Як зробити сушилку для білизни своїми руками — хазяйський підхід

Економія коштів — це важливе завдання практично для кожної родини. Краще вкласти зайву копійку в подорож з активним відпочинком, ніж в пристосування, яке не надто складно виготовити самостійно. Насправді, сушарка для білизни — необхідний предмет в нашому побуті.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Фабрична містка сушарка обійдеться приблизно в 10 000 руб., А виріб меншого розміру не дозволить розвісити більше двох закладок білизни, що вкрай незручно в працюючої, тим більше великій родині. Трохи старанності і пара вільних вечорів — і ви опинитеся власником місткою сушарки. Ну що ж, приступимо до справи!

Основні принципи пристрою

Бувають такі види сушарок:

 • стельова — це звичайне сушильний пристрій, що складається їх натягнутих близько до стелі шнурів, струн, трубочок або прутів, вішається на закріплені на стелі кронштейни;
 • настінна — модель, яка монтується до однієї або до двох протилежних стінах, оснащена складним або розсувним механізмом; в повну ширину і довжину розправляється тільки при необхідності; інший варіант — кронштейни на стінах, але вище рівня голови дорослої людини, така сушарка може бути стаціонарної;
 • для підлоги — переносна конструкція, що встановлюється в будь-якому зручному місці квартири, що компактно складається після використання;
 • комбінована (настінно-стельова) — це сушарка, яка закріплюється на стельові кронштейни і розміщену на стіні фіксуючу дужку; це дуже функціональне пристосування, оскільки воно опускається і піднімається аналогічно жалюзі для зручності розвішування білизни.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Технічні вимоги до білизняний сушарці:

 • матеріал не повинен піддаватися іржі або якимось чином бруднити речі;
 • мінімальний витримується конструкцією вага повинна становити 30-35 кг (заповнений мокрим одягом об'ємний таз або 2 вологих килима);
 • місткість споруди повинна відповідати вазі, кріплення і поперечини, тобто при заповненні сушарки речами вона не повинна впасти під їхньою вагою;
 • кріплення підвісної конструкції повинні бути прості і надійні, мінімально впливають на обробку та будівельні елементи;
 • мобільна сушарка в зібраному вигляді повинна важити не більше 12 кг, просто розкладатися і стійко фіксуватися в робочому стані;
 • ідеально, коли є можливість велике білизна вільно розвішувати, а не розстеляти, тобто поперечки (шнур або штанга) в робочій позиції повинні розміщуватися якнайдалі від підлоги чи грунту;
 • експерти журналу «Міс Чистота» рекомендують висоту конструкції в робочому положенні робити такий, щоб була можливість розвішувати, а також знімати білизну, не встаючи на табурет або підставку — так ви убезпечите себе від можливих травм;
 • переважно, щоб речі утримувалися на сушінні без прищіпок;
 • бажано, щоб переносна сушарка могла міститися в чашу ванни, забезпечуючи стік води з речей, які після закінчення прання не рекомендується віджимати.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

З чого роблять сушарки

Виробляються білизняні сушарки, в основному, з пластика і металу. Зупинимося на перевагах і недоліках виробів, виконаних з найпоширеніших матеріалів.

Цікаве:  Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Пластикові вішалки є найдешевшим варіантом. Вони мало важать, їх легко транспортувати і монтувати. Недоліком пластикових моделей виступає їх недостатня міцність, термін їх експлуатації, як правило, короткий.

Варіанти з нержавіючої сталі є найдорожчими, але і по надійності їм немає рівних. Нержавійка — міцний матеріал — деформації сушарки під вагою білизни виключені. Не потребують емалюванні або хромуванні, оскільки не бояться окислення і вологи (іржі), не залишають слідів на одязі.

Хромовані пристосування, як і емальовані в своїй основі, як правило, залізні. Поки покриття ціле, вони стійкі до вологи і не бруднять білизну. Більш чутливі до механічних пошкоджень і менш довговічні, ніж сушарки з нержавійки, однак при акуратному зверненні служать десятки років.

