Як в домашніх умовах вивести мурах з квартири?

Виявити плазунів у вашій оселі комах дуже неприємно. У таких випадках актуальним стає питання: як позбутися від мурах у квартирі? Ці дрібні комахи всюдисущі. Адже побачити можна тільки робочих особин, а саме гніздо не так вже й просто знайти, щоб знищити. Якщо були помічені хоча б кілька штук, то слід насторожитися: боротися з ними треба починати якомога раніше. Швидше за все, це розвідники, які нишпорять у пошуках їжі. Найчастіше зустрічаються руді мурашки, так як в нашому кліматі в природі вони жити не можуть. Іноді можна побачити червоних або жовтих. Якщо вони знайдуть чим поживитися, то за ними прийдуть і інші.

Як в домашніх умовах вивести мурах з квартири?

Профілактика появи мурах

Простіше не допустити поселення, ніж вивести мурах з квартири назавжди. Для цього потрібна профілактика, тобто підтримання чистоти. Коли виникає питання, чому в будинку оселилися шкідники, потрібно озирнутися на всі боки. Якщо з'явилися поодинокі мурахи, слід звернути особливу увагу на порядок, особливо на кухні.

  • Посуд необхідно мити відразу ж після їжі, поверхні бажано протирати оцтом.
  • Відро для сміття повинно щільно закриватися.
  • Підмітати або пилососити підлогу слід щодня.
  • Зберігати їжу треба в добре закритих ємностях.

Щоб не допустити мурах в будинок, варто поспостерігати, звідки з'являються комахи. Після чого закрити щілини, наприклад, силіконом. Також біля цих лазівок можна встановити бар'єри з підручних засобів: кориці або навіть дитячої присипки з тальком. Маленьких шкідників відлякає неприємний для них запах. Може допомогти і невелика каганець з цукровим сиропом. Солодкий запах приверне мурах, і вони потонуть, а значить, не повернуться в гніздо, щоб привести інших.

Як в домашніх умовах вивести мурах з квартири?

Як боротися з комахами?

Однак вчасно помітити, що завелися ці дрібні комахи, не завжди можливо. Тоді необхідно вивести мурах з дому. Основні причини проблем в цьому процесі полягають в тому, що у них зазвичай не одне гніздо. І ці мурашники можуть розташовуватися відразу в декількох квартирах. Тому найкращий результат буде, якщо боротися з напастю разом з сусідами.

Найчастіше зустрічаються руді мурашки в квартирі. Але більшість коштів діє ефективно проти будь-якої їх різновиди. Прибрати їх можна, або звернувшись в одну з міських служб дезінсекції, або самостійно — за допомогою інсектицидів або народних рецептів. Звичайно, боротьба з ними займе якийсь час.

Цікаве:  Як виводити бліх у дорослих кішок і маленьких кошенят?

Якщо з викликом фахівців-дезінсектор все ясно, то вибрати засіб від домашніх мурашок може бути непросто. Але чим більше розростається колонія, тим рішучіше необхідно боротися. Фізично знищити мурашник часто не представляється можливим. По-перше, його складно знайти. По-друге, він може розташовуватися в важкодоступному місці. Мурашиний лаз може проходити, наприклад, через багато плиток на кухні. Навіть якщо знайти вхід, не виключено, що знадобиться грунтовно зіпсувати ремонт перед тим, як вийде дістатися до гнізда. Саме тому боротьба з маленькими диверсантами часто полягає в використанні засоби з такою отрутою, який через мурах-видобувачів подіє і на інших шкідників.

Як в домашніх умовах вивести мурах з квартири?

Як користуватися аерозолями, гелями і іншими засобами?

Дієві засоби, які допоможуть вивести мурах з квартири: «Раптор», Raid у вигляді спрею або пастки, «Дохлокс», «Комбат», а також спеціальні гелі. Аерозолі проти комах незручні тим, що їх треба розпорошувати безпосередньо на гнізда. Але вони дають швидкий результат, головне — знайти поселення шкідників. Подібне ефективний засіб можна знайти практично в будь-якому господарському магазині.

