Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Павуки в квартирі не рідкість. Побачивши їх люди відчувають почуття огиди і побоюються укусів, насправді не таять ніякої шкоди.

Головне питання, яким задаються всі, хто коли-небудь стикався з цією проблемою, — звідки беруться павуки? Чому їх так багато саме в житлових приміщеннях?

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Причини появи павуків в будинку

Природне місце їх проживання — природа. Як же вони з'являються під дахом будинку? Щілини — то місце, через яке павуки проникають в житло. Ще їх можна принести на одязі.

Якщо ж в квартирі дуже багато павуків і вони обплели всі кути, значить, їм тут добре. Варто задуматися, а чому? Павучок буде знаходитися тільки в тому місці, де йому дістає їжі — мух, тарганів та інших дрібних паразитів.

Причиною може стати і старий будинок, в якому павуки заводяться на горищах, а потім перебираються і в інші приміщення.

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Павук-косарик

Різновиди павуків, що живуть поруч з людиною

Отже, з'ясувавши, звідки беруться павуки, визначимо, які ж їх різновиди є найпоширенішими в житловому приміщенні, адже далеко не всі селяться під дахом будинку або квартири. Є кілька видів, здатних на це:

 • павук-косарик;
 • чорні і сірі домашні павуки;
 • павуки-бродяги.

Павук-косарик — один з найпоширеніших видів, що мешкають в квартирі. Відомий також як віконний павук, або долгоножки.

Округле черевце — тіло павучка, до нього приєднуються вісім ніжок. Довжина ніжок сягає 5 сантиметрів, що значно перевищує довжину черевця, яка становить 1 сантиметр.

Мережі для видобутку, розкидані в безладді по всіх приміщеннях, — справа рук павука-сенокосца. Він весь час знаходиться поруч з павутиною і чекає, коли дрібні комахи в неї потраплять. Коли ж це, нарешті, відбувається, косарик впорскує в тіло своєї жертви отрута, тим самим паралізуючи її організм, а потім просто приступає до прийому їжі.

Його улюблене місце в будинку — біля вікна або ж в темному кутку. Найчастіше висить вниз головою. Якщо ж до його павутині наближається велике комаха, непридатне для харчування, він починає її розхитувати.

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Домашній павук

Домашні павучки значніше менше перших за своїми розмірами: довжина тіла не перевищує 14 міліметрів. Павутина, яку вони плетуть, схожа на трубу. Особливістю цього різновиду є те, що після поїдання спійманого комахи вони відновлюють свою мережу для лову. Тому зазвичай вона має складну і заплутану конструкцію. Цікавим є ще й той факт, що для очікування видобутку в павутині залишається самка.

Цікаве:  Як визначити і знищити шкідника кімнатних рослин?

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Розміри павука-бродяги

І ще один зустрічається в будинку вид — це павуки-бродяги, які проникають в приміщення через відкриті двері і вікна. За розмірами вони схожі з долгоножки, мають довге тільце і такі ж довгі лапки. Але у цього виду є одна істотна відмінність — їм не потрібна павутина. Різко кинувшись на жертву і вприснувши в неї отруту, бродяги харчуються своєю здобиччю і перебираються на нове місце локації. Надовго в квартирі вони не затримуються.

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Таять чи павуки в собі небезпеку?

Павуки кусаються. Але так чи так уже шкідливі їх укуси? Розберемося.

Насправді практично всі павуки, що зустрічаються в природі, отруйні. Але завдяки крихкості будови тіла і маленьким іклами шкоду від їх укусів для людини зведений практично до нуля. Немає ні інтоксикації, ні запалення. Обробіть місце укусу засобом, до складу якого входить спирт, або ж звичайної перекисом водню і забудьте про заворушення.

Але все ж ці комахи не несуть і ніякої користі. А будинок, в якому багато павуків, виглядає перебував у занедбаному стані і запущеним. І тут вже не важливо, кусаються вони чи ні. Головне зрозуміти, як позбутися від павуків в квартирі.

Основні способи боротьби з павуками в квартирі

Боротьба з павуками: основні способи і заходи

Почати роботу по виведенню павуків з дому слід з закриття доступу до свого житла.

Порада

А перепинити шлях можна, тільки закривши всі непотрібні щілини. Але найменше отвір в будинку — можливість для павучка потрапити всередину. Тому просто необхідно закрити всі отвори, починають віконні сітки і вентиляційні решітки.

До основних способів позбавлення від павуків відносяться наступні.

 • Зменшувати яскравість освітлення вікон за рахунок придбання жалюзі. Це перестане приваблювати комах і, відповідно, павуків, які ними харчуються.
 • Проводити прибирання в затишних і важкодоступних куточках. Гнізда домашні павучки влаштовують саме в таких місцях: під ліжком і за шафою. Яйцекладки, які ви знайдете в цих місцях, необхідно спалити.
 • Знімати всю павутину разом з її господарями. Відмінно в такому випадку підійде швабра з мокрою марлею.
 • Знищувати мух, клопів, тарганів — в загальному, всіх комах, які можуть стати їжею.
 • Застосовувати ультразвуковий відлякувач або хімічний засіб для боротьби з павуками.
 • Підтримувати чистоту і порядок, щоб проблема не змогла повернутися.
 • Зволожувати повітря в будинку.

Є і народні засоби, які були в пошані у наших бабусь. Вони легко і просто дадуть на питання про те, як позбутися від павуків.

Цікаве:  Як швидко позбутися від з'явилися в квартирі чорних тарганів?

Наукового підтвердження такі кошти, звичайно, не мають, але справляються з поставленим завданням часто не гірше, ніж хімічні.
Основні способи боротьби з павуками в квартирі
Павуки чомусь не люблять гострих запахів, на цьому і потрібно зіграти.

 • Відлякують їх запахом лісові горіхи, каштани і плоди апельсина. Розломленими або роздроблені — ці продукти необхідно покласти в тих місцях, де спостерігається скупчення павукоподібних.
 • Запах м'яти також нестерпний для павучка. Можна легко вийти із ситуації, просто додавши кілька крапельок ефірного масла м'яти в розпилювач.
 • Різкий запах чайного дерева або евкаліпта надовго відлякає паучішек. Так само як і оцет, розбризканий по кімнаті або ж розведений у воді і стоїть в одному з кутів кухні.

Проводити подібні процедури слід регулярно. Адже тільки в цьому випадку вони принесуть очікуваний ефект.

Таким чином, стає зрозуміло, звідки беруться павуки і чому від них варто позбуватися, а вже наскільки це необхідно, кожному в конкретній ситуації доведеться вирішити самому, адже павук — домовик житель, який приносить не тільки шкоду, але і користь.

https://youtube.com/watch?v=pNbsJTxCEk

Корисні матеріали

Close