будуть лежати в одній площині, про це необхідно подумати заздалегідь, ще до укладання підлогових покриттів. Потім необхідно виміряти товщину коркового компенсатора і укласти ламінат з відповідним зазором. Потрібно переконатися, щоб зазор між покриттями був однакової товщини по всій довжині стику. При необхідності можна підрізати компенсатор з нижньої сторони до потрібної висоти. Потім в стик наноситься паркетний клей і встановлюється компенсатор. Слідкуйте за тим, щоб компенсатор не виступав над ламінатом.

Цікаве:  Ремонт за вихідні

Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

Якщо у вас паркетна або масивна дошка покрита лаком, то технологія установки компенсатора залишиться колишньою. Якщо ж паркетна дошка укладається з приклеюванням, то корковий компенсатор покритий лаком — це єдиний правильний варіант для стикування підлогових покриттів.

Отже, ще раз покрокове керівництво по установці:

 1. Переконайтеся, що краю плитки рівні і вона знаходиться в одній площині з ламінатом;
 2. Попередньо заміряйте товщину пробки (в залежності від партії вона може варіюватися в межах 0, 2 мм.);
 3. Прірежьте і покладіть ламінат з відповідним зазором;
 4. Обов'язково приклейте край ламінату прилеглий до компенсатора до підлоги;
 5. Для захисту від вологи і забруднень, обробіть край ламінату просоченням для швів або герметиком;
 6. При необхідності подрежьте компенсатор з нижньої сторони так, щоб його висота і висота ламінату стали однаковими;
 7. Нанесіть в зазор між ламінатом і плиткою паркетний клей, після чого вклейте компенсатор врівень з ламінатом і плиткою;

Як стикувати ламінат і плитку без поріжка

У коркових компенсаторів є два істотних плюса, в порівнянні з накладними порожками (пластиковими або алюмінієвими):

 1. Вони не виступають над поверхнею підлоги
 2. Відсутні сторонні звуки, коли наступаєш на поріг.

На правах реклами:

Жителі Росії та країн Митного союзу можуть замовити тоновані і покриті лаком пробкові компенсатори на сайті http://probka.com.ru, а жителі України можуть замовити компенсатори на сайті http://probka.kiev.ua. Ми придумали ці компенсатори і почали випускати їх першими у всьому світі. Ми використовуємо матеріали найвищої якості — португальську пробку і шведський двокомпонентний поліуретановий лак на водній основі BONA Traffic. Завжди в наявність 10 базових кольорів плюс можливість виготовлення компенсаторів індивідуального кольору і розміру.

Корисні матеріали

Close