Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Стрімкий розвиток технологій дозволяє автоматизувати багато сфер діяльності сучасної людини, в тому числі і процес прибирання будинку. Перед тим, як вибрати робот пилосос, виходячи з імені виробника, якості реклами і ціни, рекомендується ретельно вивчити предмет. У даній сфері кращий — не обов'язково перевершує інші за технічними характеристиками.

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Важливе значення зіграють рівень основних і набір додаткових параметрів, базові і допоміжні властивості пристосування, правильна оцінка особливостей квартири. Тільки після постановки вимог до виробу можна оцінювати рейтинг виробників, підбираючи оптимальний варіант.

Що таке робот пилосос, як він функціонує і з яких базових елементів складається?

Приставку «робот», даний тип пилососів отримав за повну автоматизацію процесу збирання. Участь людини в ньому мінімізовано до маніпуляції по здавна програми. Тепер навіть не потрібно стежити за тим, щоб виріб дотримувалося послідовність обробки і все робив правильно. Після закінчення чищення пристрій самостійно повертається на базу для підзарядки. Щоб підібрати найкращий пилосос для свого будинку, необхідно розібратися з будовою приладу.

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Особливості конструкції збиральної частини:

 • Великий сміття збирається за допомогою роботи двох основних щіток, що рухаються на зустріч один одному.
 • Важкодоступні місця і щілини очищаються за рахунок обертання бічних щіток. Вони змітають бруд під основні елементи, забезпечуючи якісну опрацювання кутів і плінтусів.
 • Силіконова щітка відповідає за складання пилу, піску, вовни, волосся та інших важко піддаються видаленню частинок.
 • Сміття переміщається до збірки, оснащений фільтром, завдяки чому затримуються дрібні частинки.

Вибираючи робот пилосос для квартири, необхідно оцінювати не тільки укомплектованість даної частини, але якість використовуваних матеріалів. Дешеві китайські підробки складаються з таких же елементів, але залишають після себе багато бруду або вимагають ретельної подальшої чистки щіток.

Багатьох споживачів найбільше цікавить система, що дозволяє «розумному» пристосуванню без праці орієнтуватися в просторі кімнати. Це забезпечується особливими датчиками, які працюють у відповідь на поставлене алгоритм. При бажанні маленькому прибиральникові можна задати траєкторію руху (діагональ, зигзаг, периметр), ступінь впливу на центральну частину кімнати і кути. Деякі моделі самостійно змінюють інтенсивність всмоктування в залежності від ступеня забруднення поверхні.

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Моделі, що входять в рейтинг найбільш якісних роботів пилососів, повинні бути оснащені такими датчиками:

 1. Датчики зіткнення. Вони розміщені під гумовим бампером, який проходить по всьому периметру вироби. Якщо система вловлює перешкоду у напрямку руху, вона подає сигнал, в результаті чого прилад змінює напрямок на протилежне.
 2. Датчики торкання. Дозволяють приладу не врізатися в стіну або предмети меблів, не впливаючи на якість прибирання. Працюють завдяки інфрачервоних променів, які відходять від корпусу, надходять на перешкоду і повертаються назад. Якщо це відбувається занадто швидко, напрямок руху змінюється.
 3. Датчик падіння. Розташовані на нижній частині пристрою, реагують на зміну висоти статі. Допомагають, якщо вдома встановлені високі пороги або сходи.
Цікаве:  Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Перед тим, як вибрати робот пилосос, варто оцінити наступні корисні додатки:

 • Ультразвукові датчики. По довжині поворотної хвилі визначають відстань до предметів, що дозволяє моделі самостійно регулювати свою швидкість. У завантаженому меблями приміщенні вони працюють повільніше, в просторому — швидше, що дозволяє краще очищати підлогу.
 • Датчики забруднення. Дозволяють правильно підібрати режим прибирання, швидкість руху і траєкторію. Самі визначають необхідність проведення косметичної або інтенсивної чистки.
 • Лазерні датчики. Складна система, яка буквально промальовує в пам'яті приладу всі особливості приміщення. Такий інтелектуальний підхід гарантує оптимізацію процесу і мінімальні терміни дії.

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Для безперешкодного прибирання будинку робот пилосос не може працювати від шнура, йому необхідний окремий джерело енергії. Ця роль відводиться акумулятора, головними характеристиками якого є ємність і швидкість заряджання. Якщо базового приладу на прибирання просторої кімнати може знадобитися не менше двох годин з обов'язковою підзарядкою тривалістю в 5-7 годин, то у пристрої преміум класу на відновлення піде всього 20 хвилин, якщо воно взагалі знадобиться.

Порада: Оптимальним варіантом для будинку стане модель зі спеціальною станцією, яка випромінює інфрачервоний сигнал. Виріб саме повернеться на базу для підзарядки, після чого продовжить незакінчену роботу.

Можливості та особливості проведення вологого прибирання

При необхідності робот пилосос можна використовувати не тільки для сухої, але і для вологого прибирання. Миючий режим здійснюється одним із таких способів:

 • Якщо у пристосування є контейнер з водою. У цьому випадку робот все робить самостійно, потрібно лише періодично міняти воду в баку. Варто врахувати, що такий пристрій відрізняється значними габаритами і не має функції автоматичної підзарядки.
 • Стандартне пристосування без вбудованого контейнера. Навіть якщо пилосос не миючий, а самий звичайний, його можна пристосувати для вологого прибирання. В цьому випадку в нижній частині приладу кріпиться волога тканина, яка і забезпечує якісну вологу чистку. Єдиний мінус підходу в тому, що матерію доведеться регулярно виполіскувати в чистій воді.

Який робот пилосос краще вибрати для будинку?

