Плюси і мінуси No frost в порівнянні з крапельної системою

Ми, звичайно, вдячні технічному прогресу за те, що він позбавив нас від необхідності розморожувати холодильник щомісяця вручну, витрачаючи на це добру частину вихідних. Але так чи життєво необхідно переплачувати за No frost або крапельна система цілком впорається з завданням?

Плюси і мінуси No frost в порівнянні з крапельної системою

Відмінності в принципі роботи

Якщо ви ще не знаєте, що таке No frost, розібратися в принципі роботи цієї системи вам допоможе переклад. З англійської це словосполучення можна перекласти як «немає інею», що, власне, і є основним завданням автоматичної системи розморожування. Правда, не можна сказати, що цей «девіз» не працює для краплинного виведення вологи. Тоді в чому ж різниця?

No frost холодильники позиціонуються як більш просунуті системи охолодження в порівнянні з крапельними, і, не знаючи їх принцип роботи можна подумати, що це дві принципово різні технології. Насправді ж у цих автоматичних систем розморожування більше схожих рис, ніж відмінностей.

 • Обидві технології передбачають наявність випарника. Що це таке? Це елемент конструкції, який забезпечує посилене охолодження задньої стінки холодильника під час роботи компресора.
 • В цей час в обох системах волога конденсується на поверхні холодної стінки, перетворюючись в дрібні кристалики льоду.
 • У проміжок циклу, коли компресор не працює, задня стінка нагрівається, і крижинки таять.

Те, як холодильник буде позбавлятися від розтанули крижинок, і буде визначальним відмінністю технологій.

 • У холодильнику з крапельним виведенням волога стече по жолобках в спеціальний відсік, з якого вона випарується в приміщення, коли компресор знову запуститься, а відсік з рідиною нагріється.
 • No frost не припускав стікання води: волога з холодильника виводиться за допомогою вентиляторів за рахунок циркуляції повітря.

До речі

Ще однією відмінністю можна назвати розташування випарника: при краплинному виведенні вологи він знаходиться за задньою стінкою, в той час як в «ноу фрост» він може бути розміщений між холодильної та морозильної камерами.

Виходить, неважливо, яка технологія використана в вашому холодильнику — No frost або крапельна система — ручна розморожування вам більше не загрожує. А раз так, то чи варто переплачувати за розрекламовану систему?

Плюси і мінуси No frost в порівнянні з крапельної системою

No frost або крапельна система?

Знання про те, як працює кожна з цих автоматичних систем розморожування, корисно, але не відповідає на головне питання. Так що ж краще: No frost або крапельна система? Апріорі вважається, що «ноу фрост» — більш сучасна і досконала технологія, так як вона з'явилася пізніше, але є думка, що таке піднесення однієї технології над іншою — не більше ніж маркетинговий хід. Найголовніша з вихваляють якостей No frost присутній і в крапельних холодильниках. Чи потрібно розморожувати холодильники з цими технологіями виведення вологи? Ні, і це головне. Чи варті інші бонуси значною переплати — вирішувати вам.

 • «Ноу фрост» дозволяє домогтися рівномірної температури на всіх полицях холодильника.
 • Після відкривання дверцят температура в камері швидше вирівнюється.
Цікаве:  Способи використання фена з дифузором для коротких, довгих, кучерявих волосся

Ось, мабуть, і все. Так, морозильні камери No frost швидше заморожують продукти, але це в порівнянні зі старими камерами ручного розморожування, так що цей факт не повинен бути вирішальним при вирішенні дилеми: No frost або крапельна система.

Що можна сказати про недоліки? Їх трохи більше, але в основній масі вони такі ж незначні, як і гідності.

 • Вважається, що робота вентиляторів може привести до швидкого завітрювання їжі, але це, скоріше, міф. По-перше, потік повітря не настільки сильний, щоб це було помітно. По-друге, їжа знаходиться в камері холодильника недостатньо довго для прояву змін. Ну а по-третє, цього легко уникнути, якщо зберігати їжу в контейнерах і упаковках.
 • Зазвичай в таких холодильниках менше корисного об'єму. Це відбувається через те, що випарник в цих моделях дещо більше, ніж в крапельних.
 • Через постійну роботи вентиляторів «ноу фрост» холодильники споживають більше енергії, але ця кількість навряд чи внесе суттєві зміни в вашу квитанцію з оплати електрики.
 • Ну і ще одним мінусом можна назвати підвищений рівень шуму все через тих же вентиляторів. Правда, в хороших моделях роботу системи практично не чутно.

Єдиним вагомим мінусом такого холодильника є його ціна: кілька разів подумайте, вирішуючи, чи варто переплачувати, адже скарг про те, що щось не працює, досить мало як по No frost, так і по крапельної технології.

До речі

Виведення великої кількості вологи, яка може виникнути всередині холодильника при вологому кліматі, ефективніше здійснює «ноу фрост». Але в сухому кліматі, де волога будуть потрапляти всередину техніки в мінімальній кількості, його використання не зовсім виправдано.

Плюси і мінуси No frost в порівнянні з крапельної системою

А яку краще вибрати морозильну камеру?

Ми вже згадали, що морозилки No frost заморожують продукти дуже швидко, що, звичайно ж, радує. Але проблема в тому, що в морозильних камерах може застосовуватися тільки ця система автоматичного розморожування: краплинна не підходить з технічних причин. Більшість сучасних морозильних камер обладнані саме цією системою, а якщо у вас стара модель, значить, вона 100% передбачає розмороження вручну.

Перевірте тип, до якого належить холодильник, який ви пригледіли: якщо він Frost free, то системою «ноу фрост» оснащена тільки морозильна камера, а холодильна матиме крапельне виведення вологи. Якщо ж перед вами Full no frost, то цією технологією володіють і холодильна, і морозильна камери.

До речі

У Європі «ноу фрост» не такий популярний, як можна було б подумати. Мало того, що європейці часто віддають пріоритет крапельної технології холодильної камери, так ще і не останнє місце в рейтингу продажів займають моделі з ручною розморожуванням морозильної камери.

Плюси і мінуси No frost в порівнянні з крапельної системою

Що з приводу розморожування?

Все одно сумніваєтеся, чи потрібно розморожувати техніку з такими системами хоча б іноді? Насправді не дарма: виробники рекомендують проводити профілактичну розмороження приблизно раз на рік, але більшість власників холодильників з автоматичним розморожуванням вдаються до цього заходу тільки тоді, коли щось не працює. Решта ж скажуть вам, що ні розморожували його з самого моменту покупки.

Цікаве:  Чому вважається, що їжу в мікрохвильовці розігрівати шкідливо?

Тобто в інструкціях багатьох моделей стверджують, що додатковий сеанс розморожування все ж потрібен, але по факту виявляється, що з крапельної системою або No frost не трапиться нічого страшного, якщо його не проводити.

Легко дати відповідь на питання, що краще: автоматичне розморожування або ручна. А ось зробити вибір між No frost або крапельної системою вже не так просто. Проаналізуйте параметри місця, де буде встановлений холодильник, ваші потреби і переваги, і тільки тоді, коли в голові складеться чітка картина того, що вам потрібно, вирушайте в магазин.

https://youtube.com/watch?v=OBGQ3jMXdS

Корисні матеріали

Close