Як вивести тарганів, якщо вони завелися в квартирі або будинку?

Поява тарганів в будинку зазвичай не є радісною подією для мешканців, і вони, звичайно, докладають всіх можливих заходів, щоб вигнати комах. Якщо це сталося і з вами, то перед тим як вивести тарганів зі свого помешкання, варто спочатку з'ясувати, які чинники сприяють їхній появі, ніж їх можна знищити і як зробити, щоб вони зникли назавжди. Так як ця проблема досить давня, на сьогоднішній день придумано безліч способів і засобів, якими ведеться боротьба з цим видом комах. Ознайомившись з деякими з них, ви зможете вибрати найбільш прийнятний метод з урахуванням обставин.

Як вивести тарганів, якщо вони завелися в квартирі або будинку?

причини появи

Таргани заводяться в будинку, якщо є одночасно декілька відповідних факторів:

 1. сусіди, в квартирі яких ці комахи стали завсідниками;
 2. щілини в підлогах і стінах або інші канали пересування, що дозволяють їм проникнути звідти до вашого помешкання;
 3. частий безлад на кухні у вигляді залишеної на столі їжі або її залишків;
 4. вільний доступ до води, наприклад, не витерті краплі на поверхні різних предметів;
 5. інші можливі види антисанітарії в місці вашого проживання.

Найчастіше спочатку таргани з'являються на кухні і там, де ви зазвичай здійснюєте трапезу. На перших порах ви можете навіть не помітити їх присутності, так як на свій промисел вони виповзають вночі. Але в міру того як популяція цих комах у вашій квартирі буде ставати все більше, вони почнуть потрапляти на очі і в денний час, так що їх наявність в будинку стане для вас очевидним. У цій ситуації мимоволі починаєш замислюватися, що робити, щоб позбутися від тарганів в домашніх умовах і які методи використовувати.

Якщо ви вбили кілька особин, яких застали зненацька, то не думайте, що боротьба з ними вже закінчена. Більшість з наявних в квартирі комах ховаються від ваших очей в різних щілинах, яких повно в меблів або інших предметах інтер'єру, і їх там можуть бути тисячі. Знищити тарганів потрібно не тільки тому, що їх присутність нам неприємно, але і з тієї причини, що вони можуть бути переносниками інфекційних захворювань. Просто уявіть, що проникло в ваш будинок комаха перед цим подорожувало по квартирі, в якій живе неблагополучна сім'я, де один з її членів хворіє чим-небудь небезпечним, що передається повітряно-крапельним шляхом або через їжу. Якщо тарган повзав по залишкам їжі, яку їв ця людина, а через час виявився на одному з ваших продуктів харчування, то чи варто пояснювати, що ймовірність стати черговою жертвою захворювання у членів вашої родини сильно зростає.

Цікаве:  Найефективніші методики виведення бліх з квартири

Як вивести тарганів, якщо вони завелися в квартирі або будинку?

Деякі популярні в народі методи боротьби з тарганами

Слід знати, що існують як магазинні, так і народні засоби від тарганів в будинку. Але навіть вдавшись до одного з народних способів, вам все одно доведеться дещо купувати. Наприклад, при знищенні тарганів за допомогою борної кислоти, яка є дуже дієвим засобом проти цих комах. Цей порошок зазвичай можна без зусиль придбати в аптеці.

Для більшої ефективності кислотою краще скористатися наступним чином:

 • відварити трохи картоплі і потовкти його;
 • додати в пюре яйце і пачку борної кислоти;
 • все це добре перемішати;
 • з отриманої суміші зліпити кульки;
 • розкласти їх в місцях частого появи комах;

Картопля в даному випадку служить склеює засобом, а яйце буде заглушати запах борної кислоти.

Спробувавши борної кислоти, таргани не відразу вмирають, а ще довгий час мучаться, тому вони зникнуть або їх чисельність значно зменшиться тільки через пару тижнів. Інший народний засіб від тарганів в квартирі — це нашатирний спирт, дія якого спрямована не на те, щоб їх знищити, а на те, щоб прогнати з території вашого житла. Це речовина, яка також можна купити в аптеці, потрібно потроху додавати в воду під час миття підлог. Як і людям, тарганам дуже неприємний запах, яким володіє нашатирний спирт, тому вони будуть намагатися якомога швидше залишити приміщення. Якщо у вас є можливість дістати миш'як, то можете запропонувати «своїм» комахою поласувати цим убивчим речовиною.

Порада

Для роботи з миш'яком або борною кислотою обов'язково користуйтеся гумовими рукавичками. Не забувайте також, що нашатир — це не звичайний спирт, тому намагайтеся захищати руки і обличчя при його використанні, і поки його запах не вивітриться, краще нікому не перебувати в приміщенні.

