Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Прийшовши в магазин побутової техніки з метою придбати праску, багато хто стикається проблемою вибору підходящого пристосування для прасування. Часто покупець довго не може вирішити, що йому більше підходить, так як вибрати праску для будинку буває непросто через просторості асортименту даного виду побутових пристроїв. Ще більш ускладнює вибір оптимального варіанту гладильного пристосування те, що фірми-виробники намагаються зробити свій виріб оригінальним, наділяючи його особливими експлуатаційними якостями і можливостями. Тому в наш час буває складно знайти у продажу класичний праска без будь-яких додаткових функцій. Але з іншого боку, сучасні праски набагато спрощують процес прасування, особливо якщо вони оснащені хорошою системою відпарювання. Щоб придбати пристрій, здатний задовольнити ваші запити щодо якості та функціональності, і не платити зайві гроші за можливості, які вам не знадобляться в процесі його експлуатації, варто в повній мірі розібратися, які бувають праски і чим вони відрізняються один від одного.

Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

якість поверхні

Намагаючись придбати хороший праска, відповідний вашим запитам, в першу чергу слід звернути увагу на його підошву. Вид матеріалу, з якого вона виконана, впливає на її властивості:

  • тривалість розігріву до робочого стану,
  • здатність добре розгладжувати різні матеріали,
  • стійкість до подряпин і іншим видам механічної дії, експлуатаційну довговічність.

Найчастіше підошву праски роблять з алюмінію або нержавіючої сталі. Але з огляду на те, що алюміній є досить м'яким металом, використовувати його без захисного покриття недоцільно, так як гладящімі поверхню швидко покриється подряпинами від ґудзиків, замків або інших твердих предметів на одязі. З іншого боку, алюмінієва підошва швидко нагрівається, тому що цей метал дуже добре проводить тепло. Нержавійка ж нагрівається не так швидко, але і довше утримує тепло, на відміну від алюмінію. Перевагою цього металу є його твердість — виготовлену з нього підошву набагато важче подряпати.

Щоб досягти швидкого нагріву підошви праски і при цьому не турбуватися, що її гладка поверхня випадково зіпсується, багато виробників наносять поверх алюмінію різні захисні покриття.

Перелічимо основні варіанти.

  • Керамічна емаль, тверда і стійка для подряпин, але незастрахована від відколів, викликаних точковими ударами, так як досить тендітна.
  • Нержавіюча сталь, практично не впливає на швидкість нагріву, але робить робочу поверхню практично несприйнятливою до пошкоджень.
  • Шар титану, абсолютно не боїться зустрічей з твердими предметами, але він має слабку теплопровідність.
  • Тефлонове, карелоновое і інші види напилення, особливо не впливають на міцність підошви, але забезпечують її гарне ковзання і захист від пригорання до неї різних матеріалів.
Цікаве:  Як очистити від порошку лоток пральної машини?

Підошву з нержавійки зазвичай добре полірують, після чого вона відмінно справляється зі своєю функцією. Але деякі виробники її хромують, покривають титаном або керамічним шаром. Нещодавно також був розроблений новий абсолютно унікальний матеріал під назвою «металокераміка», з якого виготовляють підошви для прасок, що володіють підвищеною міцністю і ідеальної гладкістю. Крім гладкості важливим фактором, що сприяє хорошому ковзанню праски, є наявність на поверхні його підошви спеціальних борозенок — парових напрямних. Завдяки їм між робочою і оброблюваної поверхнею створюється свого роду повітряна подушка, яка покращує ковзання. Варто також відзначити, що деякі фірми виробляють праски з подвійною підошвою, одна з яких при необхідності знімається. Вони відрізняються один від одного входять до їх складу видом матеріалу, що дозволяє точніше підібрати режим прасування для тієї чи іншої тканини.

Порада

При виборі праски звертайте увагу на його вагу, так як деякі види, підошов хоча і дуже якісні, досить важкі, що створить небажані навантаження для рук при прасування великих обсягів білизни.

Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

На що ще звертати увагу при покупці?

Якщо вам сподобалася якість підошви будь-якого праски, але ви помітили, що його деякі комплектуючі погано зафіксовані, то можливо, не варто зв'язуватися з таким товаром. Надійність складання виробу — важливий критерій, який свідчить про те, що даному виробнику можна довіряти. Іншою значною деталлю в прасці є його мережевий шнур. Важливо, щоб він мав достатню довжину (оптимальний розмір — 2, 5 м) і був «одягнений» в тканинну обмотку, що захистить його від розплавлення при випадковому зіткненні з розігрітій робочою поверхнею. Ряд фірм випускає праски, що нагріваються від підставки, що живиться від мережі. Такі прилади вони не мають шнура, що заважає нормальному процесу прасування. Але вони досить нераціональні щодо економії часу, так як доводиться постійно очікувати, поки температура робочої поверхні досягне необхідного показника.

