Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Максимальна вага білизни виробники пральних машин вказують великими літерами на фасаді електроприладу. Це один з показників, яким у брендів прийнято хвалитися. Велика вага білизни, що завантажується в барабан, дозволяє проводити прання рідше, економлячи електроенергію і воду.

Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Наслідки неправильного завантаження

Максимальна маса речей, які можна випрати, вказана в паспортах виробів.

Перевищення норми викликає небезпечні наслідки:

 • підвищене навантаження на електродвигун, яким доводиться обертати переповнений барабан;
 • збільшення навантаження на підшипники обертових частин побутового приладу;
 • некоректний вибір режиму прання;
 • неякісну прання і полоскання білизни.

Наслідком перевищення гранично допустимого навантаження на електродвигун є перегрів мотора. Підвищена температура викликає перегрів і поступове руйнування ізоляції обмоток ротора двигуна — і в кінцевому підсумку їх коротке замикання. Добре, якщо обійдеться заміною двигуна. Коротке замикання в електричному ланцюзі в 95% випадків стає причиною побутових пожеж, особливо в будинках старої споруди, зі старою електропроводкою.

Під дією навантажень, що перевищують розрахункові, поступово зношуються підшипники обертових частин барабана і двигуна. А це, в свою чергу, викликає неприпустиму вібрацію корпусу, яка викликає механічні поломки деталей пральної машини:

 • розбовтуються хомути кріплення шлангів;
 • руйнується матеріал трубок подачі і відкачування води, викликаючи затоплення приміщення;
 • послаблюються контакти електричної проводки, що викликає пропуски в подачі команд управління, оплавлення роз'ємів і як наслідок — дорогий ремонт.

Повністю заповнений обсяг бака не дозволяє провести прання з необхідною кількістю води — всі деталі конструкції працюють в невірному режимі. Білизна залишається брудним і з нальотом від порошку, який не вдалося видалити при полосканні.

Чи не меншої шкоди завдає невелика завантаження. Під час віджиму речі під дією відцентрових сил притискаються до однієї сторони барабана, викликаючи «шалену» вібрацію. Наслідки її згубні для електроприладу. Руйнуються посадочні місця підшипників, наростання вібрації відбувається з кожною наступною пранням.

Важливо!

Якщо в документах вашої пральної машини спеціально не вказано мінімальну вагу завантаження, використовуйте при пранні не менше 1, 5 кг сухої білизни.

Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Особливості прання білизни з різних матеріалів

Технічна характеристика максимального завантаження, яка вказана в паспорті, показує, яку вагу двигун зможе прокручувати без негативних наслідків, зазначених вище.

При випробуваннях використовують невеликі відрізки важкої тканини. Щільність матеріалу дозволяє забезпечити максимальну вагу тканини для пральної машини і якісне прання. Але в домашніх умовах частіше стирають тканини з меншою щільністю, отже, вмістити в барабан багато білизни не вийде. Повністю заповнений обсяг не дозволить правильно виконати прання — речі не вдасться прополаскать після обробки пральним порошком.

Цікаве:  Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Завантажувати машину варто з невеликим недовантаження, щоб білизна вільно переміщалися в процесі прання.

Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Поради по завантаженню барабана

Різна тканину вбирає різну кількість води і має різну питому вагу.

При наповненні барабана варто дотримуватися таких умов.

 • Бавовняні вироби завантажують відповідно до вказівок виробника в пропорції 1: 1. Якщо машина розрахована на 5 кг, то і бавовняних речей можна випрати 5 кг.
 • Синтетичні речі легкі та об'ємні, їх завантажують з розрахунку 50% від максимальної передбаченої навантаження. Машинка, розрахована на 8 кг, випере без втрати якості 3, 5-4 кг синтетики.
 • Вовняні речі перуть з розрахунку 30% навантаження. У машинку на 5 кг завантажують 1, 5-2 кг речей.
 • Така ж кількість (30%) від максимуму завантажують при «швидкої пранні», незалежно від матеріалу, застосованого при виготовленні речей.
 • До 50% білизни від допустимої кількості простягається в режимі «делікатне прання».

Важливо!

Допустиму масу виробник наводить для білизни в сухому вигляді, з огляду на збільшення при намоканні.

Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Як розрахувати вагу білизни для пральної машини?

Пересічний споживач, купивши пральну машину, постає перед дилемою: завантажити речей більше або менше, виправши два рази. Вартість нової машини не схиляє до ризику спробувати заповнити брудною білизною весь обсяг прального барабана.

Сучасні машинки дозволяють проводити зважування речей на початковій стадії завантаження, визначаючи критичну масу, коли прання небезпечна для експлуатації. Але що робити власникам приладів минулих років випуску?

Зважувати при кожному завантаженні білизна не представляється можливим. Досвідчені господині «на око» знають, скільки можна одночасно попрати білизни. Для інших розрахувати вага завантаження білизни можна по таблиці.

Приблизна вага постільної білизни, грами
Наволочка 180-220
рушник 220-600
Простирадло 350-700
підодіяльник 500-800
Приблизна вага одягу, грами
Одяг чоловіча жіноча Дитяча
Футболка 230-300 80-150 40-80
Блуза, сорочка 130-180 100-300 50-120
костюм 1300-2000 800-1000 650-800
штани тканинні 500-700 300-450 130-250
штани джинсові 600-700 400-500 150-200
халат 500-800 350-500 130-300
Шорти 200-350 150-350 70-150
Светр, вітровка 800-1100 400-650 300-500
Пуховик куртка 1300-1800 900-1300 500-1000

Як визначити максимальну вагу білизни для завантаження пральної машини?

Як сучасні пральні машини визначають вагу білизни?

Сучасна техніка має можливість самостійно визначити масу спрямованих в машину речей. Насправді ніяких ваг в машині немає. І маса речей, і програма прання визначаються по току, який протікає в електродвигуні при обертанні барабана. Відповідно, прилад вибирає режим, при якому двигун буде працювати на оптимальному режимі, без перевантажень по струму. Ця функція дозволяє автомату самостійно визначати найбільш прийнятний режим і програму прання, кількість набираемой в води.

Цікаве:  Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Опція допоможе:

 • не замислюватися про правильну завантаженні машини — при перевищенні норми прання не запуститься, пролунає попереджувальний сигнал;
 • набирати необхідну кількість води, не витрачаючи електроенергію на нагрів її надлишків;
 • якісно відіпрати і висушити речі.

Знання зразкового ваги білизни для прання і коректний вибір його обсягу при завантаженні барабана пральної машини допоможе випрати речі до чистого стану, зберігши працездатність побутового приладу на довгий час.

https://youtube.com/watch?v=MLX1uUwRVi

Корисні матеріали

Close