Які засоби допоможуть швидко боротися з мухами?

Для багатьох влітку, особливо на дачі, актуальним є питання, як позбутися від мух. Ці настирливі комахи дуже неприємні. Крім того, вони ще й можуть переносити небезпечні хвороби. Адже вони сідають на бруд, а потім на продукти і чисті поверхні в будинку. Тому варто подбати про те, щоб їх вивести.

Які засоби допоможуть швидко боротися з мухами?

профілактичні заходи

Перше, про що потрібно потурбуватися, це профілактика.

 • У приміщенні важливо підтримувати чистоту. Вчасно викидати харчові відходи, продукти зберігати в холодильнику, регулярно проводити вологе прибирання. У багатоквартирних будинках комахи скупчуються біля сміттєпроводу. Тому сміття викидати необхідно в щільно закритих пакетах. Якщо мова йде про власній ділянці з домашньою живністю, то треба по можливості часто очищати загони.
 • На вікнах і дверях слід встановити москітні сітки, що не пропустять мух всередину.
 • Запах деяких рослин неприємний цією комахою. Так що якщо боротьба з мухами забирає багато сил, то варто вирощувати ароматні культури.

Які засоби допоможуть швидко боротися з мухами?

Як вивести мух за допомогою інсектицидів?

Але профілактики не завжди достатньо. Особливо коли все відбувається на дачі або в сільській місцевості. У такому випадку потрібно переходити до рішучих дій. Надійніше всього використовувати хімічні засоби, які можна придбати в господарських магазинах.

 • Аерозоль. Використовувати його просто — необхідно розпорошити в кімнатах, залишити на деякий час, потім провітрити. Отруйні речовини знищать настирливих комах. Але такі продукти досить токсичні, так що в приміщеннях в цей час не можна перебувати. Найбільш відомі та ефективні — «Дихлофос» і «Хлорофос».
 • Фумігатор. Сучасний засіб, завдяки якому боротьба з мухами значно спрощується. У пристрій вставляється пластина, просочена отруйною речовиною. У процесі роботи вона нагрівається, а отрута починає випаровуватися і поширюватися по кімнаті.
 • Липка стрічка. Подібна пастка — найпростіший спосіб знищення комах. Стрічка має привабливий для мух запах і покрита липким складом. Комахи сідають на нього і прилипають. Але є і недоліки: стрічка, покрита мухами, виглядає неестетично. До того ж з великою кількістю вона не впорається, частина буде продовжувати сідати на столи та продукти.
 • Мікрокапсульовані кошти. Це Get, «Кат», «Екстермін» та інші. Вони не є небезпечними для людей і тварин, а ось популяцію мух знищать. Препарат розбавляють водою відповідно до інструкції і обприскують приміщення з пульверизатора, особливу увагу приділяючи місцях скупчення комах. Результат буде помітний через тиждень або два, діяти речовина буде довго.
Цікаве:  Чи можна самостійно вивести клопів з квартири?

Які засоби допоможуть швидко боротися з мухами?

Народні засоби від мух

Боротися з мухами допоможуть і народні засоби. Наприклад, звичайний сахарин. Необхідно приготувати суміш з води, сахарину і меду, гарненько змочити газету і залишити її в місці, де комахи особливо активні. Ті з них, які на неї сядуть, скоро загинуть. Працює і такий склад: 3 великих ложки молока, 5 чайних соди, половина чайної формаліну. Суміш наливають в блюдце, кладуть невеликий шматочок хліба і розставляють такі конструкції по дому.

Порада

Можна зробити пастку для мух своїми руками. У банку налити цукровий сироп, в неї вставити конус з згорнутої паперу з невеликим отвором на кінці. Комахи будуть залітати в банку, а вибратися назад не зможуть.

Також згубний для мух мелений чорний перець. Його змішують з водою, попередньо підсолодженою, і ставлять в тарілочці в місце скупчення комах. Або можна придбати в аптеці льнянку, додати її в молоко і розставити ємності з рідиною по житлу. Неприємний запах відлякає мух.

Комахи чутливі до запахів, тому можна використовувати деякі рослини, щоб їх відлякати.

 • Знайома багатьом герань в горщику створить некомфортні умови для мух.
 • Таку ж дію має і полин. На дачі її можна посадити навколо будинку, в квартирі просто повісити кілька пучків.
 • Можна вирощувати базилік в горщику або зробити ароматичне саше з сушеного.
 • Практично на будь-якій кухні знайдеться лавровий лист, який неприємний мухам. Їм натирають віконні рами, дверні косяки і інші поверхні.
 • Добре діє лаванда. Її варто вирощувати на ділянці або в горщиках, особливо сильно діє ефірне масло.
 • М'ята перцева використовується як в свіжому, так і в сушеному вигляді. Її можна подрібнити і поставити на стіл в невеликій ємності або зробити саше.
 • Пижмо вбереже не лише від мух, але і від клопів і молі. Але застосовувати її треба обережно: у деяких людей вона викликає головний біль.
 • Запах помідорною листя також неприємний комахам. Можна вирощувати розсаду на підвіконнях, спрацюють навіть окремі листочки, які збираються при догляді за рослинами.
 • Народні методи пропонують мити підлогу водою з додаванням невеликої кількості гасу. Якщо концентрація буде невелика, то люди не відчують запаху, на відміну від мух. Але все-таки подібні засоби часто вживати не рекомендуються, вони можуть бути небезпечними.

Які засоби допоможуть швидко боротися з мухами?

Ультразвук і пакети з водою

Дедалі популярнішими стають ультразвукові відлякувачі. Ефект від їх роботи помітний швидко, а люди ніякого дискомфорту не відчувають. Дія забезпечується звуками на дуже високих хвилях. Людське вухо їх не сприймає через особливості своєї будови. Для мух та інших комах вони згубні, тому вони прагнуть полетіти подалі. Зручно застосовувати такі апарати на дачі. Але на відкритому просторі ефекту не буде, потрібно закрите приміщення. А ось позбавитися від мух в квартирі вийде.

Цікаве:  Як визначити і знищити шкідника кімнатних рослин?

Можна спробувати безпечний і простий метод, який допоможе вивести мух. Потрібно невеликий прозорий пакет наполовину наповнити водою, кинути туди кілька монет і підвісити в уподобаному комахами місці. Якщо справа відбувається в заміському будинку, то варто розташувати його біля дверей. Складно сказати, що саме лякає мух. Можливо, через води монетки нагадують їм про хижаків, або їм складно орієнтуватися в спотвореному просторі. Існують відгуки, що цей спосіб працює.

Боротьба з мухами — непросте завдання, тому що вони настирливі і всюдисущі. Але вона може бути успішною, якщо використовувати відповідні хімічні речовини або народні засоби. А якщо окремі комахи все-таки потраплять в житло, то варто згадати про мухобійку. Особливо за містом, в сільських умовах є сенс тримати її під рукою.

https://youtube.com/watch?v=I7UKnctIvJ

Корисні матеріали

Close