Як знайти і вивести цвіркуна, що з'явився в будинку?

Як говорить народна прикмета, якщо з'явився цвіркун в будинку, то це обіцяє щастя і благополуччя господарям. Тільки люди, у яких дане «щастя» завелося, чомусь шукають спосіб швидше від нього позбавитися. З даної напастю цілком можна впоратися.

Як знайти і вивести цвіркуна, що з'явився в будинку?

Будемо знайомі — будинковий цвіркун

Батьківщиною будинкового цвіркуна є напівпустелі і пустелі Середньої Азії, Північна Африка і теплі райони Далекого Сходу. Поступово ця комаха поширилося в північні і західні регіони, розселився по Європі, потім, перебравшись через океани, потрапило в країни Північної Америки та навіть на південь Австралії.

Цвіркун — це невелика комаха (16-25 мм завдовжки), кілька схоже на коника, але з більш коротким і щільним тулубом. Забарвлення — від світлих тонів палевого кольору до темно-коричневого. Крила у нього добре розвинені, і він може літати, хоча робить це досить рідко. Дане комаха досить поширене, тому більшість людей знає, як виглядає цвіркун.

Ці істоти теплолюбні. При температурі нижче 20 градусів комахи стає малорухомими, перестають харчуватися. Їх личинки також перестають рости і розвиватися. Тому на вулиці вони живуть і розмножуються тільки на півдні. У середній смузі цвіркун домовик живе на природі тільки в жаркі літні місяці, а з настанням похолодань перебирається ближче до людини. Ці комахи вже не живуть за грубками, як в старі часи, а розселяються по теплотрасах, теплим підвалах, котельним. Для них відмінно підходять приміщення тваринницьких ферм, де завжди тепло і достаток їжі. Тому в таких приміщеннях зазвичай багато цвіркунів. Ці комахи часті гості не тільки в заміському будинку, але і в міській квартирі.

Цвіркуни харчуються рослинними залишками, але також охоче їдять і спійманих комах, наприклад тарганів. Самці охороняють свою територію. Вони вступають в смертельні сутички з виявленим конкурентами, після яких переможці з'їдають переможених. Цвіркуни ведуть нічний спосіб життя, а вдень ховаються по затишних щілинах.

Самки відкладають від 50 до 200 (а в сприятливих умовах — до 500) яєць в затишному місці. Приблизно через місяць (хоча термін сильно залежить від температури) з яєць вилуплюються личинки, які відрізняються від дорослих особин тільки розміром і відсутністю крил. Через 6 тижнів, протягом яких вони кілька разів линяють, личинки перетворюються в статевозрілих комах.

Цікаве:  Як вивести мошок з кімнатних квітів?

Домашній цвіркун живе недовго — тривалість життєвого циклу становить 3 4 місяці, з яких тільки 1, 5 він живе у вигляді дорослої особини.

Як знайти і вивести цвіркуна, що з'явився в будинку?

З'явився цвіркун в будинку — чого чекати?

Цвіркуни селяться поруч з людьми з давніх часів. Не дивно, що народилося багато забобонів з приводу цього неспокійного «квартиранта». Народна прикмета стверджує, що поява «співака» в будинку віщує господарям радість, удачу, багатство і благополуччя. Крім цього, існує повір'я, що якщо в будинку є хворий, то він незабаром видужає, а якщо є наречена або наречений — то слід готуватися до весілля. Але вбивати цвіркуна не рекомендується, так як це може викликати додому нещастя.

Як ставитися до даних прикметами — кожен вирішує сам. Реально ж слід пам'ятати, що дані комахи прагнуть потрапити в людське житло в пошуках тепла і їжі. А мета «пісень» — трелей самця — приманити самку. У будь-якому випадку через пару безсонних ночей доводиться вирішувати, як вивести цвіркунів.

Як знайти і вивести цвіркуна, що з'явився в будинку?

Як позбутися від надокучливого «сусіда»?

Якщо в оселі завівся цвіркун, то це не залишиться для домочадців непоміченим. Монотонні трелі, що заважають спати ночами, незмінно породжують бажання скоріше позбутися від цього непроханого "гостя". Зробити це можна кількома способами.

  • Тим, хто вірить у прикмети і не хоче знищувати «співака», слід зловити його і випустити на вулицю. Зробити це досить складно, так як ці комахи активні тільки в темряві. Вдень вони ховаються, і знайти їх притулок непросто. Крім того, цвіркуни дуже обережні і рухливі, добре стрибають. При наближенні людини швидко тікають і забиваються куди-небудь в щілинку. Тому, щоб вивести «співака», доведеться чимало попрацювати.
  • Трохи простіше, виявивши комаха, забути про прикмети і зачинити його (наприклад — тапки).
  • Найпростіший і надійний спосіб позбутися від неспокійного «сусіда» — скористатися будь-яким хімічним препаратом для боротьби з домашніми комахами. Тільки при проведенні дезінсекції та після неї необхідно строго дотримуватися інструкції, щоб випадково не нашкодити людям і домашнім вихованцям.
  • Якщо немає можливості використовувати хімічний метод, можна вивести цвіркуна, скориставшись липкими пастками для комах.
  • Існує перевірений народний спосіб позбутися від нічних концертів. У районі, звідки найчастіше можна почути трелі, слід Надим запаленим сургучем. Набридливе комаха швидко ретирується з даної території і назавжди покине неприємно пахне квартиру.
  • Можна постаратися створити умови, в яких цвіркуни не зможуть існувати. Вони селяться в місцях, де є постійний доступ до води. Це теплі ванні кімнати, кухні. У сухому середовищі дані комахи або загинуть, або підуть шукати більш підходящі для проживання місця. Варто перекрити доступ до вологи, забезпечити ідеальну сухість в приміщеннях, і питання, як позбутися від цвіркуна, більше не виникне. При цьому здоров'я домашніх вихованців і людини не піддається ні найменшої небезпеки.
  • Якщо в квартирі завівся цвіркун, значить, в ній немає кішки, яка є природним мисливцем за такий живністю. Візьміть в будинок кошеня, і він швидко виловить стрибаючих «співаків», а заодно і від мишей назавжди позбавить.
Цікаве:  Як звільнити квартиру від тарганів за допомогою борної кислоти?

Таким чином, позбутися від цих комах в будинку або квартирі не так уже й важко. Але слід подумати, як не допустити появу цвіркунів в своїй оселі в майбутньому. Адже непрошений «гість» якось пробрався до квартири. Тому слід закрити всі тріщини і щілини уздовж плінтусів, місця проходження труб через стіни, завісити вікна, що відчиняються і кватирки москітною сіткою.

https://youtube.com/watch?v=_y8HW_h5Dx

Корисні матеріали

Close