Який вигляд пилососа краще вибрати — з контейнером або з мішком?

При покупці побутової техніки принципово важливе питання — як знайти найбільш підходящу для вас конструкцію? Наприклад, з мішком або з контейнером вибрати пилосос. Менеджер не завжди скаже правду, йому потрібно продати певні моделі, за які покладається премія. Відгуки можуть бути і правдивими, але марка, яка ідеально підходить для одних умов, вам може не сподобатися. Краще не слухати суб'єктивні відгуки і поради, а отримати якомога більше конкретної інформації.

Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

традиційні моделі

Пилосос із мішком має найдовшу історію. За час появи перших агрегатів для збирання було створено багато різноманітних моделей, кожна сім'я може вибрати марку в залежності від своїх побажань і можливостей. Для людей, що живуть в обмежених житлових і фінансових умовах, підійде компактний пристрій. Корпус має невеликі розміри, тому місця для зберігання багато не потрібно. Є у таких пилососів і недоліки:

 • мало насадок;
 • невеликий мішок;
 • сильний шум;
 • невисока потужність;
 • слабка фільтрація.

Якщо ви хочете, щоб прибирання квартири була виконана якісно і швидко, придбайте одну з моделей стандартного розміру. Двигун у них більш потужний, але сила всмоктування може регулюватися. Якщо потрібно прибрати павутиння з кутів, поставте мінімальне значення, і витрати електроенергії будуть невеликі. Для чищення дивана або товстого килима потужність доведеться збільшити, зате і прочистіть ви не тільки поверхню, але і внутрішній простір. Такі пилососи менше шумлять, вони укомплектовані різними насадками.

Якщо у вас слабкий імунітет або схильність до алергії, вибирайте моделі з фільтрами надтонкого очищення HEPA. Хороші вкладиші затримують навіть віруси і найдрібніші частинки алергенів. У повнорозмірних пилососах використовуються і матерчаті мішки, і паперові пакети. Пилозбірники з паперу використовуються одноразово — перед покупкою поцікавтеся, чи завжди в продажу є вкладиші для вашого побутового приладу. При збиранні слід враховувати, що в міру заповнення будь-якого мішка потужність всмоктування знижується. Перший килим буде найчистішим, а в глибині останнього залишаться частинки бруду.

Порада

Якщо до вашого пилососа з тканинним мішком не передбачені одноразові вкладиші, спустошення пилозбірника стане дуже брудною роботою. Вставте в мішок нижню частину старих капронових колготок. Щоб викинути вміст, вам потрібно буде тільки обережно вийняти імпровізований пакет і відправити його в сміттєпровід.

Пилосос може знадобитися не тільки вдома, але і для очищення машини, прибирання в гаражі або господарських будівлях. Для цих цілей можна придбати ручну модель. Працює така конструкція від акумуляторів, потужність її невисока. Компактний прилад допоможе вам навести порядок на дачних альтанках, прибрати пил і павутину з вуличних конструкцій. Мініатюрні розміри не дозволяють встановити контейнер або аквафильтр — переносне виріб випускається тільки з мішком.

Цікаве:  Чи можна встановлювати духову шафу поруч з холодильником?

Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

Особливості пилососа з контейнером

Першими моделями були пилососи з мішком, але конструктори працювали над удосконаленням побутового приладу і в результаті матерчатий мішок замінили контейнером. Проходячи через ємність, повітря закручується в вихровий потік, під впливом відцентрової сили великий сміття залишаються на стінках, а дрібний пил осідає в фільтрі. Господині оцінили новий виріб за зручність в роботі. Сила всмоктування не змінюється в міру заповнення накопичувача — і перший, і п'ятий диван будуть прочищені однаково ретельно. Звільняти контейнер від бруду простіше, ніж мішок, ви майже не контактуєте з пилом. Найновіші моделі пресують сміття в брикети.

Незабаром споживачі помітили та недоліки нової конструкції. Щоб не виникала необхідність звільняти контейнер після кожного прибирання, ємність робиться великого розміру, через це і габарити корпусу збільшуються. Знайти місце для зберігання великої предмета важче, ніж маленького, особливо коли площа квартири невелика.

Багато енергії витрачається «даремно» — на створення вихрового потоку. Сила його не регулюється: прибираєте ви пил з твердої поверхні або чистите килим з довгим ворсом, витрата електроенергії буде однаковим.

При роботі потрібно уважно дивитися, щоб нічого не заважало проходу повітря по шлангу. Якщо пилосос втягне великий предмет і засмітиться, змінюється траєкторія вихрового потоку. Великі частинки потрапляють на фільтр, і ефективність очищення зменшується.

Відзначаються і інші недоліки:

 • сильний шум;
 • якщо контейнер трісне, запасний знайти важко;
 • високі витрати електроенергії.

Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

Новітні технології — аквафільтр

Прихильники найсучаснішою побутової техніки можуть придбати пилосос з аквафільтром. Замість пилозбірника в такі моделі вбудований резервуар з водою. Коли повітря проходить через рідину, і пил, і частинки сміття залишаються в ємності. Випробування відзначили, що ступінь очищення повітря в таких моделях найвища.

Чим сучасніше розробка, тим більше додаткових функцій намагаються внести в неї конструктори. Хтось відносить це якість до плюсів, хтось — до мінусів. Кожне нововведення підвищує вартість приладу, а чи стане в нагоді воно вам — велике питання.

Важливо!

