Особливості очищення духовки за допомогою пари

Мабуть, очищення духовки в домашніх умовах від жиру та інших забруднень — це досить неприємна процедура. Жир налипає на внутрішні поверхні в процесі приготування їжі, тому тим, хто любить часто готувати, такої проблеми, на жаль, не уникнути. Для того щоб пристрій прослужило довше, зберігаючи ідеальний зовнішній вигляд, необхідно періодично видаляти цей жир.

Очищення паром, або гидролизная очищення, — це простий спосіб, за допомогою якого можна видалити жир з внутрішніх стінок духової шафи, не вдаючись до агресивної побутової хімії. Але потрібно знати, що метод не дає гарантії повного очищення від жиру. Сильні забруднення все ж можуть залишитися. Парова очищення лише полегшує подальше миття.

Що таке гидролизная чистка? «Гідро» говорить про те, що в цьому способі використовується вода. Дійсно, для того щоб почистити подібним чином побутовий прилад, в деко наливають воду з додаванням невеликої кількості миючого речовини. Після цього дверцята пристрою закривають і встановлюють температуру на рівні 90-190 градусів за Цельсієм. Вода починає переходити в пар, що впливає на жирові відкладення. Рекомендується використовувати пар, коли забруднення в духовці ще не засохли.

Порада

Засіб, доданий до води, посприяє більш легкому видаленню жиру зі стінок.

Особливості очищення духовки за допомогою пари

Піч з вбудованою функцією очищення паром

У ряді духовок, наприклад від компанії Samsung, існує спеціальна функція «Очищення паром». Що це таке? За допомогою неї видалення бруду проводиться аналогічним чином.

  1. Спочатку з побутового влаштування витягуються всі, хто знаходився в ньому кухонне приладдя.
  2. Потім на дно духової шафи наливається близько 400 мл води. Після цього дверцята необхідно щільно прикрити.
  3. Активується функція «Очищення паром».
  4. Про закінчення очищення пристрій сповістить власника звуковим сигналом. Після того як він прозвучить, можна поставити режим вимкнення, щоб завершити процес.
  5. По завершенні всіх маніпуляцій внутрішні поверхні духовки протираються тканиною. Якщо на дні залишилася вода, то її можна видалити за допомогою пористої губки.
  6. Можна залишити дверцята відчиненими на 15 °, щоб емаль повністю висохла.

Власники духових шаф з функцією «Очищення паром» повинні знати також деякі правила.

  • Після відкриття дверцят побутового приладу необхідно дотримуватися обережності: вода, що залишилася на дні духовки, дуже гаряча.
  • При сильному забрудненні духовки процедуру очищення паром можна повторювати багаторазово.
  • Не рекомендується залишати воду в духовці на ніч.
  • У разі сильного забруднення до води можна додати засіб для чищення.
Цікаве:  Як користуватися сучасною пральною машиною-автоматом?

https://youtube.com/watch?v=lMMmXfDjf7

У побутових приладів з гідролізом є деякі особливості. Так, позбавлення від бруду за допомогою пара не рекомендується практикувати регулярно. Гідроліз в поєднанні з миючими засобами може посприяти корозії внутрішньої частини духовки. Однак ряд виробників таких приладів застосовує при створенні своєї побутової техніки емаль, здатну протистояти впливу лугів і кислот.

У деяких моделях подібних приладів передбачені спеціальні електронні програми, які регулюють час впливу пара. В якихось побутових приладах виробник рекомендує для гідролізу використовувати замість води особливий очищуючий склад. Як і у випадку з водою, їм також необхідно наповнити ємність і включити духовку. Моделі з системою Cleaning вимагають використання спеціальних спреїв. Вони замінюють дію пара. Моделі побутових приладів з системою Aqua Clean при гідролізної чищенні вимагають всього 1/2 літра простої води і 50 градусів тепла за Цельсієм. Всього за півгодини внутрішня поверхня таких духовок позбавляється від забруднень.

Цікавий факт: таким же способом можна і почистити внутрішню частину мікрохвильової печі. Досить налити воду в миску і підігрівати її протягом декількох хвилин.

У деяких моделях духовок, де передбачений гідроліз, вода наливається не в деко, а в кругле поглиблення, передбачене спеціально для цієї мети.

Особливості очищення духовки за допомогою пари

Які ще можуть бути рішення для очищення духовки

Найбільш простий метод для очищення духовки — придбання побутової хімії, спеціально призначеної для цієї мети. Миючі препарати для духовок можна придбати в магазинах у відділах побутової хімії. Вартість таких реактивів зазвичай невисока, а вистачає однієї пляшки надовго. При очищенні за допомогою подібного способу необхідно знати, що будь-яке забруднення краще видаляється, якщо його попередньо змочити водою. Недолік використання подібних засобів — це їх надто агресивна дія на внутрішню поверхню духової шафи. В окремих випадках від побутової хімії може пошкодитися емаль.

У деяких кухонних духовках застосовується особлива самоочищається емаль. До подібного покриттю практично не пристають жирові відкладення. А якщо щось і пригорає, то забруднення легко можна видалити за допомогою вологої ганчірки без використання побутової хімії. Зазвичай пори подібної емалі містять частинки каталізатора. Це сприяє процесу розкладання жирів. Такий спосіб очищення називається каталітичним. Подібний метод вважають низькотемпературним, оскільки відбувається він при нагріванні духовки до 140-200 градусів за Цельсієм. Щоб підвищити ефективність подібного способу, виробники пропонують в пристрої з такою системою очищення встановлювати додатково фільтр, який поглинає жир.

Цікаве:  Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Ще один спосіб очищення побутового приладу — піроліз. При пиролитической чищенні все залишки їжі і жир згорають дочиста. Але це одночасно і найбільш суворий спосіб очищення. Після його використання в камері духової шафи залишається тільки попіл. При піролізі всередині духовки їжа і жир згорають при високих температурах. Одночасно з цим в процесі дверцята духовки блокується, тому її неможливо навіть відкрити самостійно. При високих температурах побутовий прилад відчуває величезні навантаження. Такі пристрої пропонують виробники Bosch, Gaggenau і інші. У них передбачена рівнева система піролізу. Деякі забруднення, наприклад частинки їжі, можна спалити і при 200-300 градусах за Цельсієм, тому і була розроблена рівнева система. Вона дозволяє економити електроенергію в процесі очищення.

Особливості очищення духовки за допомогою пари

Яка очищення духовки краще — каталітична, каталітична або паромhttps: //www.youtube.com/embed/VkOlfeu75w

Корисні матеріали

Close