Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

Багато господині навіть не звертають уваги на полиці з рідкими засобами для прання і за звичкою купують сухий порошок. Причина не тільки в їх вартості, а й у відсутності уявлення, куди заливати рідкий порошок в пральній машині. Це питання вимагає розгляду, так як спосіб прання залежить від виду одягу, машинки і самого порошку. Як вибрати хороший продукт і як з ним звертатися, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

Що з себе являє рідкий засіб для прання

Гелевидний концентрований засіб для прання — сучасна альтернатива сухому прального порошку. Це екологічний продукт, хоч і коштує дорожче, має ряд переваг. У його складі є не тільки відпираються компоненти, але і речовини, що пом'якшують воду і волокна тканини. Просунуті господині не замислюючись переходять на рідкі порошки для машинки.

До складу концентрованих гелів можуть входити рослинні компоненти, що володіють дезинфікуючим властивістю. Білизна після прання зі спеціальним гелем приємно пахне, так як в ньому присутні ароматизатори. Речовина зберігає колір речей. Деякі господині стверджують, що гелі допомагаю відновити яскравість одягу. Прання рідким порошком подовжує термін придатності речей, пом'якшує дію води.

Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

Переваги рідкого порошку в наступному:

 1. Він добре змивається з одягу, не залишає плям і розлучень. Такі кошти рекомендують для прання об'ємних речей: курток, ковдр.
 2. Підходить для прання вовняних речей і делікатних тканин.
 3. Утворює мало піни і добре розчиняється в воді.
 4. Береже пральну машину, добре змивається з її стінок.
 5. Підходить для прання в холодній воді. Рідкий концентрат ефективніше справляється з забрудненнями при пранні на низькій температурі, ніж звичайний пральний порошок.
 6. Успішно справляється з важкими забрудненнями. Позбавить одяг від плям трави, фруктів, овочів, жиру.
 7. Зручно зберігати: він не розсипається, як сухий. З закритою упаковки порошок не виллється.
 8. Рідко викликає алергію, не подразнює органи дихання.
 9. Зручне дозування. Невелика пляшечка гелю здатна замінити велику пачку порошку. Завдяки цьому його зручно зберігати.
 10. Використання гелю може замінити процедуру замочування. Досить нанести невелику кількість засобу на пляму, потримати годинку-другу і відправити в пральну машину.
 11. Можна застосовувати гель для ручного прання.

Який рідкий пральний порошок краще

Засіб представлено на прилавках магазинів в наступних видах: гель і капсули. Використання гелю зручно, тому що можна регулювати дозування. Капсули взагалі не вимагають подібної процедури, їх просто закладають в машинку. Не можна сказати, що якийсь конкретний вид кращий за інший. Все залежить від особистих переваг господині.

Цікаве:  Чи можна очистити праска від накипу без хімічних препаратів?

Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

Виробники пропонують кошти з різним спектром дії. Випускають гелі для прання кольорових тканин, для делікатних тканин, для усунення накипу в машині і інші. Логічно, що для конкретної мети краще вибирати рідкий порошок зі спеціальним призначенням. Наприклад, для прання чорних речей вибирайте продукт з написом «Black». Існують універсальні рідкі порошки, які справляються з численними видами забруднень, бережуть тканину і пральну машину. Добре зарекомендували себе порошки марок Persil, Prox.

https://youtube.com/watch?v=a3eUC7nvxl

Стираємо з рідким порошком

Отже, ви вирішили прати з рідким засобом. Щоб прання вдалася з першого разу, не полінуйтеся і вивчіть інструкції, причому обидві: і до порошку, і до пральної машини.

Заливати рідкий порошок можна кількома способами: в спеціальний відсік або прямо в барабан. Особливу увагу зверніть на рекомендації до машинки, так як в деяких пристроях завантаження порошку в сам барабан заборонена.

важливо
Не всі рідкі миючі засоби можна завантажувати разом з білизною. На етикетці може стояти обмеження: уникати прямого контакту з речами. Такий концентрат можна заливати тільки в спеціальний відсік.

