Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Кількість часу, який люди проводять за комп'ютером, постійно зростає — деякі люди не відходять від нього цілими днями. В результаті цього пристрою введення забруднюються, втрачають свою зовнішню привабливість, і з часом виникає питання: як почистити клавіатуру, чи можна її мити? В особливо запущених випадках можуть виникнути і проблеми з її роботою.
Звичайно, в такому варіанті найпростіше і надійне рішення — піти і купити новий пристрій. Однак, доклавши певних зусиль, це можна виправити і заощадити на покупці.
Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?
Найпростішим способом продовжити життя комп'ютерній клавіатурі є своєчасний і регулярний догляд за нею. Ворогом для неї в першу чергу є рідина. Виходячи з цього потрібно розуміти, що просто мити її водою не можна. Це призведе до корозії контактів і спричинить за собою вихід пристрою з ладу.

Мити клавіатуру комп'ютера в домашніх умовах неважко, це заняття не вимагає наявності спеціального обладнання. В якості помічників можуть виступити звичайні предмети побуту і інструменти — викрутка, ватяні палички, рушник або м'яка ганчірочка.
Залежно від ступеня забрудненості пристрою методи його чистки можна розбити на кілька умовних варіантів. Однак, в будь-якому випадку, мити клавіатуру водою в зібраному стані категорично заборонено.

Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Чистка клавіатури при легкому забрудненні

Легке забруднення має на увазі наявність невеликої кількості пилу, крихт і іншого сухого дрібного сміття на клавішах і решти комп'ютерної клавіатури. В даному випадку мити пристрій не обов'язково.

Рекомендується зробити наступні дії:

  1. відключити пристрій від комп'ютера;
  2. за допомогою фена видути з нього пил, крихти та інше (замість фена можна використовувати пилосос або стиснене повітря в балончику);
  3. протерти клавіатуру трохи вологою м'якою ганчіркою або спеціальними комп'ютерними серветками.

Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Забруднення середньої тяжкості

Забруднення середньої тяжкості має на увазі наявність на клавіатурі не тільки дрібного сухого сміття, а й жирових відкладень на клавішах. При цьому рекомендується виконати наступні дії.

  1. Відключити пристрій від комп'ютера.
  2. За допомогою фена або балончика із стислим повітрям видути з нього пил, крихти та інше.
  3. Змочити ватяну паличку в спирті і акуратно зняти жирові відкладення з клавіш. При цьому варто звернути увагу на те, що спирт може пошкодити букви і позначення, нанесені на них. Тому перед такою протиранням рекомендується акуратно перевірити реакцію клавіш на спирт, і, тільки переконавшись в їх надійності, продовжувати очищення.
Цікаве:  Універсальні рекомендації і нюанси по користуванню посудомийній машиною

Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Чистка при сильному забрудненні

Для проведення найбільш якісної чистки необхідно здійснити повне розбирання клавіатури і ретельно її помити. Це єдиний спосіб ліквідації прилип бруду, яку неможливо видалити продуванием і яка знаходиться в недосяжності ватної палички, змоченої спиртом. Він дає можливість досягти оптимального результату, однак має кілька суттєвих недоліків: потрібно витратити велику кількість часу, необхідні певні навички, пов'язані з розбиранням і складанням клавіатури, а також досвід демонтажу і установки клавіш.

Клавіатура розбирається шляхом викручування шурупів викруткою з подальшим відділенням верхній частині від нижньої. При цьому необхідно прибрати тонку пластину, через яку передаються сигнали.

Потім з використанням тонкої викрутки витягується кожна клавіша. При виконанні цих дій необхідно враховувати, що для кріплення кожної кнопки використовується спеціальна досить тендітна засувка, яку необхідно акуратно від'єднати, щоб потім витягнути клавішу.

Порада

Перед розбиранням клавіатури варто обзавестися схемою, на якій буде зображено розташування клавіш на ній. Для цього необхідно знайти в інтернеті фотографію аналогічного пристрою або зробити фотографію свого перед розбиранням.

Зняті клавіші можна мити за допомогою теплої води з використанням будь-якого засобу, який не містить їдких речовин. Крім того, водою можна помити інші пластмасові елементи клавіатури. Їх необхідно ретельно протерти, обов'язково дати їм повністю просохнути, і тільки після цього можна робити зворотну збірку клавіатури. Для того щоб всі деталі висохли максимально швидко, можна використовувати фен або розташувати їх поблизу якого-небудь джерела тепла.

Як в домашніх умовах простіше всього почистити клавіатуру комп'ютера?

Чистимо клавіатуру ноутбука

У ноутбуках і нетбуках завжди використовується вбудована клавіатура. Це передбачає виникнення певних складнощів при чищенні. На відміну від звичайної клавіатури, розібрати її і промити під водою не вдасться. Крім того, клавіші від'єднуються далеко не на всіх моделях. Але як почистити клавіатуру комп'ютера такого типу? Оптимальним варіантом очищення пристрої введення ноутбука або нетбука є видування пилу за допомогою пилососа, фена або стисненим повітрям з балончика. Також можна використовувати м'яку пензлик для вилучення сміття з простору між клавішами.
Така чистка, звичайно, не зможе повернути клавіатурі лептопа первозданну чистоту, але, на жаль, для середньостатистичного користувача є більш доступним варіантом, ніж повне розбирання пристрою. Для більш запущених випадків має сенс звернутися в сервісний центр або пункт ремонту комп'ютерної техніки, фахівці якого зможуть якісно і кваліфіковано провести чистку і повернути клавіатурі портативного пристрою первозданний стан.

https://youtube.com/watch?v=tOYtG1TdiB

Цікаве:  Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Корисні матеріали

Close