При роботі зі спреєм слід дотримуватися правил безпеки. Хоча в більшості з них містяться практично безпечні для людини речовини, у великій концентрації вони можуть завдати шкоди здоров'ю. Тому в приміщенні не повинно бути сторонніх людей, а також тварин. Розпорошувати отруту слід в масці або респіраторі. Посуд і їжу, якщо процедуру проводять на кухні, потрібно винести. Про всяк випадок варто прибрати і кімнатні рослини. Застосовується аерозоль уздовж мурашиних доріжок і на сам мурашник. Якщо його не вдалося відшукати, то результату не буде. Загине лише якась кількість комах, але популяція їх незабаром відновиться.

Хороші результати показують спеціальні гелі проти комах. Вони приваблюють мурашок, які не тільки труяться самі, а й відносять їх у гніздо, заражаючи інших його жителів. Завдяки такому пролонгованим ефекту через кілька днів мурашник спорожніє. Свою консистенцію гель зберігає надовго, так що якщо прийдуть нові дрібні шкідники від сусідів, то вони теж отруяться. Речовина слід нанести уздовж мурашиних стежок і в інших місцях, де їх найчастіше помічали. Щоб убезпечити людей, виробники роблять гель гірким, тому діти і домашні тварини не будуть його їсти.

Боротися з комахами можна і за допомогою порошків і спеціальних олівців. Вони доступні, і їх легко використовувати: накреслити лінії поруч з місцями проживання шкідників. Не потрібно поспішати витирати сліди від крейди.

Цікаве:  Як звільнити квартиру від тарганів за допомогою борної кислоти?

Також отрута для мурах міститься в спеціальних пастках. Це хороший засіб, якщо мурахи ще не оселилися в приміщенні, але час від часу можна помітити одиничних особин. Виглядають пастки як коробочки з одним або декількома виходами. Всередині знаходиться отруйна приманка.

Порада

Липкі пастки немає сенсу ставити, так як мурахи будуть повертатися, поки не зникне гніздо.

Як в домашніх умовах вивести мурах з квартири?

народні рецепти

Боротьба з цими комахами можлива і за допомогою засобів, приготованих в домашніх умовах. Вони теж досить ефективні, особливо якщо мурах ще не дуже багато. Якщо все зробити правильно, то можна позбутися від дрібних шкідників назавжди, навіть якщо доведеться витратити на це деякий час.

  • Бура призводить до гарантованого отруєння мурах. Чайну ложку борної кислоти розчиняють у склянці води і додають цукор, щоб підсолодити. Вийшла сумішшю мажуть місця, де зустрічається найбільше комах. Вони не тільки отримують отрута самі, але і приносять його в гніздо.
  • Дріжджі — ще один ефективний народний засіб, яке використовується, щоб вивести мурах з квартири. Свіжі або сухі дріжджі змішують з солодкою водою, яка робить суміш привабливою для комах. Уже з'їдені, дріжджі набухають, знищуючи таким чином шкідників.
  • Можна зробити приманку з м'яса. Для цього змішують фарш з борною кислотою і підкладають туди, де скупчуються мурахи. Але слід бути гранично обережними, якщо в будинку знаходяться тварини. Не можна допускати, щоб вони проковтнули отруту.
  • Якщо необхідно позбутися від рудих мурах в квартирі, можна спробувати наступний рецепт. Відварити 3 яйця і така ж кількість картоплин середніх розмірів під кришкою на невеликому вогні. Очищати яйця потрібно, поки вони ще теплі. Жовток слід відокремити від білка і розім'яти разом з картоплею до стану пюре. Додати пакетик сухої борної кислоти, цукор. Потім зробити маленькі кульки, їх розмістити поруч з стежками і іншими улюбленими місцями комах. Важливо: проводити цю процедуру в перший раз потрібно на початок спадної місяця, а через 10 днів повторити. При цьому треба не давати шкідників доступу до води, раковину на кухні та у ванній необхідно ретельно витирати перед сном, ганчірки сушити.

Руді мурашки в квартирі, так само як і червоні, і будь-які інші, доставляють багато незручностей. Наприклад, якщо випадково залишити їжу на столі на кухні, то, швидше за все, вона стане непридатною для їжі. Крім дискомфорту, який викликає таке сусідство, воно ще й може становити загрозу здоров'ю. Причини цього: комахи подорожують по всьому будинку, а значить, є переносниками бактерій. Так що чим швидше почати з ними боротися, тим краще.

Цікаве:  Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

https://youtube.com/watch?v=34vEOwN4M-

Корисні матеріали

Close