Конструкції з алюмінію легка і надійна, але і має свої недоліки. Суть в тому, що алюміній не підходить для приміщень з підвищеною вологістю. Постійно контактуючи з мокрою білизною, він піддається окисленню, що призводить до появи на одязі незмивних плям. Тому найчастіше алюмінієві конструкції покривають емаллю. Ще один недолік — відносна м'якість. Така конструкція досить легко деформується під вагою білизни.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Верьовки — найпоширеніший матеріал для саморобних сушарок. Раніше використовувалися товсті бавовняні зразки, сьогодні їх змінили надійні синтетичні аналоги, які менше не розтягуються, стійкі до стирання, легко очищаються (досить протерти змоченою у воді серветкою), випускаються в широкому колірному асортименті. Найбільш переважні для білизняний сушарки пластикові досить товсті мотузки з металевим сердечником всередині. Вони не провисають і мають дуже довгий термін експлуатації. Мінус таких тросів — їх недостатньо буде зав'язати на вузол (через велику пружність це зробити складно).

робимо самостійно

Своїми руками можна зробити сушилку для білизни, яка ставиться на підлогу, підвішується до стелі, на батарею центрального опалення, на стіну, а також вуличну, що встановлюється за вікном. Розглянемо найзручніші варіанти.

Цікавий факт! Відомо безліч оригінальних конструктивних ідей: білизняні сушарки впевнено лідирують серед конструкцій за кількістю оформлених на них патентів.

мотузкова сушарка

Недоліком звичайних мотузкових конструкцій можна назвати те, що під вагою сирого білизни шнури розтягуються і провисають. Періодично мотузку доводиться натягувати сильніше, що в подальшому призводить до її пошкодження, і потрібен новий шнур. Для вирішення проблеми можна замінити традиційні мотузки струною, металізованим шнуром або товстою волосінню.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Рекомендуємо вам спорудити більш надійний варіант, аналогічний традиційної мотузяною сушарці, який здатний витримувати велику вагу білизни.

Будуть потрібні такі матеріали:

 • відрізки труби з нержавіючої сталі діаметром 2-3 см — 2 шт .;
 • дерев'яний брусок товщиною 6-8 см — 4 шт .;
 • металева пружина — 4 шт. (Можна більше, виходячи з ширини передбачуваної сушарки);
 • металізований шнур — 10-15 м.

Порядок дій:

 1. Дерев'яні бруски послужать для нашого пристрою кронштейнами. У центрі кожного бруска треба просвердлити поглиблення, діаметр яких дорівнює перерізу металевої труби. Закріпити бруски по обох кінцях труб. По довжині труб через рівні проміжки 10-15 см просвердлити поперечні отвори, в які буде протягнуто білизняний шнур.
 2. Закріпити бруски разом з трубами горизонтально на стінах один навпроти одного. Нижче труби приблизно на 50 см в стіні просвердлити отвори, розташовані строго навпроти отворів на трубі. У стінові отвори вставити саморізи. На них шнуром прив'язати пружини. Від пружини шнур прокласти в отвір на трубі і вивести до протилежної стіни. Пропустити шнур через отвір в іншій трубі і прив'язати до відповідної пружині. Виконати цю послідовність дій для інших пружин.
 3. Пружини на стіні краще замаскувати декоративними панелями.
Цікаве:  Вибираємо прасувальну дошку для парогенератора

https://www.youtube.com/embed/IvhgSD4LRu data-mce-fragment = "1"

розкладна сушарка

Вона монтується до стіни, проте не є стаціонарною. Коли не потрібна, така сушка складається вздовж стіни і не займає місце. Використовується конструкція як кімнатна.

Будуть потрібні матеріали:

 • планка з дерева, щоб сформувати раму;
 • дерев'яні прути;
 • квадрат фанери або гіпсокартону для основи;
 • пара меблевих петель;
 • найпростіше розкладне пристрій;
 • меблеві ручки або настінні гачки;
 • кріплення;
 • акрилова фарба.

Прути повинні бути однакової довжини.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Порядок дій:

 1. Просвердлити отвори з внутрішньої сторони двох протилежних елементів рами. Діаметр отворів дорівнює перетину прутів. Вставити прути в отвори. Для зручності фіксації в отворах допускається стоншити прути на кінчиках.
 2. Зібрати раму, закріплюючи частини між собою цвяхами.
 3. Тепер треба підготувати підставу, яке більше рами по довжині і ширині на 10-15 см. Прикріпити нижню планку рами до основи на меблеві шарніри.
 4. Пофарбувати конструкцію, дати повністю висохнути.
 5. На протилежному боці від петель встановити фіксуючу клямку, а на лівій і правій стороні — розкладне пристрій. Потрібно правильно підібрати максимальний кут для розкладного механізму, тоді в розкритому вигляді сушіння не буде перегороджувати прохід.
 6. По нижньому краю підстави сушарки або по боковині рами закріпити гачки для розвішування дрібних елементів одягу.
 7. Просвердлити отвір в стіні, виконати монтаж сушарки.

