Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Улюблена охолоджуючу ласощі всіх дітей і дорослих дуже швидко тане, особливо в жаркий літній день. Якщо ви вирішили влаштувати пікнік, то відмінним виходом для вас стане зберігання морозива в термосі. Всі гості будуть вкрай здивовані, коли після 3-годинної поїздки в літню спеку ви почастуєте їх цілим, що не розтанув замороженим соком або вершковим ескімо. Це цілком здійсненно, необхідно лише знати елементарні закони фізики.

Морозиво, як не дивно, знахідка зовсім не європейців і не американців. Французи переконані, що саме їх «ескімо» стало прабатьком всіх сучасних різновидів морозива, але це зовсім не так. Вперше екзотичний на той час десерт виник в Китаї. Балувати себе новим холодним блюдом могли тільки дуже заможні люди. Технологія приготування трималася в секреті. Насправді сік фруктів і ягід смішили з льодом, отримуючи з цього фруктовий лід.

Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Що впливає на термін придатності морозива?

Як і всі молочні продукти, морозиво небезпечно, якщо термін його зберігання давно закінчився. Термін придатності залежить виключно від що входять до складу продуктів: чим вони натуральніше, тим швидше морозиво потрібно з'їсти. Основними складовими класичного вершкового пломбіру є молоко, вершки, масло, підсолоджувачі (мед, цукор або патока) і стабілізатор. Всі продукти повинні бути свіжими і якісними, щоб готове морозиво можна було довго зберігати.

Перед потраплянням в магазинні морозильні камери морозиво проходить багато стадій приготування:

 • очищення і фільтрація всіх необхідних компонентів;
 • пастеризація суміші (нагрівання до температури 85 градусів протягом 20 хвилин);
 • «Дозрівання» морозива при температурі 15 градусів в спеціальних ємностях;
 • збивання для придбання структури ніжною однорідної маси;
 • загартовування при температурі мінус 35 градусів;
 • фасування.

Від якості паперу, в яку упакований продукт, і від цілісності упаковки залежить не тільки зовнішній вигляд. Упаковка відповідає за збереження морозива: якщо вона порушена, термін придатності зменшується, а морозиво може придбати неприємний присмак.

Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Як правильно зберігати морозиво?

Щоб в магазинах нам дісталася якісна продукція, на підприємствах її зберігають в певних умовах. Температура коливається від -30 до -20 градусів. Основна умова — не наражати морозиво різких перепадів температури. Якщо маса розтанула, при повторному замерзанні вона стане твердою і втратить смакові якості.

Порада

Після покупки морозива з'їдайте його відразу, не намагайтеся повторно заморозити розтанув продукт.

Морозиво в магазинах не повинно знаходитися в камері з іншими продуктами. Воно легко вбирає запахи. Крім того, зберігання в одній камері з м'ясом може призвести до харчового отруєння. Недотримання правил загрожує не тільки псуванням улюбленого частування, а й захворюваннями.

Цікаве:  Як правильно зберігати авокадо будинку?

Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Скільки зберігається ваше улюблене морозиво?

Незважаючи не вказані на упаковках тривалі терміни зберігання молочного або плодово-ягідного морозива, зберігати його можна зовсім не довго.

Розглянемо терміни зберігання окремих видів морозива.

 • Молочне без добавок (горішків, варення, згущеного молока) — 75 днів.
 • Молочне з наповнювачем — 60 днів.
 • Вершкове — 100 днів.
 • Пломбір (вершковий і шоколадний) — 120 днів.
 • Плодово-ягідне — 45 днів.
 • Фруктовий лід — 90 днів.

Наведені вище цифри відносяться до порційних десертів, вага яких становить не більше 100 г. Великі упаковки (більше 1 кг) можна зберігати в два рази менше. Всі наведені терміни діють тільки за умови зберігання морозива при температурі не вище -12 градусів.

Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Як зберегти морозиво без морозильника?

Якщо ви надумали здивувати друзів і взяти з собою на пікнік пломбір, можна скористатися більш простими засобами, ніж переносний холодильник. На думку насамперед приходить сумка-холодильник. Так, в ній морозиво зможе «прожити» близько 2 годин, але не всім захочеться тягнути з собою величезну сумку заради 3 порцій морозива.

Всі, хто хоч трохи зі школи пам'ятає фізику, знають, що якщо якийсь пристрій здатний довго зберігати тепло, воно, відповідно, повинно затримувати в собі і холод. Якщо термос довго зберігає тепло завареного чаю в зимовий день, то чому б не скористатися ним для збереження морозива в літню пору?

Термоси бувають зі скляного та металевого внутрішньої колбою. Металеві термоси вважаються більш практичними, так як здатні зберігати тепло 12 годин, в той час як скляні зберігають його не більше 6 годин. Але час збереження холоду в будь-якому термосі однаково. Справа в тому, що вакуумна прошарок між двома циліндрами сприяє зниження коефіцієнта тепловіддачі.

Як зберегти морозиво від танення за допомогою термоса?

Як правильно зберігати морозиво в термосі?

Головною умовою найбільш тривалого зберігання морозива в термосі є відсутність вільного простору. Якщо ви хочете почастувати велику компанію і берете з собою в похід ваговій пломбір, набивайте їм термос до горлечка. Масу потрібно добре утрамбувати ложкою, щоб не залишалося повітряних прошарків. В такому стані термос з морозивом можна зберігати до 4 годин. Через 4-5 годин воно почне підтавати, а ще через пару годин може зіпсуватися і стати непридатним для вживання.

Якщо ви берете з собою порційне морозиво, не порушуйте цілісність упаковки. У термос обов'язково помістіть кубики льоду, вони будуть створювати додатковий холод. Морозиво з льодом можна зберігати в термосі 5 годин. Уважно огляньте упаковку перед приміщенням в ємність: вода з підталого льоду може потрапити на пломбір.

Цікаве:  Як довго можна зберігати в холодильнику печериці?

Зберігання холодного десерту в термосі залежить від температури на вулиці і від попадання сонячних променів. Якщо ви вирішили взяти морозиво в термосі на пляж, укутайте його в рушник, помістіть в сумку і покладіть в тіні. Якщо залишити термос на сонці, вже через годину морозиво перетворитися в теплий молочний коктейль.

Збереження морозива в літній день без морозильника здається нездійсненним планом, але досить згадати елементарні закони фізики, і рішення приходить само собою. Якщо ви вирішили поекспериментувати, стежте за часом: навіть в термосі морозиво може зіпсуватися.

https://youtube.com/watch?v=q9k_1INmnJ

Корисні матеріали

Close