Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Багато господині можуть задатися питанням, як вибрати пилосос. Адже в магазинах представлений широкий асортимент різноманітної техніки, і знайти оптимальну для прибирання модель не так вже й просто. Тому корисно знати, на які характеристики і функції звертати увагу.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Оцінюємо обсяг роботи

Для початку необхідно розібратися, для якої мети потрібен пилосос. Звичайно, для прибирання, очищення житла від пилу і дрібного сміття. Але має значення, велика квартира або не дуже, чи є в ній килими, проживають чи в будинку маленькі діти.

Залежно від подібних особливостей вибирають певні параметри:

  • потужність;
  • систему фільтрації;
  • тип мішка, призначеного для збору пилу;
  • рівень шуму в процесі;
  • тип прибирання: вона може бути вологою або сухою.

Якщо потрібна часта прибирання, то прилад повинен бути компактним, просто збираються. Особливо це важливо, коли в будинку є малюки: вони частенько смітять, а потім відволікають маму, не залишаючи багато часу на наведення ладу. Варто враховувати і місце, яке відведено під зберігання пилососа. Сучасна потужна техніка досить громіздка, тим більше якщо виробником передбачено безліч насадок. У малогабаритній квартирі розмістити таку річ непросто, краще віддати перевагу іншим варіантом.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Яка потрібна потужність?

Потужність — одна з найважливіших характеристик, яка впливає на можливості пилососа. Ефективність при видаленні сміття визначає потужність всмоктування. Цей параметр залежить не тільки від споживаної потужності, яка зазвичай вказана на корпусі. Мають значення також різноманітні технології, що поліпшують збір пилу, і встановлені фільтри. При рівному енергоспоживанні моделі можуть мати відмінну потужність всмоктування.

Вибирати краще техніку з більш високою потужністю. Адже для якісного прибирання середньої квартири з лінолеумом або плиткою на підлозі треба не менше-350 Вт. Якщо ж в приміщенні є килими, то цього навряд чи вистачить, слід пошукати модель від 450 Вт. Для вологого чищення і обробки м'яких меблів потрібно ще більше. При цьому максимальна потужність спостерігається в перші 5 хвилин роботи, потім вона знижується. У сучасної техніки зазвичай є перемикач, що дозволяє налаштовувати різні режими і потужність.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Ємність для збору сміття

Щоб вдало вибрати пилосос для квартири, варто розібратися з тим, який потрібен мішок. Сучасні пилососи оснащені традиційним мішком, пластиковим контейнером або аквафільтром. У кожного з них свої особливості.

Використання мішка може передбачати один з наступних варіантів.

  • Багаторазовий тканинний. Найбільш економний варіант, але не дуже зручний і гігієнічний. При наповненні мішка його доводиться вручну спустошувати, контактуючи з пилом і брудом, і прати.
  • Одноразовий паперовий. Легко змінити після кожного прибирання. Прямого контакту зі сміттям при цьому немає, але дрібні частки все одно опиняються в повітрі.
  • Одноразовий матерчатий. Гарний варіант. Після наповнення мішка його просто викидають. Матеріал не пропускає навіть самі крихітні частинки. Але чим більше в ньому пилу, тим слабкіше потужність всмоктування.
Цікаве:  Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Пилососи з контейнером для збору пилу для багатьох найкращі. Через циклон фільтра все сміття збирається в настільки щільний клубок, що при витрушування не піднімається шар пилу. Заповнення мішка ніяк не позначається на потужності всмоктування. Це безсумнівний плюс, так як агрегат працює однаково якісно і на початку збирання, і в кінці. Але деяка частина мікрочастинок проникає через ємність, через що порушується фільтрація повітря.

Популярні сьогодні і пилососи з аквафільтром. Вони оснащені ємністю з водою, в яку потрапляє всмоктується пил. При цьому не відбувається поширення невеликих частинок сміття, а потужність всмоктування не зменшується. Спустошувати такий контейнер нескладно: досить вилити рідину і вимити його. Але робити це треба після кожного включення, навіть якщо прибирання була зовсім нетривалою.

Крім мішка для пилу в багатьох моделях встановлені додаткові фільтри. Вони краще відловлюють мікрочастинки пилу з мішка на виході з пилососа, щоб гарненько очистити потік повітря. Їх наявність дуже бажано. Може виникнути побоювання, що виробник через деякий час перестане випускати відповідні фільтри. Але серйозні марки підтримують обслуговування своєї продукції, зазвичай можна придбати додаткові матеріали навіть до моделей, знятим з виробництва.

Порада

Фільтри S-класу і НЕРА-фільтри забезпечують максимальну чистоту, вони вловлюють практично всі алергени.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Шнур, труба для всмоктування пилу, рівень шуму

Щоб вибрати пилосос для дому, слід звернути увагу на довжину шнура. Якщо він буде занадто короткий, то не дасть можливості маневрувати, стане обмежувати пересування. А надмірно довгий почне плутатися під ногами. Краще, щоб змотування було автоматичним. Воно не тільки допоможе заощадити час, а й дозволить використовувати відповідну довжину

Варто врахувати і конструкцію труби для всмоктування. Вона може бути складовою, тобто збиратися в єдине ціле з декількох невеликих трубок. Або телескопічною: одна труба знаходиться в іншій, в процесі наведення порядку її можна висунути і зафіксувати на бажаної довжині. Зручно і компактно.

Щоб правильно вибрати пилосос, потрібно звернути увагу на рівень шуму, який він створює у включеному вигляді. Існує помилкова думка, що чим потужніший пилосос, тим голосніше він працює. Але сучасна техніка має особливості конструкції, що дозволяють гасити частина звукових хвиль. Визначають його ще на заводі після проведення спеціальних тестів. Небажано, щоб показник рівня шуму перевищував 70 Дб. Адже пилососом доводиться користуватися досить часто, він не повинен викликати дискомфорт.

