Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Термошкаф для зберігання овочів — справжня знахідка для жителів багатоквартирних будинків. Адже у них часто немає окремого льохи, тому постає проблема зберігання запасів на зиму — картоплі та інших овочів, а також консервації. По суті термошафи — це термоси великого обсягу, що зберігають задану температуру.

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

види термошафи

За особливостями конструкції розрізняють два види льохів (термошафи, термоконтейнерів) — жорсткі і гнучкі. Як видно з назви, жорсткі виконані з негнучких матеріалів. Вони займають одне і те ж місце, незалежно від того, чи зберігається в них що-небудь. Гнучкі термошафи після закінчення сезону зберігання можна складати. При цьому на балконі звільняється значний простір.

Крім цього термошафи розрізняються за такими параметрами:

 • по залежності від електроживлення — активні, що підключаються до мережі, і пасивні, що не споживають електроенергію;
 • за матеріалом, з якого виготовлені, — пластикові, дерев'яні, зі сталевим каркасом, з непромокаючої тканини і синтепону;
 • за обсягом — від 95 до 100 літрів.

Жорсткі термоконтейнери без електроживлення зручно використовувати, якщо їх встановлюють в місцях загального користування — в під'їзді або загальному тамбурі. На незаскленого балконі або лоджії краще встановити модель з електроживленням, щоб в зимові морози овочі не перемерзли, а банки з консервацією НЕ полопалися від холоду.

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Гнучкий термошкаф для зберігання овочів на балконі

Гнучкі контейнери з підігрівом для зберігання овочів за зовнішнім виглядом нагадують місткий рюкзак або сумку. Це й не дивно: їх обшивають барвистим непромокальні матеріалом. Це дозволяє підібрати термошкаф не тільки виходячи з практичних міркувань, але і за естетичними параметрами. Але і чисто утилітарні характеристики такого пристосування порадують тих, хто зберігає овочі на балконі.

Такий термошкаф обладнаний терморегулятором. Залежно від типу продуктів, що знаходяться всередині, можна виставити температуру від 0º C до 7º C. Споживання електроенергії розрізняється у різних моделей і залежить від їх обсягу. Наприклад, льох об'ємом 95 л споживає 120 Вт / год, а якщо в ньому міститься 300 літрів, то і споживати він буде більше — 200 Вт / год. Як видно з прикладів, енергоспоживання таких термошафи порівняно зі споживанням декількох лампочок.

Погребки збережуть продукти взимку, якщо на вулиці температура буде не нижче -40º C і не вище + 5º C. Такі властивості забезпечуються тришарової структурою тканини і додатковим шаром утеплювача. Гнучкі термошафи додатково комплектуються кріпленнями — дюбелями і кронштейнами, а також чохлом для зберігання влітку. Кришка відкривається легко — для цього досить розстебнути блискавку.

Цікаве:  Як зберегти капусту до весни?

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Купувати льох або зробити його самостійно?

Зробити термошкаф своїми руками нескладно. Найпростіша конструкція — льох з жорстким каркасом пасивного типу, без енергоживлення. Для його спорудження не потрібно багато часу і матеріалів, тому якщо є вільний час, таку конструкцію можна зробити самому, і вона не буде за своїми характеристиками поступатися придбаному льохів.

Звичайно, якщо немає часу, бажання щось змайструвати або навичок в такій роботі, то простіше і швидше придбати готовий термошкаф. Тим же, хто знає, як поводитися з мінімальним набором інструментів, і готовий випробувати свої сили, буде корисна покрокова інструкція з виготовлення термошафи на балконі своїми руками.

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Підготовчий етап

Перед тим як приступати до роботи, потрібно визначитися, з яких матеріалів буде зроблений льох. Потім запастися самими матеріалами і відповідним інструментом. Для каркаса підійдуть дошки, ДСП, пластикові панелі, алюмінієвий або сталевий профіль. Як утеплювач можна використовувати будь-який теплоізоляційний матеріал — мінвату, пінопласт, ватин, синтепон.

