Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Давно залишилися в минулому ті часи, коли кондиціонер вважався атрибутом високого достатку. Сьогодні розумну техніку, здатну забезпечити в квартирі спекотним літом цілющу прохолоду, а з настанням перших холодів обігріти приміщення, можна зустріти майже у кожного. Величезна різноманітність моделей кліматичної техніки поставить в безвихідь будь-якого покупця, тому все більш актуальним стає питання про те, як вибрати відповідні за всіма параметрами кондиціонери для квартири. У побуті застосовують прилади з потужністю від 1, 5 до 8 кВт. Вони можуть бути стаціонарними або переносними і відрізнятися за типом конструкції, характеристикам і принципам роботи. Знаючи площу приміщення і з огляду на деякі додаткові фактори, можна без праці розрахувати необхідну потужність кліматичного обладнання.

https://youtube.com/watch?v=mHWIiehL5I

Види кондиціонерів для квартири і будинки

У побуті використовують кілька видів кондиціонерів, який з них вибрати — справа покупця. Зазвичай пропонуються віконні або мобільні пристрої і спліт-системи, прості і інверторні. Щоб вибрати модель, оптимальну для будинку або квартири, треба знати, чим вони відрізняються, якими додатковими функціями володіють, чи вистачить заданої потужності для охолодження приміщення.

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

кондиціонер віконний

Цей тип побутової техніки є найекономічнішим. Віконна модель являє собою монолітний блок, який поміщається в кватирку або спеціальний отвір, пророблений в стіні. Вибравши таку модель, можна непогано заощадити, так її вартість набагато нижча за вартість інших агрегатів.

Залежно від конкретної моделі потужність пристрою становить від 1, 5 до 5, 5 кВт. Найчастіше в віконних кондиціонерах не передбачена функція обігріву, якій дуже зручно користуватися в осінню пору, проте є варіанти і з таким доповненням.

Останнім часом віконні кондиціонери все більше відходять на задній план. Це пов'язано з деякими недоліками, одним з яких є сильний шум, при роботі видається охолоджувальною системою. Крім того, блок пристрою займає добру половину вікна, що зменшує природне освітлення кімнати. Якщо в приміщенні встановлені пластикові вікна і не передбачено отвір для охолоджувального пристрою, то установка віконної моделі стає неможливою.

Серед достоїнств віконних кондиціонерів можна виділити невисоку вартість, досить високий коефіцієнт корисної дії, простоту в догляді і простоту установки, яку легко виконати без виклику фахівців.

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Мобільні кондиціонери

Переносні моделі найкращим чином підійдуть для тих людей, які постійно змінюють місце проживання або живуть на зйомній квартирі. Мобільні апарати не вимагають стаціонарної установки. Досить поставити агрегат в зручному місці, включити в мережу — і охолодження кімнати буде забезпечено. Завдяки вбудованим коліщаткам блок легко перекочувати з місця на місце.

Цікаве:  Вибираємо прасувальну дошку для парогенератора

Недоліком мобільного кондиціонера є сильний шум, видаваний працюючим двигуном, і невисока потужність. Зазвичай така модель встановлюється в приміщеннях, які мають площу не більше 25 кв. м. Крім того, вона має значні розміри і займає значну частину корисної площі.

Серед достоїнств мобільних кондиціонерів на першому місці стоїть невисока вартість виробу і можливість самостійного монтажу.

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Спліт-система

В даний час найбільш популярними і затребуваними у покупців є кондиціонери, влаштовані за типом спліт-системи. Їх встановлюють в квартирах і заміських будинках, в офісах і виробничих приміщеннях.

Цей вид кліматичного обладнання суттєво відрізняється від моноблочних агрегатів. Спліт-система являє собою пристрій, що складається з зовнішнього і внутрішнього блоку, з'єднаних між собою за допомогою кабелів і труб. Завдяки такому з'єднанню відбувається циркуляція холодоагенту між блоками. За допомогою цього обладнання можна охолодити приміщення площею 15-90 кв. м.

Спліт-система оснащена безліччю корисних функцій, наприклад обігрівом повітря, таймером, датчиками на рух і освітленість, вентиляцією та іншими. Кожна нова модель більш досконала, ніж попередня.