Цікаве:  Як бути, якщо пральна машина перестала гріти воду

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Для сухого прибирання або для вологого?

При виборі побутової техніки важливо знати, для чищення яких приміщень вона призначена. Виходячи з цього можна вибирати хороший пилосос для сухого або вологого прибирання.

Для регулярного прибирання порівняно невеликих кімнат, підлоги яких не покриті килимами, краще придбати пилосос для сухого чищення. Він не дуже дорого коштує, не багато місця займає в приміщенні, не вимагає додаткового застосування миючих засобів, а з усіма необхідними завданнями для підтримки чистоти впорається.

У миючих пилососів набагато більше функцій і можливостей. Це найбільш підходящий варіант для генеральної вологого прибирання. Апарат може розпорошувати воду, тим самим збільшуючи вологість в приміщенні. Також він використовується для ароматизації житла. Завдяки йому вийде якісно відчистити килими та м'які меблі, навіть вимити вікна, кахель на підлозі і стінах, прочистити забівшуюся трубу в раковині або у ванній. Подібний пилосос здатний зібрати з підлоги воду і великий сміття.

Миючі пилососи забезпечені контейнером, в якому знаходиться чиста вода із засобом для чищення, і ще одним резервуаром, призначеним для усмоктуваної води і сміття. При збиранні є можливість контролювати подачу води.

Однак незважаючи на всі переваги, у подібних моделей є і мінуси. Якісний миючий пилосос стоїть досить дорого, він немаленького розміру і важкий. Деякі поверхні не можна очищати з його допомогою: паркет, килим з натуральним ворсом, деякі меблі, музичні інструменти, наприклад рояль. Волога може їм зашкодити. Хоча цю проблему можна вирішити, якщо агрегат багатофункціональний і може використовуватися як для вологого, так і для сухого прибирання. Ще одне але: така техніка потужніша і витрачає більше електроенергії під час роботи. До того ж необхідно купувати спеціальні миючі засоби.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Робот-пилосос і акумуляторний пилосос

Для підтримки постійної чистоти в будинку зручно використовувати робот-пилосос. Його вартість досить значна і не впорається з сильними забрудненнями. Але зате він дозволить зберегти час, який витрачається на щоденне прибирання, так як збере весь дрібне сміття і пил. Округла форма дає можливість маневрувати, спеціальні датчики дозволяють уникати перешкоди, індикатор перепаду висоти вбереже від падіння зі сходів. Коли акумулятор розряджається, пилосос сам знайде зарядний пристрій. У простих моделях передбачено рух біля стін або хаотичне переміщення по центру приміщення. Іноді зустрічається пересування по спіралі або зигзагоподібно. У найбільш просунутих пилососах можна задати карту і вказати на ній бажану траєкторію.

Цікаве:  Секрети вибору надійної пральної машини-автомата

Працюють такі моделі за тим же принципом, що і більш звичні. Сміття всмоктується, потрапляє всередину мішка для збору пилу, повітря видувається через фільтр. Пилосос може бути оснащений і контейнером. Головна його перевага перед іншими — чистота в будинку практично без зусиль. Час краще провести з сім'єю, а не за прибиранням.
Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?
Ще один незвичний варіант побутової техніки — акумуляторний вертикальний пилосос. Корпус з мотором, контейнером, фільтрами знаходяться на ручці, а статі стосується лише щітка. Головна зручність — відсутність електропроводи, який плутається під ногами і який треба перемикати з розетки в розетку при переході в іншу кімнату. Такий пилосос легше і компактніше класичного.

До недоліків можна віднести необхідність постійно заряджати акумулятор, на що потрібен час. Також відрізняється не дуже великою місткістю контейнера. Це означає, що його доводиться часто чистити.

Як вибрати надійний пилосос для прибирання будинку?

Додаткові параметри

Правильно вибрати пилосос для дому вийде, якщо знайти модель з усіма необхідними насадками. Найчастіше в комплектацію входять щілинні насадки, а також для рівній поверхні і для килимів. Виробники зазвичай передбачають можливість купити додаткові при необхідності.

Одна з найбільш затребуваних і популярних насадок — турбощітка. Вона відмінно справляється з ворсинками і шерстю. Так що для тих, у кого вдома живуть волохаті улюбленці, вона практично незамінна. Електрощітки має власний двигун, який дозволяє їй працювати незалежно від повітряного потоку.

Виробники намагаються максимально задовольнити потреби своїх покупців. Тому вони пропонують насадки, які дозволять проникнути у важкодоступні місця, комбіновані насадки — перемикач робить їх зручними і для твердої поверхні, і для килимового покриття, — щітки різних розмірів, якими просто почистити і кімнату великого розміру, і диван, і матрац. Зустрічаються навіть насадки для вичісування собак. Корисною може виявитися щітка з вбудованим парогенератором. Вона дозволить не тільки дочиста прибрати підлогу, але знищити шкідливі бактерії.

Також в сучасних пилососа нерідко присутні додаткові функції. Це може бути захист двигуна від перегріву і розгерметизації, від стрибків напруги, індикатор наповнення мішка для збору пилу або забруднення води, спеціальні бампери, які не дадуть пошкодити меблі.

Якщо виникло питання, який пилосос вибрати для будинку, то потрібно спочатку представити обсяг роботи, а потім визначитися з моделлю. При цьому варто підібрати саме ті функції, які дозволять добитися не просто гарного результату, а ідеальної чистоти.

https://youtube.com/watch?v=HS-vGXjTOt

Корисні матеріали

Close