Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

У сусідстві з людиною в квартирах і будинках живе дуже багато комах. Мало хто з них дійсно небезпечний, але всі вони здатні доставити незручності, тому знати, як від них позбутися, буде корисно.

Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

Як виглядає двухвостки?

Двухвостки легко дізнатися по сегментувати тілу (3-7 см), довгим вусикам і не менш довгим жалам ззаду, по числу яких вона і отримала свою назву. Ця комаха також називають вілохвосткі (за формою хвоста) і щипавки, т. К. В народі ходять страшилки, що ця комаха забирається до людини в вуха, проїдає барабанну перетинку і потрапляє в мозок.

Укус двухвостки не отруйний, він не небезпечніше комариного. За відсутності алергії людина звільниться невеликим почервонінням і свербінням в місці укусу. Комаха веде нічний спосіб життя, саме на контакт з людиною не йде, а кусає тільки в разі небезпеки для себе.

Як і багато інших комах, двухвостки любить сирість, відповідно, селиться в льохах, підвальних приміщення, ванною, іноді на кухні і в коридорі. У будинок вона найчастіше потрапляє разом з фруктами або овочами, і позбутися від неї не так-то просто, хоча і цілком можливо.

Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

Магазинні засоби боротьби з двухвостки

Виробники засобів побутової хімії пропонують велику кількість препаратів, в основному універсальних, які допоможуть позбутися не тільки від двухвостки, але і від багатьох інших докучливих комах в будинку.

 1. Дихлофос. Випускається у вигляді аерозолю, що розпилюється в місцях проживання комах і безпосередньо на них. З недоліків — засіб отруйно і для людини, має сильний задушливий запах. Тому обприскування треба проводити, захистивши органи дихання хоча б тканиною, а після обробки рекомендується залишити приміщення на кілька годин, а потім його ретельно провітрити. Всі предмети особистої гігієни з ванною необхідно прибрати, як і посуд з кухні.
 2. «Машенька». Випускається в формі крейди, яким обробляють плінтуси, стики меблів та інші місця, де найчастіше з'являються щипавки. Засіб дуже дешеве і абсолютно безпечно як для людей, так і для домашніх вихованців (якщо це не екзотичні таргани, природно).
 3. «Антижук». Являє собою розчин для обробки будь-яких дерев'яних поверхонь. Крім двухвостки ефективний проти червиць. Найчастіше його застосовують для веранд, альтанок і господарських будівель в приватних домоволодіннях.
 4. «Раптор». За принципом дії і ефективності аналогічний дихлофосу, але має приємний запах і не викликає кашлю.
Цікаве:  Як боротися з вошами на кухні?

Це лише найбільш популярні препарати з великого числа існуючих. Для боротьби з двухвостки, в принципі, підходять абсолютно будь-яких заходів проти великих комах. Головне — уважно читати інструкцію з використання препарату і будьте обережні, щоб не допустити отруєння людей і тварин.

Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

Пастка для двухвосток з газети

народні рецепти

Однак позбутися від двухвосток можна і простими народними засобами, вони не менш дієві.

 1. Оскільки двухвостки люблять вогкість, то їх можна зловити в примітивну мокру пастку, розклавши в місцях їх найбільш частого появи мокру тканину або газети. Через пару годин, коли вони заповняться комахами, їх слід ошпарити окропом, щоб щипавки загинули, і викинути.
 2. Як багато інших комах, двухвостки не переносять різких запахів. Тому проти них ефективна суміш цибулі і часнику. Ці овочі слід подрібнити до стану кашки, розбавити окропом і обробити стики стін, кути, плінтуси і місця проживання цих комах. Оскільки з часом запах вивітрюється, то обробку варто повторювати раз в тиждень. Крім боротьби з двухвостки такий засіб суттєво зменшить і кількість мікробів в будинку.
 3. Запах цибулі з часником по всій квартирі може здатися неприємним і дратівливим, тому овочі можна замінити на будь-які ароматні трави — лаванду, м'яту, полин, пижмо, деревій. Їх можна розвісити по квартирі пучками, скласти в тканинні мішечки або заварити і обробити відваром плінтуси, стики стін і підлоги, кути, щілини і т. Д.
 4. Наступний спосіб трохи екзотичний, але не менш ефективний. Це павуки. Справа в тому, що двухвостки для них — дуже приємне ласощі. Звичайно, не всім захочеться тримати волохатих, великих і потенційно отруйних створінь, але невеликі павуки нешкідливі, а в їх мережі попадуться не тільки двухвостки, а й комарі, мухи і дрібна мошкара. Це, зрозуміло, не означає, що доведеться дозволити заплести весь будинок павутиною, але в затишних куточках квартири павуків можна залишити в спокої.

Якими способами можна позбутися від двухвосток в приватному будинку або квартирі?

профілактика появи

Важливо не тільки позбутися від уже наявних будинку комах, але і постаратися не допустити їх появи в майбутньому. Для цього слід:

 • добре протоплювати приміщення (в приватному будинку це зробити легше);
 • якщо попереднього пункту недостатньо, то встановити пристрої, які поглинають зайву вологу з повітря;
 • стежити за справністю сантехніки і закривати всі крани;
 • не залишати надовго відкритими ємності з водою;
 • розлиту воду, її бризки і краплі відразу ж протирати;
 • прибирати всі продукти харчування в холодильник або шафу в закритих ємностях;
 • при великих обсягах прання сушити речі на вулиці або в сушарці, т. к. двухвостки люблять сидіти на вологому одязі і білизні;
 • знайти і знищити всі гнізда двухвосток. Комахи вважають за краще селитися в малодоступних для людини місцях — це можуть бути шахти з трубами або вентиляцією, простір під підлогою, утеплювач, великі тріщини в стінах і т. Д.
Цікаве:  Чим небезпечний пиловий кліщ і як його позбутися?

Таким чином, боротьба з двухвостки — справа не така вже й клопітка. Можна навіть обійтися без токсичних препаратів і особливих розчинів.

https://youtube.com/watch?v=DW2QNxZeMj

Корисні матеріали

Close