Якщо ви все-таки не зважитеся скористатися одним зі згаданих вище засобів, турбуючись за своє здоров'я, то можете вдатися до більш безпечного, але не дуже зручному методу — виморожування. Було відмічено, що при дуже низьких температурах ці комахи швидко залишають свої насиджені місця, тому що не виносять холод. Тому щоб вивести тарганів з квартири за допомогою виморожування, потрібно на кілька днів переселитися в інше місце, залишивши відкритими вікна і вимкненим опалення, коли на вулиці буде сильних мороз. Якщо температура в приміщенні знизиться до 10-15 о С зі знаком «мінус», таргани перейдуть в більш тепле місце.

Порада

Якщо у вас водяне опалення, то не забудьте перед тим, як покинути житло, злити рідину з системи, що труби і радіатори не лопнули.

Як вивести тарганів, якщо вони завелися в квартирі або будинку?

тараканьи пастки

Промисловість також виробляє деякі отруйні речовини від тарганів, але вони часто шкідливі і для людей. Тому, чим використовувати отрути, краще застосувати ще одну оригінальну методику вирішення даної проблеми. Ця споруда різних пасток, в які комаха вільно залазить, але вибратися з них уже не може. Так, у продажу можна зустріти свого роду будиночки для тарганів, виготовлені з картону. Внутрішня поверхня матеріалу пастки покрита липким речовиною. Коли комаха прагне дістатися до приманки, яку кладуть в центрі коробочки, його лапки грузнуть в цьому клейкою складі, і воно вже не може зрушити з місця.

Цікаве:  Як ефективно позбутися від чешуйніци в будинку або квартирі?

Але існують не тільки фабричні пастки для цих комах. Також і народні засоби від тарганів включають подібного роду винаходи, а не обмежуються тільки використанням хімікатів і впливом низької температури. Такі саморобні пастки майструють, наприклад, з пивної банки, в якій залишилося трохи пива. Її внутрішні стінки змащують вазеліном або рослинним маслом. Запах напою обов'язково приверне комах, і у них швидко вийде дістатися до нього завдяки слизьким внутрішніх стінок посудини, але вибратися назад буде неможливо. Коли в банку їх набереться достатня кількість, її вміст можна вилити в унітаз.

Згадані вище пастки не призводять до миттєвого знищення тарганів, а просто допомагають їх направити в певне місце, де вони чекатимуть своєї подальшої долі. Але існують деякі пастки фабричного виробництва, що діють за іншим принципом. Наприклад, для боротьби з цими комахами випускаються спеціальні коробочки з приманкою, забравшись в яку, комахи неминуче отримують удар електричного струму, від чого і вмирають. Інші пастки оснащені приманкою з сильною отрутою.

Як вивести тарганів, якщо вони завелися в квартирі або будинку?

Остаточна перемога над тарганами

Ясно, що всі перераховані вище методи є тимчасовим вирішенням проблеми, так як позбутися від тарганів назавжди з їх допомогою навряд чи вийде. Важливо усунути причини появи шкідників, а не просто боротися з наслідками. Але поки ці комахи з'являються у вас на кухні, ви зможете убезпечити себе, використовуючи медичний спирт, щоб протирати чисту посуд перед їжею. Етиловий спирт вбиває шкідливі мікроорганізми, які можуть поширювати таргани. Звичайно, для повної перемоги над ними потрібно в першу чергу очистити від них житло, повністю усунувши їх присутність.

Якщо ви вмієте працювати з отрутохімікатами і впевнені, що ні заподієте шкоди своїй родині, то скористайтеся одним з фабричних засобів проти тарганів. Такі склади, що відрізняються дуг від одного компонентами і способом застосування, можуть бути випущені у вигляді:

 • порошку, призначеного для розсипання в місцях концентрації комах;
 • олівця або крейди, яким зазвичай малюють по периметру приміщення лінію, що перетинає шляхи їх пересування;
 • спрею, що розпилюється там, де таргани найчастіше з'являються;
 • гелю, призначеного для нанесення уздовж можливих траєкторій їх руху.

Звичайно, користуючись цими засобами, потрібно бути гранично обережними, особливо якщо дії виконуються на кухні.

Порада

Перш ніж застосувати одне з фабричних засобів, ретельно вивчіть інструкцію виробника, а потім чітко їй випливайте.

Щоб позбутися від тарганів раз і назавжди власними силами, важливо після їх повного знищення одним з описаних вище способів виконати наступні профілактичні заходи.

 • Закрийте всі щілини в підлогах, стінах і стелях як на кухні, так і в інших кімнатах, щоб запобігти проникненню комах від сусідів.
 • Чи не залишаєте на столі або в інших місцях продукти і їх залишки;
 • Регулярно робіть на кухні прибирання, насухо витираючи все поверхні;
 • Щільно закривайте сміттєві ємності.
Цікаве:  Підбірка дієвих способів позбавлення та боротьби від ос

Якщо ж всі ваші зусилля виявилися марними, то остаточно і швидко вирішити проблему можна, звернувшись до фахівців з дезінфекції.

https://youtube.com/watch?v=SZhO0p_kYt

Корисні матеріали

Close