Порівнювати-вирівнюється. Вибір штукатурки по типу підстави

Короткий гід по вибору матеріалу для вирівнювання стін

Порівнювати-вирівнюється.  Вибір штукатурки по типу підстави

На перший погляд, тема вибору штукатурки — стара як світ. І якщо для самодіяльного майстра або стажиста-обробника вона може бути актуальна, то для досвідчених професіоналів цей пост здасться нецікавим. Проте, ми постаралися зробити зрозумілий алгоритм вибору матеріалу для вирівнювання стін, уявити плюси і мінуси кожного з них, а також поділитися деякими секретами і хитрощами, які будуть корисні, як новачками, так і справжнім профі.

Порівнювати-вирівнюється.  Вибір штукатурки по типу підстави

ГІПСОВІ ШТУКАТУРКИ

Порівнювати-вирівнюється.  Вибір штукатурки по типу підстави

Гіпсову штукатурку рекомендується використовувати для внутрішньої обробки стін і стель в сухих приміщеннях для усунення нерівностей, відколів і перепадів і т.п. За допомогою суміші Ви можете вирівняти як цегляні і бетонні стіни, так і поверхні з гіпсових блоків.

Застосування гіпсових ССС в порівнянні з цементними дозволяє скоротити час робіт більш, ніж в два рази. Та й витрата гіпсової суміші рази в півтора менше, чому у цементній. Об'єктивності заради треба сказати, що і коштують такі штукатурки дорожче своїх цементних побратимів.

Також вони набагато пластичнее і простіше в обробці — легко наносяться, шкури і т.п., дозволяючи отримати якісну поверхню, готову до фінішної обробки. Хоча з даного питання можна і посперечатися. Якщо 15 років тому весь асортимент гіпсових штукатурок був представлений декількома великими марками і якість цих сумішей було на високому рівні. Те сьогодні кількість виробників настільки велика, а лінійка цих продуктів така широка, що однозначно говорити про можливість їх доводити поверхню до глянцю доводиться далеко не завжди. Безумовно, є якісні гіпсові склади (наприклад, Волма-Шар), які при дотриманні технології дозволяють домогтися глянсової поверхні. Але є і так звані «Гіпсовмісткі суміші», які годяться лише для грубого вирівнювання, і навіть під обклеювання шпалерами вимагають додаткового шпаклювання.
Тому важливо вибирати саме якісні гіпсові суміші.

переваги:

Цікаве:  Мозаїка. Теорія для чайників

— Пластичність

— Швидкість виконання робіт

— Економічність

недоліки:

— «Боїться» води

— Поступається по міцності

ЦЕМЕНТНІ ШТУКАТУРКИ

Порівнювати-вирівнюється.  Вибір штукатурки по типу підстави

Цементні штукатурки складаються з цементу, піску і спеціальних добавок, які сприяють підвищенню пластичності і значно скорочують період застигання. Ці розчини трохи складніше наносити на поверхню, проте вони відрізняються більш високою міцністю, ніж гіпсові суміші. Така штукатурка використовується для обробки фасадів, а також вирівнювання стін і стель у вологих і неопалювальних приміщеннях (ванна кімната, кухня, балкон) перед облицюванням плиткою або фінішним шпаклюванням.

На відміну від гіпсових продуктів, які мають пористу структуру готового покриття і забезпечують хорошу циркуляцію вологості, для цементних штукатурок властива низька паропрініцаемость. Це, зокрема, відносять до недоліків даного матеріалу. Особливе значення цей показник має в разі застосування фасадних штукатурок на основі цементу з газобетону. Спеціальні штукатурки повинні містити додаткові добавки, що підвищують паропронцаемость, що дозволяє уникнути герметизації вологи в блоках. Ряд виробників вводить в свій асортимент цементні штукатурки для сильно всмоктуючих підстав, таких як газобетон (наприклад, Волма-Аквалюкс), які враховують вимоги до показників по паропроникності.

переваги:

— Вологостійка

— Морозостойкая

— Міцна

недоліки:

— Високий витрата

— низька пластичність

гіпсокартон

Порівнювати-вирівнюється.  Вибір штукатурки по типу підстави

Як правило, кажучи про штукатурку, незаслужено забувають про гіспокартонних, відносячи його до монтажу перегородок. Проте, історично — ГКЛ — це плити для сухої штукатурки. І його застосування для даного виду робіт часто буває більш доцільними, а іноді — єдиним способом вирівнювання поверхонь.

Якщо брати сухі цифри, то вирівнювання за допомогою гіпсокартону при відносно рівній основі виходить дорожче штукатурення гіпсовим розчином. Але є ситуації, коли економіка говорить на користь ГКЛ. По-перше, ми отримуємо швидкий монтаж. Приклеївши на клей стандартний гіпсокартонний лист — Ви за кілька хвилин отримуєте 3 квадратних метра готової поверхні. По-друге, через кілька годин після монтажу Ви можете приступити до шпаклювання. При тому, що час повного висихання гіпсової суміші, нанесеної шаром 3 см може тривати до 1 місяця. По-третє, при істотних нерівностях витрата гіпсової суміші буде дуже великий. По-четверте, при монтажі гіпсокатонних на каркас з оцинкованого профілю, утворюються порожнечі, в яких дуже зручно «прокидає» електропроводку.
Не обійтися без ГКЛ і при вирівнюванні «пухких» підстав, таких як дранка або саман.

При всіх плюсах, «суха» штукатурка має ряд недоліків. Думаю, багато хто бачив у Інтернет фото або відео, як гіпсокартонних лист, закріплений на каркас з профілю, з легкістю можна пробити ногою. Також всім відомо, що повісити шафку або поличку на гіпсокартон буде складно або взагалі неможливо, якщо при монтажі не була передбачена заставна.

Цікаве:  Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

переваги:

— Швидкість виконання робіт

— Відносна простота монтажу

— Спрощений монтаж електропроводки при монтажі ГКЛ на каркас з профілю

недоліки:

— Недостатня міцність

— Складність з навішуванням конструкцій (полиць, шаф і т.п.)

Основою успіху будь-якого типу будівельних і оздоблювальних робіт, в тому числі і вирівнювання поверхонь, є системні рішення, що дозволяють виробляти грамотний облік всіх факторів.

Корисні матеріали

Close