Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.

Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.

Ліпний декор в сучасному дизайні — одна з найяскравіших тенденцій в оформлення інтер'єру. «Вічна» класика з її традиційними формами і футуристичні підсвічені карнизи, оформлення дверних прорізів і арок, стильні високі скандинавські плінтуси та найактуальніший тренд — оформлення ліпниною стін. Ліпнина використовується повсюдно, а різноманіття форм і варіантів ліпного декору, пропонованих виробниками, дає можливість зробити інтер'єр будь-якого будинку або квартири унікальним. Декорування фасадів будівель ліпниною стає все популярнішим разом з активним ростом ринку міської нерухомості та популяризацією заміського будівництва. Найчастіше в проектах використовують ліпнину з гіпсу і його похідних, пінопласту (полістиролу) і поліуретану, рідше зустрічаються декоративні елементи з фасадного натурального або штучного каменю, бетону і його похідних, цементу, алебастру.

Найбільшою популярністю в обробці користується поліуретанова ліпнина. Її все частіше використовують для декорування внутрішніх приміщень квартир і зовнішніх стін приватних будинків. Крім того, поліуретанова ліпнина активно використовується і при ремонті старовинних міських будівель, заміщаючи ліпнину, виготовлену з гіпсу, бетону чи алебастру. Ці матеріали поступово здають позиції.

Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.

На відміну, наприклад, від декору з фасадного каменю, вироби з поліуретану можуть мати деталізацію будь-якого рівня, аж до складного візерунка. Бетон, полімербетон, Стеклофібробетон володіють істотним вагою і вимагають ретельного розрахунку допустимого навантаження на стіни. Гіпсовий декор все рідше використовується в зв'язку з високим ступенем алергенність даного матеріалу, а також його крихкістю і гігроскопічністю. Вироби з цих матеріалів дороги у виробництві і досить складно монтуються.

Із сучасних матеріалів, які варто розглянути, вибираючи ліпний декор крім поліуретану, інтерес викликає полімерний гіпс. Вироби з цього матеріалу вологостійкі і стійкі до перепадів температур, на відміну від звичайного гіпсу не кришаться і не дають усадки. Наприклад, ліпнина з полімерного гіпсу Rodecor проводиться в Санкт-Петербурзі і є власним ексклюзивним брендом Компанії Piterra. Всі деталі ліпнини Rodecor ідеально стикуються з поліуретановим декором Європласт, що розширює можливості використання елементів колекцій і дає простір уяві при плануванні обробки.

Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.

Детальніше хочеться зупинитися на особливостях декору з поліуретану. Він практично не має недоліків: має малу вагу, вологостійкий, несприйнятливість до вологи і агресивних хімічних атмосферних опадів, стійкий до коливань температур, швидко виготовляється, не вимагає спеціалізованих інструментів для монтажу і довго служить.

Сучасна ліпнина з поліуретану Європласт має всі переваги традиційних матеріалів, але при цьому має явні переваги перед ними.

Цікаве:  Як шпаклювати гіпсокартон

Вагомими аргументами на користь вибору ліпнини «Європласт» є:

 • Висока якість поліуретанової ліпнини
 • Легкість монтажу.
 • привабливі ціни
 • Можливість використання ліпних елементів всередині приміщення і на фасаді.
 • Наявність необхідної кількості декору на складі або в магазині.
 • Замовлення відсутніх елементів, при необхідності.
 • Постійна розробка нових форм для колекцій і великий вибір декору на будь-який смак
 • Наявність власного виробництва, а, отже, незалежність від термінів поставок продукції, складнощів з курсом валют або роботи митниці.

Крім того:

 • Поліуретан не викликає алергічних реакцій.
 • При необхідності легко миється і не обсипається з часом.
 • Легко забарвлюється в потрібний колір.

Порядок цін на поліуретановий ліпного декор «Європласт» радує тих, хто звик купувати якісні речі, але при цьому звертає увагу на ціни. Середня вартість фасадного карниза довжиною 2 метри — від 1000 до 4500 рублів.

Вартість колони — близько 18 000 рублів. Внутрішній декор коштує набагато дешевше: карнизи від 500 рублів за 2м, стельові розетки від 800 рублів. Завжди можна знайти цікаві пропозиції на декор, наприклад, для новоселів, тільки планують ремонт.

Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.
Установка поліуретанового декору незалежно від того, зовнішній він чи внутрішній, не вимагає специфічних знань і умінь. При навику роботи руками і певної акуратності з цією роботою може впоратися кожен.