У стандартних машинок три відсіки для миючих засобів. В якій з них наливати гелевий состав
Другий відсік — В, або 2 (II) — призначений для основного циклу прання. Туди і заливається рідкий порошок. Туди ж поміщають і спеціальні засоби з функцією відбілювання. У деяких машинках відділи забезпечені спеціальною кришкою або знімною перегородкою для рідкого порошку.

Порада
Якщо ви не знайшли в інструкції вказівок, то спирайтеся на обсяг відсіку. Для основного прання призначений найбільший відділ.

Третій відсік зазвичай менше інших за розміром. Позначається як С або 3 (III). Його призначення — етап полоскання. Зазвичай туди додається кондиціонер для білизни, антистатик або пом'якшувальна речовина. Обчислити відділ для полоскання можна по розмітці. Максимальний рівень рідини відзначений словом «Max» або зірочкою. Можна додати концентрат і в цей відсік в невеликій кількості. Він добре виполіскується з одягу, тому не залишить розлучень, а тільки поліпшить результат прання.

Другий спосіб завантаження — прямо в барабан. Його перевага в тому, що контейнер і шланг залишаються чистими після прання. Виробники нерідко додають до продукту мірний контейнер або ковпачок-дозатор. Прямо в нього заливається засіб, кількість якого легко відстежити. Далі контейнер занурюється в барабан разом з речами, і запускається прання.

Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

Журнал «Міс Чистота» радить вибирати другий спосіб для старих пристроїв, які настільки зносилися, що вода стала погано надходити в відсіки для порошку. Додавання гелю безпосередньо в барабан дозволяє заощадити порошок і продовжити термін експлуатації машини. Ще спосіб рекомендується для прання дитячої білизни. Засоби подібного призначення продаються в комплекті з мірним стаканчиком.

Порада
Не викидайте сподобався мірний ковпачок для прання в барабані. Він може стати в нагоді для рідкого порошку іншої марки, з менш зручним контейнером-дозатором або без нього.

Правила використання:

 • При пранні рідким засобом перевага віддавайте рекомендацій в інструкції до машини, а не до порошку.
 • Не обов'язково дотримуватися дозування, зазначену на етикетці. У великій кількості рідкого кошти немає необхідності: для стандартної машинки із завантаженням 5-6 кг достатньо 1-2 столових ложок. Спочатку спробуйте випрати меншою кількістю кошти. Якщо забруднення не зникнуть, то збільште порцію порошку.
 • Рідкий засіб ефективно при температурі не вище 60 градусів. Вибирайте відповідний режим.
 • Капсули з гелем можна поміщати тільки в барабан.
 • Категорично заборонено засипати в барабан відбілювачі, засоби для виведення плям та інші агресивні засоби. Від цього речі однозначно зіпсуються.
 • Щоб пропустити цикл замочування, нанесіть рідкий порошок прямо на пляму і потримайте від декількох хвилин до години. Потім просто виперіть річ, нічого не додаючи.
Цікаве:  Коли ефективне використання антивібраційних підставок для пральних машин?

Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

важливо
Зверніть увагу: одночасно завантажувати гелеве засіб і в відсік для порошку, і в барабан суворо забороняється! Від передозування можуть постраждати і речі, і машина. Не виключені несподівані хімічно реакції.

Слід розуміти, що рідкий порошок не може створити дива, незважаючи на його універсальність. Будь-яка річ рано чи пізно зношується і застіривать. Рідкий концентрат може продовжити термін життя одягу, але не повернути їй початковий колір і форму. Завжди вибирайте перевіреного виробника. Краще віддати більше грошей за надійний засіб, ніж купувати новий одяг замість зіпсованої. В іншому гелевий склад явно варто того, щоб його спробувати. Вдалих вам прань!

https://youtube.com/watch?v=a3eUC7nvxl

Корисні матеріали

Close