Заслуговує на увагу при виборі гладильного пристосування також його електрична «начинка». В першу чергу, це споживана потужність пристрою, яка впливає на швидкість нагріву робочої поверхні і, відповідно, на кількість використовуваної електроенергії. Якщо вам не доводиться багато гладити, то 1500-2000 Вт вам буде досить, щоб не витрачати зайві гроші. Якщо ж для вас важливіше час, а не гроші, то краще придбати модель потужністю 2500-3000 Вт, що має хороший ТЕН. Крім того, що стосується електрики, праска повинен бути обладнаний надійною системою автоматичного відключення і ручної терморегулировки. Це дозволить вибирати відповідний режим роботи пристрою для прасування певних видів тканин і захистить його від перегріву.

Цікаве:  Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Наскільки важлива відпарюєте функція?

Система зволоження і пароутворення має особливе значення для поліпшення експлуатаційних якостей праски. Більшість сучасних моделей цього побутового пристосування забезпечені ємністю для води, з якої рідина подається до розігрітої підошві і через наявні в ній отвори виходить у вигляді пари назовні. Від швидкості викиду пари залежить якість прасування. Часто для розгладження деяких тканин або особливо проблемних ділянок в конструкції передбачається спеціальний нажімной важіль, за допомогою якого створюється одноразовий паровий удар більшої потужності. Деякі праски, швидкість викиду пари яких досягає 100 г / м, можуть служити вертикальним отпарівателем одягу. Але, використовуючи їх для цієї мети, слід не забувати про обмеженість обсягу резервуара для води і виконувати своєчасну дозаправку.

Порада

Купуючи праска, переконайтеся в тому, що дана модель має протикраплинний систему, яка допоможе запобігти протікання води з парових отворів в підошві, коли пристрій знаходиться в горизонтальному положенні і не нагрілося до потрібної температури.

Вбудований в праску резервуар є також джерелом води для пульверизатора, який присутній в конструкції багатьох моделей. Перед покупкою важливо перевіряти ефективність роботи цієї системи. При натисканні на важіль вода, виштовхується з отвору в передній частині праски, повинна розбризкується дуже дрібними крапельками на відстань не менше півметра. Хоча в інструкціях до прасок більшості фірм є рекомендації з приводу використання чистої води для системи паротворення, проте варто потурбуватися про наявність в об'єкті придбання вами побутовому пристосуванні спеціального захисту від накипу. Зазвичай для цієї мети в конструкції праски передбачається гніздо, в яке поміщається картридж для пом'якшення води.

Якщо у вас є особливі потреби щодо прасування, то вам варто обзавестися праскою з парогенератором. У цього пристосування є велика стаціонарна ємність для води, що знаходиться окремо від гладящімі пристрою і пов'язана з ним спеціальним шлангом. Освіта пара відбувається в самому резервуарі, і через цей шланг він подається під тиском до отворів в робочій поверхні праски. Швидкість пара в таких пристроях на виході може досягати 140 г / м, а його температура — 160 о С. Іншим їх перевагою є великий обсяг водного резервуару (у деяких моделей — близько 3 л).
Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Тим, хто часто буває в роз'їздах, звичайний праска навряд чи підійде, тому ряд фірм виробляють спеціальні дорожні моделі, що мають такі відмінності:

  1. вони більш компактні;
  2. мають меншу потужність;
  3. можуть бути без системи паротворення.
Цікаве:  Коли ефективне використання антивібраційних підставок для пральних машин?

Що стосується потужності, то краще не купувати праски, які споживають менше 800 Вт. Все ж таким пристосуванням важко буде погладити одяг в вертикальному положенні. Якщо у вас немає можливості гладити на столі, то скористайтеся отпарівателем. Цей пристрій також має резервуар для генерації пари, який подається через шланг до знаходиться на його краю спеціальної насадки. Єдиним недоліком даного пристосування є те, що з його допомогою не зробиш, наприклад, стрілки. У будь-якому випадку ваш вибір буде залежати не тільки від достатньої інформованості, але і від конкретних обставин і фінансових можливостей.

https://youtube.com/watch?v=aNQscI-sgJ

Корисні матеріали

Close