Нюанси прання павлопосадского хустки

Яскравий павлопосадскій хустку радує око своїми кольорами. Цей виріб може надати додаткову чарівність будь-якого вбрання, а можна зшити з візерункової матерії спідницю або топік. Такий подарунок не соромно піднести і примхливої ​​нареченій, і прискіпливої ​​тещі, і улюбленій вчительці. Жінка із задоволенням носить барвистий аксесуар, але з часом тканина забруднюється, хустку доводиться прати. Після сушіння красуня хоче доповнити свій наряд квітчастим аксесуаром, але при погляді в дзеркало настрій її зовсім зіпсовано. Фарби потьмяніли, візерунки втратили чіткі контури, тканину деформована. Щоб не потрапити в таку ситуацію, потрібно вміти правильно доглядати за речами з тонкої вовни.

Нюанси прання павлопосадского хустки

Як правильно поводитися з барвистими вовняними виробами?

Як правильно доглядати за будь-яким виробом, краще за інших знають виробники. У них є докладна інформація і інформація про те, які матеріали і технології були використані, як вплине на їх продукцію вологість, тертя, температура. Виробники павлопосадскіх хусток застерігають їх власниць, що чим яскравіше палітра малюнка, тим складніше догляд за предметом з тканини. Речі з вовняної матерії взагалі небажано прати, а коли вони покриті різнобарвним малюнком, ризик зростає багаторазово.

Виробники рекомендують не піддавати шалі і хустки впливу вологи, а чистити їх сухими методами. Можна здати виріб в хімчистку або придбати спеціальний засіб для видалення забруднень.

Торгівля пропонує безліч хімічних препаратів для вовняної тканини, які додадуть аксесуару свіжий вигляд, але не вплинуть на барвники і тканину.

  • Woolite дбайливо діє на яскраві фарби і не порушує структуру натуральних волокон.
  • Dryel — ефективний засіб, простота в застосуванні дозволить самій недосвідченої господині якісно провести обробку.
  • K2r містить активні реагенти, які проникають в забруднююча речовина і руйнують його зсередини.

Уважно читайте інструкцію, там обов'язково має бути зазначено, що препарат годиться для кольорових вовняних тканин. Купивши навіть найнадійніший засіб, перевірте його на виворітній стороні непомітного куточка шалі. Не порушуйте рекомендації виробника, якщо не виходить видалити всі забруднення, не перевищуйте час обробки, краще спробуйте інший препарат. Не купуйте засоби для сухого чищення на ринку або в кіоску, там можна придбати підробку. Крім того, при неправильному зберіганні будь-який якісний препарат може втратити потрібні властивості, і ваш улюблений аксесуар буде зіпсований.

Порада

Використовуйте тільки засоби для побутової обробки тканин, не намагайтеся дістати препарати, які використовуються в хімчистках. Удома ви не зможете створити такі ж умови, як на професійному обладнанні, речовина може дати абсолютно непередбачувану реакцію.

Нюанси прання павлопосадского хустки

Прання на свій страх і ризик

Якщо ви не вірите безводних технологій і вважаєте, що справжню чистоту може дати тільки волога обробка, спробуйте обережно випрати барвистий аксесуар. Павлопосадскіе хустки з'явилися набагато раніше, ніж хімчистки і препарати для сухої обробки вовни. Навряд чи наші прабабусі ходили з брудною ганчіркою на голові, швидше за все, вони вирішували цю проблеми за допомогою звичайного корита і шматка мила. Як довго в ті часи зберігалися яскраві кольори — історія замовчує, але і купувати дорогу шаль кілька разів за сезон могла не кожна красуня.

Порада

Якщо у вас є інші вироби цього бренду, виконані в не дуже яскравих тонах, потренуйтеся спочатку на них. Спокійна забарвлення буває міцнішою, але якщо навіть такий шарфик потьмяніє, краще не прати дорогі барвисті речі.

Приступаємо до експерименту. Забудьте, що людство давно винайшло пральні машинки, в них ви зіпсуєте річ безповоротно. Не можна використовувати і ультразвукові прилади: чим довше тканину пролежить в миючому засобі, тим гіршими виявляться наслідки. Заздалегідь запасіться якимось засобом для делікатного прання:

  • дитяче мило;
  • дитячий шампунь;
  • засіб «Ласка» для вовни.
Цікаве:  Як за допомогою прання «посадити» річ до потрібного розміру?

Налийте в ємність для прання теплу воду (не вище 30⁰). Не залишайте хустку в мильному розчині, не користуйтеся дошкою і не тріть сильно руками. Ніжно прополощіть в мильній воді, плями і сильно забруднені місця обережно пам'ятаєте пальцями. Для полоскання візьміть спочатку теплу воду, потім наповніть тазик холодної і влийте туди ложку оцту.

Вовняні вироби не можна викручувати або розвішувати на просушку. Візьміть махровий рушник і загорніть в нього мокру хустку, м'яка ворсиста тканина втягне в себе основну частину вологи. Для остаточного досушування розкладіть шаль на рівній горизонтальній поверхні далеко від джерел тепла і сонячних променів. Особливу увагу зверніть на куточки, бахрому і кисті: вони повинні бути розправлені і лежати рівно. Не дайте тканини пересохнути. Коли вона ще трохи волога, пропрасуйте праскою на мінімальному нагріві. У більшості випадків така методика дозволяє добре очистити виріб, не заподіявши шкоди ні забарвленням, ні тканини. Якщо вам не пощастить, ображатися доведеться тільки на себе: виробник попереджав, що прати його продукцію можна.

Павлопосадскіе хустки і шалі додадуть особливий шарм будь-якій жінці, а й господиня повинна віддячити їм дбайливим ставленням і правильним доглядом. Не надягайте аксесуар, коли вітер жене по вулицях хмари пилу — для такої погоди є не менше ошатні речі, які можна прати хоч кожен день. Коли хустку втратить свіжий вигляд, подумайте, чи зможете ви в домашніх умовах очистити його без шкоди для привабливою забарвлення. Якщо не впевнені у своїх вміннях, використовуйте засоби для сухої обробки або довірте роботу професіоналам в хорошій хімчистці.

https://youtube.com/watch?v=7AGWS4Jl3e

Корисні матеріали

Close