Як відзначають споживачі, двигун і інші важливі механізми рідко виходять з ладу раніше гарантійного терміну. Зате індикатор заповнення мішка, пристрій для скручування шнура, складні насадки можуть зламатися через місяць після покупки.

Звичайно, недоліки у нових пристроїв теж є.

 • Як вже говорилося, виробники укомплектовують нові моделі різними додатковими пристосування, закладають пристрої, що роблять прибирання і догляд менш трудомісткими. Навіть без цих надбавок ціна пилососів з аквафільтром буває велика, а з додатковими функціями — ще вище.
 • Посудина з водою повинен мати певний обсяг, це збільшує і вага, і габарити пилососа.
 • Після кожного прибирання в колбі залишається брудна вода. Якщо не хочете розвести в квартирі цвіль і запах гнилі, відразу після роботи потрібно звільнити ємність, промити і просушити її.
Цікаве:  Чим і як можна швидко відмити і почистити внутрішні стінки мультиварки?

Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

Плюси і мінуси різних модифікацій

Найважче при будь-якій великій покупці — вирішити, які характеристики вам необхідні, а без яких можна обійтися. Не можна забувати і про недоліки. Якщо ви подаруєте бабусі з артритом і радикулітом досконалий, але важкий пилосос з аквафільтром, прибирання у неї будете робити самі. Хворій людині просто не підняти такий агрегат, а вчити її знімати і промивати колбу доведеться дуже довго.

Якщо шум при роботі вас не дратує, а що таке економія електроенергії, ви навіть не чули, придбайте пилосос з контейнером. Накопичувач сміття звільняти доведеться нечасто, при цьому пил не потраплятиме ні на шкіру, ні на одяг. Коли вдома живуть алергіки, хороший фільтр звільнить приміщення від часток, що викликають негативні реакції. Любителі кішок і собак знають, що очистити килим або ворсисту оббивку крісла від довгої шерсті можна тільки дуже потужним пилососом, моделі з мішком з такими забрудненнями не впораються.

Найякіснішу прибирання можна провести пилососом з аквафільтром. Догляд за таким пристроєм найскладніший, але час буде зекономлено на те, що чистку м'яких поверхонь потрібно буде робити не так часто: сильний агрегат витягне пил з найглибших шарів. Якщо вас не бентежить висока ціна і великі розміри, сміливо купуйте таку модель.

Пилососи з мішком найдорожчі і компактні. Великий вибір модифікацій дозволить вибрати виріб для будь-яких умов. Завдяки високому ККД при невеликих витратах електроенергії можна якісно прочистити кімнату. Якщо побутовий прилад оснащений хорошими фільтрами, що виходить повітря буде таким же чистим, як при використанні аквафільтра. Незручність тільки в очищенні мішка від пилу, а при використанні паперових пакетів виникають зайві витрати на їх придбання.

Який би варіант ви не вибрали, намагайтеся купувати товар відомого бренду. Компактний пилосос невеликої потужності, виготовлений фірмою з гарною репутацією, краще суперсучасного пристрої, випущеного невідомо ким.

Добрі відгуки отримала продукція підприємств:

 • LG;
 • Electrolux;
 • Rowenta;
 • Miele;

Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

Як правильно вибирати пилосос?

Сучасні господині не хочуть бігати по квартирі з ганчірочками і волотями, основну частину сухого прибирання вони доручають пилососа. І часто при виборі приладу виникають взаємовиключні вимоги до нього. Побутовий прилад повинен бути потужним, щоб добре прочистити меблі і товсті килими. У той же час для наведення порядку в важкодоступних кутах і тісних коморах потрібна невелика легка модель. Проблема вирішиться, якщо ви купите для генерального прибирання сильний пилосос з безліччю насадок, а для невеликої щоденної очищення — легку переносну модель.

Цікаве:  Блендер або міксер принесе більше користі на кухні?

Уважно прочитайте паспорт пристрою. Відомі фірми зазвичай пишуть не тільки споживання електроенергії, але і потужність всмоктування. Гнатися за великою силою повітряного потоку не потрібно — навіщо вам зайві витрати, якщо потрібно тільки очистити невеликий килим і прибрати пил зі шаф, полиць, радіаторів та інших твердих поверхонь. У цьому випадку від 300 до 350 Вт буде цілком достатньо. Якщо потрібно прочистити товсті килими, м'які меблі, а також коли в квартирі живуть маленькі діти або люди, які страждають алергією, вибирайте марку потужністю до 500 Вт.

Збільшує вартість, але мало покращує якість прибирання використання великого числа фільтрів. Щоб не платити зайвих грошей, зупиніться на 3 ступенях очищення: основний мішок, захист двигуна і фінішне очищення повітря, що виходить.

Не забувайте і про необов'язкових, але роблять прибирання комфортної функціях:

 • індикаторі заповнення мішка;
 • різноманітності насадок;
 • телескопічних трубках;
 • автоматичному змотуванні шнура.

Вибирати пилосос потрібно з урахуванням особливостей і квартири, і людини, який робить прибирання. Сім'я, що має високі доходи і обожнює технічні новинки, може придбати навіть робота. Автомат буде рухатися по заданій траєкторії, обходити перешкоди і чистити килим без вашої участі. Якщо матеріальні можливості невисокі, традиційна модель з мішком теж стане непоганою допомогою в прибиранні. Щасти вам покупки!

https://youtube.com/watch?v=6xuf26pqWP

Корисні матеріали

Close