Важливий момент: від якості обраних витратних матеріалів залежить якість установки і подальшої служби ліпного декору. Для поліуретанової ліпнини «Європласт» рекомендується використовувати клей з лінійки «Європласт», спеціально розроблений для кріплення ліпного декору.

Необхідно дотримуватися таких правил установки поліуретанової ліпнини:

 1. Роботи проводяться при температурі повітря не нижче +5 ˚ і відносній вологості повітря 40 — 80%.
 2. Декор кріпиться на сухі, чисті, знежирені, очищені від пилу поверхні. Крім того, попередньо рекомендується покрити стіни грунтом глибокого проникнення.
 3. Використовуйте тільки спеціалізований клей.
 4. При монтажі виробів зі складним малюнком не забувайте про необхідність запасу довжини для обрізки і стикування деталей.
 5. Фарбування стін, стель і обклеювання шпалер виробляються після установки ліпнини.

Необхідні інструменти для установки декору:

 • олівець;
 • рулетка;
 • відфутболювальні шнур;
 • торцювальна пила, ножівка;
 • стусло ;
 • ніж малярний;
 • шпатель;
 • рівень;
 • клей «Європласт Монтажний», клей «Європласт Універсальний» стикувальний клей «Європласт»;
 • шпаклівка безусадкова;
 • ацетон
 • рукавички;
 • наждачний папір;
 • ганчір'я;
 • пістолет для нанесення клею;
 • шуруповерт;
 • перфоратор;
 • степлер;
 • круглогубці;
 • молоток.

Загальні правила установки ліпнини з поліуретану.

 1. Підготуйте всі необхідні матеріали та інструменти.
 2. При використанні клею Європласт звичайно не потрібно кріплення саморізами внутрішнього декору. Додатково фіксуються вироби при розмірах перетину понад 100 × 100 мм, саморізами з кроком 600 мм. Якщо ви вирішили кріпити ліпнину саморізами, то попередньо зробіть отвори під них і відзначте на стіні місця під дюбелі
 3. Відзначте при необхідності місця зрізу для кутового з'єднання.
 4. Використовуючи стусло і ножівку або торцювальні пилку зробіть зрізи для кутових стиків.
 5. Рівномірно нанести на монтажну поверхню клей «Європласт Монтажний» або «Європласт Універсальний» по всій довжині вироби. Товщина шару клею повинна становити 3-5 мм.
 6. Прикладіть виріб до стіни і, злегка натискаючи, зафіксуйте на поверхні.
 7. Відразу після приклеювання видаліть виступили надлишки клею шпателем. При необхідності місця примикання вироби до стіни і стелі потрібно протерти вологою ганчіркою (при використанні клею «Європласт Монтажний»), або ацетоном (при використанні клею «Європласт Універсальний»).
 8. Виконайте кутове з'єднання, використовуючи спеціалізований стикувальний клей. Перед стикуванням очистіть вологою тканиною торці двох виробів від пилу і інших забруднень. Нанесіть клей на торець вже змонтованого вироби і на монтажну поверхню наступного вироби. Притисніть карниз до стіни і стелі, щоб клей виступив з-під всій площині примикання. Зміщуючи виріб вздовж стіни, з'єднайте кут, щоб клей виступив на стику.
 9. Якщо для кріплення ви використовували саморізи, то їх необхідно вкрутити, злегка втопивши, а після висихання клею зашпатлевать отвори.
 10. При використанні клею «Європласт Монтажний» необхідно зафіксувати карниз на стіні фінішними цвяхами, які забиваються під вироби. Цвяхи потрібно видалити через 24 години. При використанні клею «Європласт Універсальний» фіксація фінішними цвяхами не є обов'язковою.
 11. Оброблені стики і місця заглиблення саморезов необхідно зашпатлевать дрібнозернистої водорастворимой шпаклівкою для внутрішніх робіт.
 12. Стики і кутові з'єднання через 24 години потрібно обробити дрібнозернистим наждачним папером, щоб видалити сліди клею і нерівності.
Цікаве:  Терасна дошка з ДПК

Основною відмінністю установки фасадної ліпнини, наприклад, карниза буде необхідність кріплення його саморізами, незалежно від обраної марки клею.

Час висихання клею 24 години. Поліуретанову ліпнину можна фарбувати вже через добу після монтажу фарбою, що не містить ацетон. З детальними інструкціями по монтажу конкретних виробів і складних конструкцій можна завжди ознайомитися у виробника. Але в будь-якому випадку монтаж поліуретанової ліпнини не викличе складнощів.

Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.Огляд ліпного декору. Характеристики та правильний монтаж.

Корисні матеріали

Close