Кондиціонери такого типу мають масу позитивних якостей в порівнянні з іншими моделями. Вони працюють майже безшумно, що дозволяє встановлювати кліматичне обладнання в спальнях і дитячих кімнатах.

Управління пристроєм здійснюється на відстані за допомогою дистанційного пульта. Система повністю безпечна в експлуатації, що також є важливим фактором, що впливає на вибір кондиціонера.

Мабуть, у спліт-систем є тільки один мінус — висока вартість, адже покупка якісного обладнання такого типу виллється в кругленьку суму. Крім того, треба враховувати витрати на виклик фахівців для установки системи, так як самостійно запустити в роботу настільки складний пристрій вдасться не кожному.

https://youtube.com/watch?v=EGO-Fyifq0

інверторні кондиціонери

Останнім часом все більшої популярності стали завойовувати спліт-системи з інверторним принципом дії. У таких побутових приладах потужність компресора мимоволі регулюється в залежності від зовнішніх факторів. Як тільки повітря в приміщенні буде охолоджений до заданої температури, кондиціонер не вимикається, а продовжує працювати з малою потужністю.

Така невпинна робота компресора робить пристрій більш економічним і зносостійким. Економічність підвищується за рахунок того, що кондиціонеру не доводиться спочатку охолоджувати повітря після включення, він просто підтримує температуру на одному рівні. Економія електричної енергії при інверторному тип пристрою досягає 40% в рік. Як відомо, найбільше техніка зношується від частого включення і виключення. Інверторні кондиціонери працюють постійно, тому вони відрізняються високою зносостійкістю і тривалим терміном роботи.

Зовсім недавно інверторні моделі коштували дуже дорого, купити їх було під силу лише забезпеченому покупцеві. Сьогодні розроблені нові моделі, що мають цілком доступну ціну.

Цікаве:  Чому пральна машина не зливає воду і що робити в цьому випадку?

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Розрахунок необхідної потужності

Перш ніж вибрати кондиціонер, в першу чергу треба звернути увагу на його потужність. Саме від цього показника залежить якість охолодження повітря в квартирі.

Важливо!

Потужність компресора повинна відповідати обсягу того приміщення, в якому встановлений агрегат, тому основною цифрою в розрахунку буде площа кімнати.

Потужність кондиціонера знаходиться в прямо пропорційній залежності від площі приміщення. Якщо потужності буде не вистачати, прилад не впорається з охолодженням в жарку погоду. А якщо в маленьку кімнату встановити занадто потужний агрегат, потрібно багато зайвої електроенергії. До того ж, компресор буде часто вимикатися, так як охолодження невеликого приміщення не потребує багато часу, в результаті чого збільшиться знос.

Середній показник потужності кондиціонера, необхідної для охолодження 25 м3 простору, — 2, 5 кВт. Ця цифра збільшиться, якщо в квартирі проживають люди, є обігрівачі, вікна, що виходять на сонячну сторону, тобто додаткові джерела тепла.

Орієнтовна схема розрахунку потужності компресора виглядає наступним чином.

 • Кожні 10 м3 площі вимагають тисячі Вт потужності.
 • Якщо в кімнаті є вікно, в яке півдня проникає сонячне світло, то до отриманої цифри доведеться додати ще 20%.
 • Електроніка, що знаходиться в приміщенні, також виділяє тепло, тому слід додати ще 20% від потужності кожного пристрою.
 • Не варто забувати і про людей, що постійно перебувають у кімнаті. На кожного мешканця треба додати по 100 Вт.

Після того як необхідна потужність в кіловатах визначена, її треба перевести в дюймову систему. Адже кондиціонери — дітище американських розробників, а потужність в цій країні вимірюється в BTU (1 Вт = 3, 412 BTU).

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Класи кондиціонерів і виробники

Після того як обраний тип кондиціонера і визначено необхідну потужність, можна приступити до вибору моделі. Сьогодні кліматичне обладнання виготовляють у багатьох країнах, і часто абсолютно рівнозначні моделі мають сильно розрізняються ціни. Але ж ми вибираємо кращий і недорогий кондиціонер.

