Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром — принципи роботи

Сьогодні складно уявити процес збирання без потужного і якісного пилососа. Незважаючи на те, що вже кілька років циклонний фільтр в побутових приладах залишається на лідируючих позиціях, необхідно оцінити всі його переваги і недоліки ще до покупки. Крім цього, потрібно розібратися з технічними особливостями подібних агрегатів, зіставити їх з традиційними апаратами, оснащеними мішками для збору сміття, і рішеннями з аквафільтром.

Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Перші пилососи, в які був вбудований подібний фільтр, володіли великою кількістю недоліків і не користувалися популярністю. Тільки постійне вдосконалення технології дозволило досягти розробникам найвищого технологічного рівня. Правда, і у сучасних моделей залишаються істотні мінуси.

Принцип роботи циклонних пристроїв можна легко пояснити з точки зору фізичних процесів. Корпус містить дві значних колби, через які проходять потоки повітря. Вони рухаються по спіралі на граничній швидкості. Саме завдяки штучному створенню вихорів вдається відокремити частки бруду, які і осідають на спеціальний фільтр і потім видаляються. Сьогодні деякі виробники пропонують моделі з двома фільтрами, здатні збирати не тільки великі, а й найдрібніші частинки пилу. Їх поглинає здатність становить близько 97%.

Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Фільтр циклонного пилососа

Переваги і очевидні переваги пилососів циклонного типу

У сучасному пилососі циклонного типу розробники постаралися врахувати всі колишні помилки. Завдяки численним випробуванням інноваційні моделі мають наступні переваги в порівнянні зі своїми аналогами:

 1. Стабільні показники потужності. Циклонний фільтр сконструйований таким чином, що навіть у міру наповнення збірника сміттям потужність всмоктування пилу залишається на початковому рівні. Уже поглинена бруд не створює ніяких бар'єрів для подальшої роботи.
 2. Простота експлуатації. Для більшості споживачів основні плюси пилососа полягають в тому, що немає необхідності проходити складні процедури очищення агрегату після закінчення збирання. Не потрібно промивати ємності, міняти мішки, навіть викидати зібрану за один раз пил не обов'язково.
 3. Відсутність вираженого шумового ефекту. На відміну від інших моделей, подібна техніка не потребує роботи на межі перевантаження, що зазвичай і є причиною гучного роботи агрегатів.
 4. Легкість контролю всмоктуваних частинок. Далеко не в кожному пилососі можна після збирання виявити випадково потрапила в трубу цінну річ. У тому випадку, коли використовується циклонний апарат, не потрібно навіть копатися в купі бруду, деталь просто осяде на фільтр.

Порада: Плюси окремих моделей можуть бути більш численними. Щоб їх виявити потрібно уважно ознайомитися з технологічними характеристиками приладу, особливостями його фільтрів, набором додаткових властивостей і допоміжних функцій. Правда, заплатити за це доведеться в рази більше.

Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Слабкі сторони інноваційної технології та їх вплив на функціональність вироби

На жаль, ідеальних пристосувань для збирання поки не придумано. Навіть настільки зручний і функціональний циклонний фільтр, і сконструйований на його основі апарат, має низку недоліків. Якщо заздалегідь про них дізнатися і підготуватися до особливостей експлуатації, мінуси будуть здаватися не такими істотними.

 • Зі збором дуже тонких, легких, практично невагомих частинок можуть виникнути складності. Подібний пилосос мало пристосований для прибирання пуху, волосся, ниток, вовни тварин.
 • У процесі створення внутрішніх вихорів апарат починає створювати і накопичувати статичну електрику. Через якийсь час воно починає поширюватися і на корпус. Отримання удару подібної сили не небезпечно для здоров'я, але досить відчутно і неприємно.
 • Безпосередній вплив на якість всмоктування надає швидкість роботи апарату. Якщо вона раптом різко падає (це відбувається при засмоктуванні штор або оббивки), штучний вихор руйнується, сміття паче не стримується і бруднить фільтр. Після усунення проблеми пилососа потрібен час для набору оборотів.
 • Прилад буде працювати добре тільки за умови наявності стабільного повітряного потоку. Регулятор потужності на таких моделях відсутня.
 • Специфічні звуки в процесі збирання. Якщо в пластиковий контейнер потрапляють середні або потужні щільні частинки, вони б'ються об стінки, приводячи до виникнення цілком відчутного гуркоту.
 • Незручність пластикового корпусу. Частинки бруду, проходячи через контейнери, дряпають пластикову поверхню. Через якийсь час стінки корпусу покриваються такою щільною сіткою подряпин, що стають каламутними. Через це буває складно зрозуміти, в якому стані знаходиться фільтр.
 • Витрати електроенергії. Для потужного всмоктування потрібна велика кількість енергії, тому при регулярній і якісній обробці навіть невеликій площі рахунок за комунальні послуги може вирости.
Цікаве:  Якщо в квартирі часто перегорають лампочки, то необхідно терміново розбиратися в причинах

Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Сміттєзбірник циклонного пилососа

Виробники намагаються боротися з перерахованими недоліками циклонних моделей, але поки безуспішно. Споживачам доводиться або приймати ці моменти, або підбирати найбільш підходящі під їх запити аналоги.

Правила вибору пилососа з циклоном фільтром

З огляду на різноманітність сучасних моделей пилососів, в яких встановлено мішок, процес вибору підходящого приладу може створити чимало складнощів. В цьому випадку рекомендується звернути увагу на наступні моменти:

 1. Потужність. Намагаючись заощадити на електроенергії, деякі споживачі купують не самі енерговитратні моделі, але в результаті залишаються незадоволені показниками потужності всмоктування. До речі, останній показник виробники вказують далеко не завжди, або намагаються вразити покупців даними, приводячи максимальні цифри. За цим потрібно уважно стежити. Якщо ж потужність всмоктування не вказана зовсім, варто звернути увагу на моделі, які споживають від 1800 до 2000 W.
 2. Обсяг контейнера для збору пилу. Золота середина залежить від кількості кімнат у квартирі і їх площі. Потрібно врахувати, що в пилососі з маленьким мішком не так багато ваги, він компактний і зручний в експлуатації, але при збиранні великого простору його доведеться часто спорожняти. Габаритні моделі не зажадають частого очищення, але можуть неприємно здивувати своїм значним вагою.
 3. Наявність додаткових фільтрів не обов'язково, але вітається. Прилади, в яких встановлено тільки базовий фільтр повертатимуть в атмосферу якусь частину пилу. Оптимальним варіантом стане виріб з НЕРА-фільтрами, здатними скоротити обсяг викидів до мінімуму.
 4. Додаткові аксесуари. У стандартний набір зазвичай входить від 3 до 6 насадок. Це пристосування для чищення килимів, обробки меблів і важкодоступних місць. Наявність подібних пристосувань помітно полегшує процес прибирання.
 5. Додаткові опції. Індивідуальний момент, заснований на звичках конкретних людей. Для одних важливо наявність коліщаток і матеріал з якого вони виконані, для інших — існування функції зворотного відмотування шнура при зближенні приладу з розеткою.

Плюси і мінуси пилососа з циклоном фільтром - принципи роботи

Одна з моделей циклонного пилососа

При виборі відповідного пилососа з циклоном фільтром не може бути незначних дрібниць, саме з окремих деталей будується загальне враження від моделі. Іноді саме додаткова опція стає причиною невдоволення потужним і функціональним виробом. Не останню роль відіграє і країна виробництва пилососа, ім'я виробника. Традиційно найбільш якісними приладами вважаються моделі з Європи, США.

Корисні матеріали

Close