Щоб правильно зробити льох своїми руками, потрібно представляти загальну конструкцію. Це контейнер будь-якої форми з подвійними стінками, між якими знаходиться прошарок теплоізоляційного матеріалу. Його висоту, ширину і глибину потрібно робити, виходячи з вільного місця на балконі і обсягу продуктів, які будуть там зберігатися. А ось загальна товщина стінок повинна бути не менше 50 мм. Кришку можна зробити знімну або відкидну. Якщо вона буде відкидний, то потрібно підготувати петлі.

Порада

Якщо стінки каркаса виконані з пластикових панелей або тонкої фанери, то на роль утеплювача краще вибрати плитковий утеплювач — пінопласт або базальтову мінвату. Він дасть додаткову жорсткість.

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Термошкаф для зберігання овочів своїми руками

Ми розглянемо варіант виготовлення термошафи своїми руками з дерев'яних брусів 50 × 50 мм, листів ДСП і пінопласту завтовшки 50 мм. Покрокова інструкція

 • Зробіть виміри вільного місця на балконі і складіть креслення льоху. При цьому враховуйте, що при занадто великій висоті нагинатися і діставати продукти буде незручно. Оптимальною висотою вважається 50-60 мм.
 • Бруси і ДСП обробіть антигрибковим складом.
 • Після повного висихання зробіть розмітку на брусах відповідно до креслення.
 • За допомогою пилки по дереву розпиляти бруси по розмітці. Має вийти 4 вертикальних стійки з висотою по висоті льоху і 12 горизонтальних перекладин. Чотири з них будуть використані для кришки.
 • З брусів збийте два каркаса — каркас короби і каркас кришки.
 • Розмітьте листи ДСП і виріжте 12 деталей — по дві деталі на дно, кришку, передню і задню стінку. Решта підуть на торцеву частину. Враховуйте, що деталі для внутрішньої обшивки повинні бути на 100 мм менше.
 • Обшийте каркас із брусів листами ДСП (крім кришки).
 • Пилкою по дереву з дрібними зубцями наріжте з пінопласту деталі, які увійдуть між подвійними стінками. Їх повинно вийти шість — на дно, кришку, 2 боковини, передню і задню стінки. Врахуйте, що вони повинні входити в каркас щільно.
 • Вставте отримані деталі між стінками короба.
 • Тепер зробіть кришку — прокладете пінопласт між брусами і обшийте його листами ДСП.
 • Закріпіть за допомогою петель кришку до короба.
 • Покрийте конструкцію захисним шаром — фарбою, лаком або плівкою.
Цікаве:  Як правильно зберігати манку, щоб вона не зіпсувалася і не стала здобиччю жучків?

На цьому підготовка самого шафи закінчена. Але щоб в ньому зберігався потрібний мікроклімат, а овочі могли дихати, потрібно забезпечити його вентиляцією. Як це зробити, розглянемо нижче.

Порада

Збирати конструкцію потрібно на балконі, в готовому вигляді вона може не увійти в двері.

Які бувають термошафи для зберігання овочів і чи можна їх зробити самостійно?

Як зробити в погребі потрібний мікроклімат?

Самим ідеальним варіантом для провітрювання льоху на балконі є вентиляція через отвори вгорі. Щоб було зручно регулювати ступінь провітрювання, поверх кришки кріпиться планка таким чином, щоб її можна було легко зрушувати. Таке кріплення легко зробити, якщо прибити до кришки брусочки з пазами, а в них завести планку. Далі потрібно просвердлити отвори діаметром 25-30 мм і в кришці, і на планці. Тепер, рухаючи планку, можна регулювати ступінь збігу отворів, а відповідно, і інтенсивність провітрювання.

Якщо в такий Термоящики вставити перфоровану трубу з закріпленими там лампами розжарювання, то пасивний льох перетвориться на повноцінний Термоящики з підігрівом. Для цього крім труби з двома-трьома лампами розжарювання потрібно встановити термостат і виконати в ящику отвір для проводу. Можна використовувати термостат з побутових приладів або купити терморегулятор. Пивниця з обігрівом, зроблений своїми руками, буде надійним сховищем для консервації і овочів на зиму.

https://youtube.com/watch?v=lbk5J_AEEg

Корисні матеріали

Close