Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Складно назвати більш звичний в господарстві і простий в управлінні домашній прилад, ніж холодильник. Але, як показує практика, далеко не всі знають, яка температура повинна бути в холодильнику, як її підтримувати, на яких полицях розподіляти продукти для використання можливості їх максимального зберігання.

Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

За перший пункт можна так сильно не переживати, адже виробники побутової техніки прекрасно знають оптимальні показники і встановлюють крайні кордону самостійно. Навіть при бажанні господар приладу не зможе сильно змінити встановлені цифри. Але існує кілька правил, дотримання яких позитивно позначиться на роботі приладу, стан продуктів і економії електроенергії.

Показник середньої температури в холодильній камері і методики його підтримки

Температура зберігання продуктів залежить від їх типу, виду обробки і текстури. Якщо брати усереднені показники, то майже всі вироби, які підлягають зберіганню в холодильнику, зберігають свої смакові і поживні властивості при температурі від + 2ºС до + 5 ° С. Саме ці дані вказуються на упаковках з харчовими інгредієнтами, напівфабрикатами, готових стравах.

Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Саме ці дані спочатку встановлені в більшості сучасних агрегатів. При бажанні їх можна трохи змінити, але потрібно врахувати, що включення холодильника на максимальну потужність загрожує додатковою витратою енергії і більш швидким зносом агрегату.

Основні правила користування побутовим приладом:

 1. Їжа зберігається в холодильнику тільки в упакованому вигляді. Це захищає їжу від пересихання, попереджає змішування ароматів, гальмує розмноження бактерій.
 2. У холодильник не можна ставити гарячі або навіть злегка теплі ємності, потрібно дочекатися їх повного охолодження. В іншому випадку апарат буде змушений на повну потужність.
 3. Дверцята холодильника потрібно щільно закривати, інакше охолоджуючі елементи будуть намагатися знизити температуру в приміщенні, що сприяє їх швидкому зносу. Занадто часто відкривати апарат теж не рекомендується з цієї ж причини.
 4. Не можна перешкоджати вільній циркуляції холодного повітря між полицями і ємностями, це може привести до порушення температурного режиму. Якщо забити холодильник продуктами, вони просто перестануть охолоджуватися.
 5. Різні продукти потрібно розподіляти по відповідних зонах і контейнерів.

Не варто зловживати регулярним розморожуванням і чищенням холодильника. Це потрібно робити не частіше одного разу на півроку, причому оптимальним часом є рання весна або пізня осінь, тоді перепади температури не будуть настільки згубні. Якщо на стінках холодильної та морозильної камер не накопичується лід і не спостерігається неприємного запаху, то краще не збивати звичну роботу агрегату.

Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Основні температурні зони холодильника і їх особливості

Сучасні холодильники складаються з декількох функціональних відділень, що розрізняються по температурному режиму, типу що зберігаються продуктів і ще ряду специфічних особливостей. Дані особливості характерні для приладів, морозильна камера яких розташована у верхній частині холодильника.

 • Морозильна камера. Єдиний відсік, в якому можна регулювати температуру в досить широких межах — від -6ºС до -24ºС. Оптимальним показником вважається -18ºС. Межі побутової техніки можна визначити за кількістю зірочок, нанесених на дверцята камери, кожна з яких відповідає шести градусів. Максимальні цифри використовуються тільки для швидкої заморозки. Цей підхід дозволяє швидко заморозити вироби без зміни їх текстури. Продукція в морозильній камері зберігається до 8-12 місяців.
 • Зона свіжості. Наявністю даного відділення поки можуть похвалитися не всі моделі. Температура в ній тримається близько нуля. Це дозволяє не допускати псування продуктів, але при цьому не змінює їх смакових якостей, запаху, текстури і зовнішнього вигляду. Це оптимальне місце для зберігання свіжого м'яса або риби, напівфабрикатів, молочної продукції, сиру, овочів, фруктів і зелені. Тут можна швидко охолодити шампанське, шоколад або готовий десерт. При цьому їжа повинна бути упакована в герметичні контейнери або вакуум.
 • Дверцята. Це найтепліше місце. Тут не варто зберігати нічого крім напоїв, гірчиці, кетчупу, деяких соусів (але тільки не майонез).
 • Решта відсіки. Якщо чітке розмежування відсутня, то доведеться користуватися особливостями будови холодильного приладу. Область на верхній полиці біля задньої стінки традиційно вважається прохолодною, це підходяще місце для м'яса, риби, молока, напівфабрикатів. Середні полки призначені для ковбас, кондитерських виробів, кефіру, деяких готових страв. На нижніх ящиках можна тримати готові супи, салати і консерви. В нижніх ящиках розкладають овочі, фрукти.
Цікаве:  Чим відрізняються миючі пилососи від звичайних? Як вибрати відповідне виріб для квартири або будинку?

Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Порада: Коли дверцята агрегату тривалий час залишається закритою, температура в ньому вирівнюється. Це потрібно врахувати, якщо в холодильнику планується зберігання продуктів із специфічними вимогами. Правда, в сучасних апаратах все частіше передбачаються окремі зони з певним мікрокліматом.

Правила вимірювання температури в різних камерах холодильника

У разі виникнення підозр про те, що холодильник почав працювати не так як раніше, потрібно провести вимірювання температури. Це робиться за допомогою спеціального або вуличного термометра. Якщо планується перевірка нового вироби, то потрібно провести його через три цикли вмикання та вимикання (але не розморожування).

 • Перевірка холодильного відсіку здійснюється спеціальним термометром, шкала якого починається з -5ºС. Його потрібно покласти на середню полицю і залишити мінімум на 12 годин за закритими дверцятами.
 • Показники в морозильній камері знімаються так само, тільки за допомогою вуличного пристосування. Мінімальний термін витримки — 12 годин.

Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Процедуру найкраще проводити вночі, тільки за умови постійно закритого відсіку є можливість отримати найточніші свідчення.

Якщо підозри підтвердилися, необхідно перевірити настройки апарату, можливо хтось їх змінив і забув відновити. Якщо ж причина не в цьому, варто звернутися до фахівця для діагностики. Проблема може бути досить серйозною і навіть небезпечною — від розгерметизації стінок до витікання функціональної рідини або поломки охолоджуючого елемента.

Корисні матеріали

Close