Незалежно від того, який миючий пилосос використовується, спочатку потрібно прибрати великий сміття. Варто врахувати, що подібні пристосування не підходять для деяких видів паркету і ламінату, дерев'яного покриття з відкритими швами, пористого кахлю і килимів з довгим ворсом.

Специфічні якості і властивості пристосування, які необхідно враховувати в процесі вибору

Перед тим, як купувати функціональне пристосування, рекомендується ознайомитися з поширеними міфами, якими обріс процес використання побутової техніки:

 1. Від регулярної генерального прибирання не звільнить навіть кращий в своєму роді стандартний або миючий робот пилосос. Під меблі він проникнути не зможе, обмежившись тільки відкритим простором.
 2. Не варто розраховувати на те, що інноваційні квадратні моделі ідеально впораються з прибиранням кутів. Даному моменту теж доведеться хоча б раз на місяць звертати увагу. Не варто купувати квадратні пилососи без бічних щіток, вони залишають смужки пилу уздовж стін.
 3. Величезні бази з мішками, прикріплені до традиційних «таблеткам», нітрохи не спрощують процес прибирання. Набагато простіше кілька разів спустошити невеликий контейнер, ніж шукати відповідне місце для масивної моделі, закуповувати для неї змінні мішки і звільняти кімнату від меблів, яка такої моделі буде дуже заважати.
 4. Такі популярні ультрафіолетові лампи, призначені для знищення мікробів, не більше, ніж маркетингова хитрість. Виробники навіть не дають результатів випробувань в даній сфері, тому опція вважається абсолютно марною.
 5. Не варто вірити продавцям, які стверджують, що НЕРА-фільтр і пристосування тонкої очистки відрізняються тільки назвами. Перший варіант має більш щільну структуру і кілька шарів фільтрування, що знижує кількість пилу в атмосфері.
Цікаве:  Вибираємо парогенератор для будинку - як це правильно зробити?

Тільки якщо врахувати дані моменти і правильно підібрати технічні параметри, можна розраховувати на придбання практичного і ефективного пристрою.

https://youtube.com/watch?v=JuZGzXm1wd

Ситуації, в яких придбання робота пилососа просто необхідно

Незважаючи на настільки привабливі характеристики, робот пилосос підійде не кожній родині. Але в деяких випадках саме це пристосування виявиться оптимальним варіантом:

 • Високий ступінь запиленості та загазованості району, яка веде до стрімкого забруднення статі навіть за умови проведення регулярного прибирання. При бажанні можна використовувати програму, яка активізується кожен день самостійно, поки нікого немає вдома і готує квартиру до приходу домашніх.
 • Наявність пухнастого домашнього вихованця. Якісний пилосос позбавить від необхідності регулярно вичищати килими і кути від пуху. При цьому краще віддати перевагу пилозбірнику підвищеної місткості, інакше він буде занадто швидко наповнюватися.
 • Алергікам і педантам варто доглянути маленьку і акуратну модель з можливістю кріплення вологої серветки. Тоді неприємні симптоми і роздратування від пилу не виникатимуть занадто часто.

Крім цього, про придбання оригінального технічного пристосування варто задуматися тим, хто не любить прибиратися або не має на це достатньої кількості часу. Порадує пристрій і любителів новомодних гаджетів.

https://youtube.com/watch?v=-0RUb2-TvL

Головні критерії, які потрібно враховувати в процесі вибору відповідної моделі

В процесі вибору ідеального прибиральника для квартири можна спиратися на рейтинг виробів, але при цьому не можна забувати і про оцінку основних критеріях:

 • Площа. У паспорті пристрою повинна бути вказана площа, яку прилад зможе прибрати без необхідності підзарядки або перегріву. Якщо таких даних немає, модель не може викликати довіри.
 • Показники переміщення. Дана опція виходить на передній план, якщо прибирання доведеться проводити в кімнатах з високими килимами, порожками і численними шнурами. Якщо ніяких перешкод немає, не потрібно переплачувати.
 • Програма збирання за розкладом. Для кого-то саме цей момент є вирішальним. Якщо хочеться максимально відсторонитися від прибирання, то подібна функція необхідна.
 • М'якість торкання. На даний показник впливає не тільки наявність і якість роботи датчиків, але і вага пристосування. Передбачивши всі моменти, можна буде насолоджуватися прибиранням, яка не супроводжується постійним шумом від стусанів пилососа в меблі.
 • Обсяг резервуара для пилу. Якщо вдома немає тварин, приміщення невелике і прибирання буде проводитися щодня, то можна обмежитися мінімальним обсягом мішка, що не перевищує 0, 3 л. На кожне з цих факторів доведеться додавати додаткову ємність, що в кінцевому підсумку може вилитися в 0, 5-1 л об'єму.
 • Спосіб фільтрації повітря. Оцінити якість фільтра шляхом візуального огляду неможливо, доведеться довіритися даними, занесеним в паспорт пристосування. З цієї причини рекомендується купувати вироби від перевірених виробників, які очолюють рейтинг в даній сфері.
 • Наявність допоміжних пристосувань. Такі додаткові опції, як пульт управління, обмежувачі або координатори руху, помітно спрощують процес експлуатації приладу.
Цікаве:  Чи є місце гарячого в холодильнику і чому ризикувати все ж не варто?

Сьогодні роботи пилососи пропонуються не тільки спеціалізованими виробниками, а й компаніями, які виявили себе у сфері побутової техніки. При цьому досить якісні бюджетні моделі можна придбати за 150-250 $, вироби більш високої якості за 250-700 $. Пристосування з елітного сегмента за ціною вище 700 $ відрізняються високими технічними характеристиками і здатні без праці прибрати навіть особняк, витрачаючи при цьому на зарядку не більше 10-20 хвилин.

https://youtube.com/watch?v=Btsurqgf-x

Корисні матеріали

Close