Цікавий дизайнерський хід — пофарбувати прути в різний відтінок або різний колір, чергуючи один через один або два через два. Вибирайте тон, який буде гармоніювати з декором кімнати.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Проста стаціонарна сушарка

Це найлегший варіант сушіння, змайструвати яку не складе особливих труднощів. Зовні конструкція виглядає як на фото.

Вам знадобляться:

 • дерев'яний брусок довжиною 0, 6-0, 8 м — 2 шт .;
 • лак для дерев'яних поверхонь (можна меблевий), пензлик;
 • білизняний металізований шнур;
 • саморіз — 4 шт .;
 • дюбель — 4 шт .;
 • гачок або саморіз з петлею — 1 шт .;
 • роликовий блок — 1 шт. (за бажанням);
 • олівець для розмітки;
 • дриль і перфоратор.

Порядок дій:

 1. У брусках просвердлити шість симетричних отворів для білизняного шнура і ще два отвори для кріплення. Виконати зачистку отворів, лакувати бруски.
 2. Коли покриття висохне, треба протягнути шнур крізь отвори. Останнім отвір протягувати шнур не слід.
 3. Виконати за допомогою перфоратора заздалегідь відмічені отвори в стіні.
 4. Закріпити сушилку на стіні. Останнім праве отвір лівого бруска вкрутити саморіз з петлею або гачком. Це необхідно, щоб зафіксувати мотузку.
 5. Натягнути білизняний шнур, зав'язати його на гачку.
 6. Конструкція кріпиться вище рівня голови.
Цікаве:  Керівництво з порятунку телефону, який впав у воду

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Щоб полегшити процес розвішування і вище підняти білизна, використовується додаткова планка, роликовий блок і гак. З їх допомогою споруджується просте підйомний пристрій:

 1. Шнур протягується в планку з потрібним числом отворів (ця планка повинна розміщуватися приблизно в центрі конструкції, коли крайні, опорні бруски будуть закріплені на стінах. Шнури простягаються з таким розрахунком, щоб після фіксації вони сильно провисали — так зручніше вішати. А бруски при цьому кріпляться під саму стелю.
 2. До стелі недалеко від центру конструкції кріпиться роликовий блок.
 3. Від планки через блок прокидає шнур (зручно на кінці прив'язати металеве кільце).
 4. Потім за допомогою натягу підйомного шнура мотузки підтягуються до стелі — заміряйте, на якому рівні виявився кінець підйомного шнура. На цьому місці прикріпіть гачок, на який буде накидатися кільце підйомного шнура для фіксації підйомника в верхньому положенні.

Вибираючи місце розташування на лоджії або балконі, врахуйте, що конструкція не повинна перешкоджати відкриванню дверей і вікон.

Настінна сушарка-гойдалки

Ще один варіант підйомної конструкції. Цього разу використовуються не шнури, а рейки або прути. Збирається жорстка рама, забарвлюється у відповідний колір. Один кінець (це може бути як коротка, так і довга сторона рами — все залежить від приміщення, де проводиться монтаж) на меблевих чи інших петлях кріпиться до стіни так, щоб в складеному вигляді рама висіла вздовж стіни, не займаючи простору.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

На тій же стіні, вище сушарки кріпиться роликовий блок і гачок для фіксації шнура. До другого, нижнього, якщо дивитися в складеному вигляді) кінця кріпиться шнур і накидається на блок. При натягу шнура край рами піднімається, конструкція приймає горизонтальне положення. Розвішувати можна на похилій або опущеною рамі.

Стельова сушарка-гойдалки

Тут потрібно точний розрахунок довжини підйомних шнурів, щоб рама розташовувалася строго горизонтально. До стелі кріпляться два роликових блоку. Через них прокидає кінці підйомних шнурів, пропущених уздовж бічних брусків рами.

Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Над центром конструкції шнури з'єднуються і сплітаються в трос або джгут і пропускаються між рейками. Натягом троса гойдалки піднімаються до стелі, кінець троса фіксується на настінному гачку або просто до ніжки тумбочки в коридорі.

Ми розглянули тільки базові пристрої, на основі яких можна створити ексклюзивні екземпляри. Результат залежить від того, які матеріали є в господарстві. Якщо ви любите творити руками, то вам буде легко змайструвати білизняний сушилку.

https://www.youtube.com/embed/ncjlAJB7ju data-mce-fragment = "1"

Корисні матеріали

Close