 • Клас преміум.

У всьому світі визнано, що найякісніше кліматичне обладнання виробляють фірми Mitsubishi і Daikin. Це ті компанії, які задають стандарти на загальному ринку. Компанія Daikin 80 років спеціалізується на випуску саме кондиціонерів, а продукція Mitsubishi по тестах незалежних експертів визнана найнадійнішою в світі. Устаткування преміум-класу відрізняється високою зносостійкістю, тому що оснащене надійними системами захисту.

 • Середній клас.

До техніки середньої категорії відноситься продукція таких відомих виробників, як Toshiba, Panasonic і ін. Багато людей, які не бажають переплачувати за додаткові функції, вибирають для своєї квартири або будинку побутову техніку середнього класу, в якій яскраво простежується оптимальний баланс між якістю і вартістю.

 • Клас економ.
Цікаве:  Як бути, якщо барабан пральної машини перестав крутитися?

Серед недорогих, але в той же час якісних моделей економ класу можна виділити продукцію Shivaki (Японія), Dantex (Італія) і Hyundai (Корея). Ці моделі оснащені тільки найнеобхіднішими датчиками і функціями, відрізняються підвищеним шумом, хоча можуть прослужити досить довго.

Як вибрати відповідні кондиціонери для будинку або квартири?

Додаткові функції кондиціонерів

Всі кондиціонери, незалежно від класу, до якого вони належать, оснащені різними функціями, що дозволяють зробити користування приладом простим і комфортним. Крім того, існують різні режими роботи, такі як автоматичний, режим вентиляції і осушення та інші.

 • Автоматичний режим роботи дозволяє контролювати і підтримувати задану температуру повітря в приміщенні без участі людини. Кондиціонер мимовільно вимкнеться, коли буде досягнутий потрібний рівень охолодження, і включиться, як тільки це знову стане необхідним.
 • Всі кондиціонери мають в своєму арсеналі режим вентиляції, який необхідний для того, щоб змішувати повітряні потоки в приміщенні. Не слід плутати вентиляцію і провітрювання, адже кондиціонер не захоплює повітря зовні. Тому, користуючись кліматичної технікою, необхідно іноді відкривати вікна і провітрювати приміщення.
 • Багато кондиціонери мають функцію осушення повітря. Слід зазначити, що сам по собі працює кондиціонер вже робить повітря в приміщенні суші. Це відбувається через те, що тепле повітря, стикаючись з холодоагентом, утворює конденсат, який через дренажний шланг виводиться назовні. Режим осушення контролює швидкість зниження температури в кімнаті і не дозволяє їй опускатися більш ніж на один градус. Ця функція дуже важлива для регіонів з підвищеною вологістю.
 • За допомогою спеціального датчика власник кондиціонера може сам регулювати швидкість повітряного потоку, що проходить через вентилятор. Залежно від моделі буває від 3 до 5 швидкостей. Чим швидше працює вентилятор, тим сильніше шум від кондиціонера.
 • Напрямок повітряного потоку контролюється спеціальними пластинами, розташованими на внутрішньому блоці. При охолодженні повітря краще направити на стелю, щоб він не потрапляв на людей. Якщо кондиціонер працює в режимі обігріву, то пластини доцільно направити вниз, тепле повітря все одно підніметься.
 • Функція «Рестарт» дозволить кондиціонеру мимоволі включитися при перебоях в електроживленні. Причому всі налаштування збережуться, і пристрій буде працювати в тому ж самому режимі, як і до раптової зупинки.
 • Виробники розробляють кондиціонери з віддаленим доступом, коли керувати своєю побутовою технікою можна з планшета або смартфона. Це дуже зручно. Наприклад, повертаючись з роботи додому, можна дистанційно включити кондиціонер і прийти в квартиру з комфортною температурою.

Вибираючи кондиціонер, завжди потрібно пам'ятати про те, що скупий платить двічі. Заощадивши на покупку дешевої моделі, можна витратити набагато більшу кількість грошей на її ремонт і обслуговування.

https://youtube.com/watch?v=M2FAJR0IWp

Корисні матеріали

Close