Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Дитяча коляска — громіздка річ, тому, поки вона не потрібна, її ставлять на балкон або веранду. Коли ж приходить час скористатися нею знову, господарі виявляють, що коляска покрилася жовтими плямами або цвіллю. Ось тут і виникає питання: як правильно випрати коляску, щоб прибрати плями і вивести цвіль? У деяких випадках, якщо область поразки невелика, можна обробити поверхню без розбирання конструкції, а іноді доводиться знімати тканинні деталі, замочувати і прати їх.

Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Прати або купувати нову?

Зустрічається думка, що коляску, покриту плямами цвілі, не варто прати, а потрібно відразу ж викидати. Засноване воно на тому, що вдихати спори цвілі небезпечно. Це твердження вірне: суперечки, що потрапили в дихальну систему малюка, принесуть безсумнівну шкоду його здоров'ю. Це означає, що деталі потрібно не просто випрати від плям запліснявілі, а вбити грибкову інфекцію.

Тобто в цьому випадку потрібен не декоративний ефект, а видалення причини жовтих або чорних плям. Тому тільки пральний порошок не впорається із завданням, тут потрібно підібрати засіб, здатний боротися з грибком.

Порада

Якщо цвіль завелася в матрацик з коляски, його краще замінити на новий. Вивести цвілеві грибки з пористих матеріалів дуже важко.

Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Засоби для боротьби з цвіллю

Для боротьби з цвіллю можна використовувати спеціальну побутову хімію або скористатися рецептами наших мам і бабусь. Серед «народних» коштів є наступні:

 • сода;
 • нашатирний спирт (аміак);
 • оцет;
 • які містять хлор препарати ( «Білизна», «Доместос»).

Всі вони здатні вбити грибки, а хлор ще і видалить жовті або чорні плями. Побутова хімія також ефективна. Зараз багато виробників випускають засоби, вказуючи, що вони розроблені саме для того, щоб видалити цвіль.

Щоб розібратися, яке з цих коштів буде дієвим і безпечним, потрібно враховувати кілька нюансів.

 • Клас небезпеки засобу повинен бути 4 або вище. Якщо клас небезпеки взагалі не вказано на етикетці, такий засіб краще не купувати для обробки дитячих речей.
 • Пожежонебезпечні засоби (на ярлику є значок або напис «не зберігати біля вогню) мають в своїй основі спирт або ацетон. Їх можна використовувати, якщо згодом тканина буде добре виполоскати.
 • Уважно читайте інструкцію і пояснення. Це допоможе вибрати засіб для видалення цвілі, а не препарат для профілактики.

Порада

Не можна для посилення ефекту змішувати хлорні відбілювачі і аміак (нашатирний спирт). В результаті такої подвійної обробки коляска стане токсичною, так як аміак і хлор утворюють стійке хімічна речовина, шкідлива для органів дихання.

Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Як відіпрати цвіль з коляски, не знімаючи деталі?

У разі якщо цвіллю вражений невелику ділянку, а зняти тканину проблематично, можна спробувати прибрати плями без розбирання.

Цікаве:  Чим і як помити матове скло від жирних плям на дверях

Як видалити цвіль з коляски в домашніх умовах? Покрокова інструкція.

 • Проблемні місця рясно змочити оцтом (додаючи воду), «Білизна» або розчином нашатирного спирту (100 г аміаку на 1 л води). Наносити розчин краще з розпилювача.
 • Через кілька годин жорсткою щіткою протерти плями. Якщо тканину за цей час висохла, змочити її ще раз тим же засобом, що і на початку.
 • Витерти коляску насухо і зберігати в місці, де немає високої вологості.

При використанні побутової хімії потрібно слідувати інструкції виробника. Однак у всіх випадках першим етапом обробки буде рясне змочування розчином або просто водою. Це робиться для того, щоб запобігти потраплянню суперечка в повітря при подальшій чищенні щіткою.

Порада

Процедуру очищення краще виконувати на вулиці або в добре провітрюваному приміщенні.

Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Як прати знімні деталі?

Цвіль погано переносить високу температуру. Кип'ятіння протягом двох годин дає повну гарантію позбавлення від грибка. При появі плям всередині коляски її краще розібрати і продезінфікувати тканина кип'ятінням. Єдиний мінус цього способу — погано пофарбовані тканини можуть злиняти.

Кип'ятіння можна замінити. Відіпрати без кип'ятіння допоможуть антигрибкові засоби.

Є моделі колясок, в яких тканинні деталі повністю знімні. У такому випадку достатньо ознайомитися з інструкцією, якщо візуально не видно всіх кріплень. Найчастіше ж виробники не передбачають такої можливості або роблять знімним тільки капюшон. Але тут теж можна знайти вихід, якщо включити логіку. Наприклад, багато незнімні елементи кріпляться на трубках. Розкрутивши викруткою кріплення трубок, можна буде легко зняти тканину. Ну і, в крайньому випадку, якщо зняти тканину не вдається, а коляску викинути шкода, можна підпороти шви, що заважають стягнути окремі деталі.

Сама прання проводиться за наступною схемою.

 • Обробити плями содою, «Доместосом» або іншим засобом від грибка.
 • Замочити зняті деталі на кілька годин в розчині води і антигрибкового кошти.
 • Випрати або виварити з господарським милом або дитячим порошком (вручну або в машинці).
 • Прополоскати з додаванням оцту. Співвідношення: склянка оцту на 5 літрів води.
 • Добре висушити.

Порада

При пранні в машинці не рекомендується віджимання на великих оборотах, так як деталі можуть деформуватися.

Як вивести цвіль з дитячої коляски і випрати елементи з тканини?

Як запобігти появі цвілі?

Проблему завжди легше запобігти, ніж потім з нею боротися. У випадку з дитячими колясками це вірно на всі сто.

Щоб в візку не оселився пліснявий грибок, потрібно дотримуватися наступних простих правил.

 • Вологу або брудну коляску можна складати на зберігання. Волога, залишки їжі або інші забруднення будуть прекрасним живильним середовищем для спор цвілі.
 • Небажано ставити «дитячий екіпаж» на тривалий термін в приміщення з підвищеною вологістю навіть взимку, так як цвіль холоду не боїться.
 • Якщо іншого виходу немає і коляску доводиться зберігати на балконі або в гаражі, потрібно попередньо обробити тканину розчином соди, протерти оцтом і повністю висушити після цього.
Цікаве:  Перевірені методи очищення духовки від жиру і нагару

Виконуючи ці рекомендації, ви зможете вберегти дитячу коляску від цвілі, і потім не доведеться витрачати сили і час на її виведення. Але якщо неприємність все-таки трапилася, на колясці з'явилися чорні точки, інформація в цій статті допоможе їх відіпрати.

https://youtube.com/watch?v=-eGV-CVhq2

Корисні матеріали

Close