Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Частий вихід з ладу освітлювальних елементів в електроприладах повинен відразу ж насторожити господарів, так як це може бути небезпечно. Є кілька причин, чому часто перегорають лампочки в квартирі. З'ясувавши, в чому справа, можна вирішити дану проблему. Це допоможе уникнути небезпечних наслідків і заощадить фінанси. З чого ж починати пошук причини?

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Висока напруга в електричній мережі

Якщо в квартирі напруга вище 220 Вольт, освітлювальна спіраль в лампах розжарювання розігрівається значно сильніше, що викликає інтенсивне випаровування вольфраму, з якого вона виготовлена. В результаті термін служби приладу сильно скорочується.

Перевірити величину напруги в квартирі можна мультиметром (авометром). Щоб отримати реальну картину, робити це слід кілька разів протягом доби. Можливо, напруга підвищується в певний період, наприклад — ввечері, якщо до електромережі будинку підключені якісь підприємства або організації (після закінчення їх роботи). Під час стрибків напруги часто вибиває автомат (пробки).

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Після того, як встановлено, чому часто перегорають лампочки, проблему можна вирішити наступним чином:

  1. Купувати лампи розжарювання з підвищеним робочою напругою (230-240 V). Даний параметр вказаний на упаковці і цоколі лампочки.
  2. Встановити на кожен вимикач блок захисту ламп розжарювання. Ці електронні пристрої забезпечують плавне включення освітлювальних приладів і захищають від сплесків напруги при включенні.
  3. Всю електропроводку в квартирі підключити через один або кілька стабілізаторів напруги. Це вбереже не лише лампочки в люстрі, але і всі електроприлади в будинку від коливань напруги.
  4. Замінити лампи розжарювання на люмінесцентні, термін служби яких не змінюється при підвищеній напрузі.
  5. Використовувати світлодіодні освітлювальні елементи.

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Світлодіодні лампи

Слід знати, що вибиває пробки або автомати не тільки під час стрибків напруги, але і коли загальна потужність підключених електроприладів перевищує допустиме значення, а також при замиканні електропроводки.

Несправності в патронах

Якщо лампочки постійно перегорають тільки в одному світильнику або люстрі, а при включенні періодично чується характерне дзижчання або потріскування, і змінюється яскравість світіння (світло блимає), то необхідно перевірити справність патронів.

В сучасних світильниках максимальну потужність використовуваних ламп розжарювання зазвичай обмежують 40 Ватами. Це пояснюється тим, що більшість патронів виготовляється з пластика, який при перегріванні вигорає і розтріскується. При ослабленні або підгоряння контактів цоколь лампочки буде розжарюватися, і вона швидко вийде з ладу.

Цікаве:  Призначення і правила використання чохла для пральної машини

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

При виявленні несправності необхідно зачистити і поправити контакти. Якщо підгорів пластик, то такі патрони треба замінити.

Ні в якому разі не можна використовувати лампочки, потужність яких перевищує дозволену.

Якщо яскравості світильника недостатньо, то можна використовувати люмінесцентні або світлодіодні лампи, які виділяють значно більше світла при меншому споживанні енергії.

зламаний вимикач

Лампи розжарювання зазвичай згоряють при включенні. Це пояснюється стрибком струму. Якщо контакти вимикача несправні, або ослаб з'єднання проводів під гвинтами, то вони можуть іскрити, що рівносильно багаторазового включення і виключення. Зрозуміло, що це призводить до швидкого зносу і виходу з ладу освітлювальних елементів. Тому, якщо постійно перегорають лампи розжарювання в електроприладах, які живляться від одного вимикача, його слід перевірити і, при необхідності, замінити.

Замість вийшов з ладу вимикача є сенс встановити диммер. Це допоможе позбутися від стрибка струму при включенні, а також дасть можливість регулювати яскравість світлових приладів в приміщенні.

Проблеми в місцях з'єднань квартирної електропроводки

Причиною, чому перегорають лампочки в квартирі, може бути несправна квартирна проводка. В першу чергу слід перевірити якість підключення в електрощиті і підтягнути гвинти в місцях підключення проводів. Якщо постійно вибиває пробки або автомати, треба перевірити відповідність їх потужності споживаної енергії. Несправні і малопотужні необхідно поміняти.

Не можна самостійно замінювати прилади на міжквартирні електрощиті, дану роботу можуть виконувати лише фахівці-електрики ЖКГ.

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Потім слід оглянути з'єднання в розподільчих коробках. Якщо виявлені дроти з почорнілою або розплавленої ізоляцією, значить, в даному з'єднанні окислились або ослабли контакти і їх необхідно підтягнути. Якщо в якості з'єднання використовувалася скручування, то краще переробити його, встановивши спеціальні з'єднувачі. Робити це треба тільки на повністю знеструмленій електропроводці. Особливо це важливо, якщо електропроводка в квартирі виконана алюмінієвими проводами, які швидко окислюються в місцях скрутки.

Необхідно також перевірити і відремонтувати місця підключення світильників до основної електропроводці.

При проведенні діагностичних і ремонтних робіт слід пам'ятати: ні в якому разі не можна поєднувати в скрутку дроти, виготовлені з різних металів. У місці контакту алюмінію і міді утворюється своєрідна «гальванічна пара», яка обов'язково буде грітися. Крім того, через різних коефіцієнтів теплового розширення металів подібне з'єднання швидко ослабне. Тому в таких місцях треба встановлювати спеціальні колодки-з'єднувачі.

Чому перегорають галогенові лампи

Найчастіше галогенові лампи використовуються в точкових світильниках, рідше — в люстрах. Однією з поширених причин, чому швидко виходять з ладу такі освітлювальні елементи — заміна ламп голими руками. Робити це ні в якому разі не можна. Будь-яке жирове забруднення поверхні викликає підвищення температури колби в цьому місці, що проводить до її руйнування.

Цікаве:  Прості правила догляду за швейними машинами

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

галогенові лампи

Галогенові лампи треба встановлювати тільки в чистих рукавичках. Якщо зібрався бруд колбу слід очистити серветкою, змоченою спиртом.

Неписьменний монтаж проводки при встановленні точкових світильників також може бути причиною частого виходу з ладу «галогенок».

освітлення холодильників

Для освітлення камер в холодильнику зазвичай використовуються малогабаритні лампи розжарювання. Вони автоматично включаються при відкриванні дверцят і вимикаються при її закриванні. Зазвичай освітлювальні елементи в холодильнику служать довго, але якщо вони почали постійно дмухнути, необхідно усунути причину.

Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Лампа розжарювання мініатюрна для холодильників

Це може бути несправність контактів патрона, використання лампочок, потужність яких перевищує передбачену технічно, або установка неякісних ламп. В першу чергу необхідно перевірити з'єднання і контакти в патроні, в разі необхідності замінити його новим. Проводити такі роботи в холодильнику можна, тільки відключивши його від електричної мережі.

Можна замінити лампи розжарювання на світлодіодні, які служать значно довше. Крім того, це допоможе трохи заощадити електроенергію і поліпшить висвітлення в холодильнику.

Якщо в квартирі постійно згоряють лампи розжарювання, часто вибиває пробки, а при включенні світла чується дзижчання і потріскування, необхідно терміново перевіряти і ремонтувати електропроводку. Робити це самостійно, не маючи відповідних знань і досвіду, не слід. Краще звернутися до фахівців.

https://youtube.com/watch?v=2hApZgnTqo

Корисні матеріали

Close