Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Комфортним рівнем вологості повітря для людини і оточуючих його предметів вважається показник в 45-55%, а зустрічається він в житлових приміщеннях вкрай рідко. При цьому однозначно відповісти на питання, чи потрібен зволожувач повітря в квартирі, зовсім непросто. Незважаючи на очевидні плюси функціонального апарату, не можна закривати очі і на його слабкі сторони.

Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Якщо узагальнити всі позитивні і негативні моменти, варто відзначити, що додаткове зволоження атмосфери в приміщенні необхідно. Ось тільки підходити до процесу потрібно грунтовно і з усією відповідальністю. Важливо розуміти, як вибрати оптимальний варіант приладу або правильно застосувати підручні засоби.

Згубні наслідки недостатньої зволоженості приміщення

Численні випробування і досліди дозволили зрозуміти, що трапиться з організмом дорослої людини, якщо рівень вологості в квартирі опуститься нижче 30%. При цьому сила негативного впливу на маленьку дитину в порівнянні з цими даними збільшиться в рази.

Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Паровий зволожувач повітря

 • Слизові оболонки очей, носоглотки і бронхів почнуть пересихати. Це проявиться у вигляді почервоніння очей, розтріскування губ, появи виразок на слизових. З'явиться відчуття, що під повіки насипали пісок, в носі будуть формуватися сухі кірки, горло почне дерти, дихати буде складніше.
 • Імунітет помітно знизиться, частіше будуть проявлятися хвороби.
 • Погіршиться стан волосся, шкіри та нігтів.
 • З'явиться хронічна стомлюваність і мігрені.
 • Якщо не використовувати як зволожувач хоча б вологе прибирання, повітря наповниться пилом, а це сильний алерген.
 • Навіть предмети меблів, книги, рослини, апаратура і покриття для підлоги при недостатній зволоженості повітря приходять в непридатність.

Атмосфера з показником вологості нижче 20% вважається непридатною для життя, адже навіть в Сахарі він становить не менше 25%.

Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Що потрібно враховувати, вибираючи прилад

Перед тим як вибрати і придбати промисловий зволожувач повітря або приступити до застосування підручних засобів, необхідно ознайомитися з особливостями їх застосування. Деякі люди вводять ці апарати в своє життя, не зовсім розуміючи, навіщо вони потрібні, як, коли і для чого їх використовувати. В результаті від них йдуть негативні відгуки, заплутують інших споживачів.

 • Зволожувач використовується при дуже високій температурі повітря. В результаті виходить ефект сауни, і жителі квартири тільки страждають від клімату, наближеного за своїми характеристиками до джунглів Амазонки. Зазвичай так трапляється в сім'ях з маленькими дітьми, де батьки всіма силами намагаються зігріти малюка, не розуміючи, що це йому не потрібно. Температура комфорту — це 20-23ºС. Купуючи зволожувач, рекомендується подбати і про термометрі.
 • Після установки приладу мешканці квартири почали хворіти, особливо діти. У всьому потрібен контроль! Підвищена вологість повітря дійсно є каталізатором для активного розмноження мікроорганізмів, але тільки якщо ці показники вище норми. За цим можна стежити окремо або просто вибрати прилад з гидрометром або спеціальними датчиками.
 • Поліровані меблі, дзеркала, скла та екран телевізора покриваються білястим нальотом. Це дійсно можливо, але тільки в тому випадку, якщо вибрати ультразвукової зволожувач і заправляти його НЕ дистильованої, а звичайною водою, повної мінеральних солей. Парові очищувачі повітря викидають в атмосферу чистий пар, тому в даному випадку такий контроль за рідиною не потрібен.

Порада: Не варто вірити відгуками тих, хто спробував зволожувач і зіткнувся з однією з перерахованих проблем. Це показники неправильної експлуатації приладу. Щоб вибрати оптимальний апарат краще поцікавитися думками з посиланнями на конкретні технічні характеристики, особливості будови і рекомендації по його зручному застосуванню.

Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

ультразвуковий зволожувач

Цікаве:  Як правильно підключити пральну машину-автомат?

Саморобні і сучасні зволожувачі повітря — види і особливості

Сьогодні в будь-якому великому магазині побутової техніки можна доглянути і вибрати відповідний зволожувач. При цьому розумний прилад не тільки забезпечить виконання заданої мети, а й додатково проведе очистку повітря, його іонізацію і виконає інші корисні дії.

 • Стандартний парової очищувач. Найпростіший варіант, який відрізняється високими показниками зволоження, не викидає в атмосферу шкідливих домішок. З недоліків варто виділити високий показник споживання потужності і такий побічний ефект, як нагрівання повітря (влітку його не використаєш)
 • Ультразвуковий прилад. Він практично безшумний, відмінно справляється з зволоженням атмосфери навіть у великих приміщеннях, виділяє температуру трохи вище показників навколишнього середовища. Перед тим як вибрати подібний зволожувач, потрібно оцінити додаткові витрати. Заправляти його доведеться дистильованою водою, ще можна встановити спеціальний фільтр. Рідина доведеться підливати досить часто. В даному випадку обов'язково потрібен вбудований або окремий гідростат, інакше повітря можна сильно перенаситити вологою.
 • Мийка для повітря холодного випаровування. Споживає мінімальну кількість електроенергії, не допускає перезволоження атмосфери, для запуску достатньо звичайної водопровідної води. Одночасно із зволоженням відбувається очищення повітряного простору. При цьому зволожувач відрізняється великими габаритами і високою вартістю. Для підтримки роботи пристрою необхідно регулярно міняти воду і чистити особливий наліт.

Навіщо в квартирі потрібен зволожувач повітря? Переваги та недоліки сучасних приладів

Деякі люди не розуміють, навіщо купувати не найдешевший агрегат, якщо можна обійтися підручними засобами:

 1. Акваріум. Універсальний зволожувач, функціональність якого залежить від обсягу ємності. Вода просто випаровується протягом дня, зволожуючи повітря. Якщо встановлено прапорець аерації, то швидкість випаровування вологи можна збільшити.
 2. Домашній фонтан. Навіть не найбільший агрегат прекрасно впорається з зволоженням повітря і при цьому прикрасить приміщення. Заправляти такі пристрої найкраще відфільтрованої водою.
 3. Кімнатні рослини. Навіть один зелений вихованець (папороть, монстера, гібіскус і інші) поліпшить стан повітря в приміщенні. А якщо це буде ціла зелена стіна, то додаткові пристосування будуть вже відверто зайвими.
 4. Розпилення рідини за допомогою пульверизатора. Обробляти потрібно не тільки «повітря», а й фіранки, стіни, меблі.
 5. Саморобні конструкції. Народні умільці придумали багато варіантів якісних зволожувачів, здатних не тільки насичувати атмосферу вологою, а й наповнювати її приємним ароматом. Це може бути звичайний тазик з водою (з додаванням ефірної олії), поставлений біля батареї. У нього опускають край рушники, яке викладають на блюдо.

Наявність зволожувача помітно полегшує процес дихання, позитивно позначається на стані і настрої, підвищує імунітет. Потрібно просто визначитися зі своїми запитами і вибрати відповідний агрегат.

Цікаве:  Чому пральна машина набирає воду і відразу ж зливає її

https://youtube.com/watch?v=MSNEcnTsC1E

Корисні матеріали

Close