Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Сучасне життя немислима без телебачення, стільникового зв'язку та інтернету. Мабуть, тільки мізерна частина населення нашої планети не знайома з цими відкриттями. Людство користується технологічними благами ось уже багато років. Але мало хто замислюється, чи дійсно ці досягнення несуть користь. Може бути, що частішають випадки інсультів, недоумства, зниження працездатності — невипадкові? Варто розібратися докладніше на прикладі такого відкриття, як бездротове з'єднання Wi-Fi. Що це за пристрій? Так чи шкідливий Wi-Fi роутер в сучасній квартирі звичайної людини?

Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Що таке сигнал Wi-Fi і для чого необхідний роутер?

Wi-Fi — це тип сигналу із застосуванням електромагнітних хвиль, необхідний для отримання і передачі даних. Дія сигналу засноване на бездротової передачі хвиль від одного пристрою до іншого. Дане з'єднання допомагає користувачам виходити в мережу з будь-якого пристрою, призначеного для цього, будь то ноутбук, смартфон або планшет — пристрої, які підтримують бездротові з'єднання, то ви зможете отримати доступ в інтернет.

Для того щоб «роздавати» сигнал Wi-Fi, необхідний спеціальний передавач — роутер, або маршрутизатор. Він підключається до локальної мережі на вашому персональному комп'ютері, тим самим роблячи можливим вихід в інтернет з будь-якого домашнього пристрою. Маршрутизатор значно полегшує життя сучасної сім'ї, в якій багато гаджетів, які потребують підключення до інтернету.

Придбати роутер можна в спеціалізованому магазині техніки. Зараз проводиться маса роутерів на будь-який гаманець. Для домашнього користування можна вибрати недорогий прилад з малою потужністю роздачі сигналу. А ось велика компанія має потребу в якісному маршрутизаторі з великою потужністю.

Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Вплив Wi-Fi на навколишнє середовище

Останні кілька років доктора медичних наук звернули увагу на радіохвильове випромінювання. Було проведено велику кількість досліджень і експериментів, в ході яких з'ясовано, що таке випромінювання здатне впливати на живі організми. Вчені всього світу забили тривогу.

Справа в тому, що під час ретельних досліджень було виявлено кілька негативних наслідків для живих організмів.

 • Тепловий вплив. Електромагнітне випромінювання пронизує нашу планету наскрізь. Зустрічаючи на своєму шляху перешкоди у вигляді живих організмів, радіохвилі намагаються проникнути крізь них, викликаючи нагрівання тканин. У великих кількостях таке випромінювання може призводити до підвищення температури тіла і перегрівання внутрішніх органів.
 • Біологічний вплив. Електромагнітні хвилі здатні сповільнювати і прискорювати процеси в організмі. Таке випромінювання може стати причиною зміни тиску, гальмування обміну речовин в живих організмах, притуплення реакції і рефлексів.
Цікаве:  Як правильно очистити пральну машину оцтом від накипу

Звичайно, для дійсно згубного впливу на навколишнє середовище необхідні досить потужні джерела такого випромінювання. Бездротовий маршрутизатор такою потужністю не володіє, тому він не здатний радикально зашкодити довкіллю.

Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Чи шкідливий Wi-Fi для здоров'я людини?

Як вже було сказано, електромагнітне випромінювання здатне впливати на живі організми. У людському тілі високу радіохвильове випромінювання здатне викликати деякі зміни:

 • підвищення або зниження артеріального тиску;
 • зміна температури тіла;
 • запаморочення і слабкість;
 • головний біль;
 • нервозність і дратівливість;
 • сонливість або, навпаки, безсоння;
 • поганий апетит;
 • млявість і апатію.

Особливо гостро стає проблема випромінювання в квартирі. Внаслідок того, що квартири досить маленькі і роутери розташовуються близько до місця постійного перебування членів сім'ї, виникають побоювання. Варто зауважити, що в поєднанні з стільниковими телефонами, мікрохвильовою піччю, комп'ютерами та іншою технікою маршрутизатори здатні надавати не кращий вплив на організм людини.

Достатня кількість користувачів інтернету, у яких вдома знаходиться роутер, відзначають до кінця дня втому, слабкість і запаморочення. Не варто заперечувати негативний вплив радіохвиль на людський організм.

Багато медичні робочі схиляються до того, що дедалі частіші випадки раку мозку, хвороби Альцгеймера і Паркінсона — це наслідок випромінювання електромагнітних хвиль. Це ще не доведено, але активно проводяться дослідження, які підтвердять або спростують цю здогадку. Втім, краще не чекати цього моменту, а вже зараз подумати про збереження свого здоров'я.

А як бути з дитячим організмом? Сумлінних батьків цікавить проблема шкідливості WiFi випромінювання для здоров'я дітей. У багатьох розвинених країнах проводиться активна боротьба з шкідливим електромагнітним випромінюванням. Будинки і в шкільних установах намагаються обмежувати і мінімізувати шкідливі впливи радіохвиль на незміцнілі дитячі організми.

Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Способи захисту від електромагнітного випромінювання роутерів

Внаслідок вищевикладеного стає важливим питання: а чи можна захиститися від Wi-Fi? Повністю виключити шкоду електромагнітних хвиль неможливо, так як вони пронизують все наше життєвий простір. Але існують способи, які допоможуть зробити бездротове випромінювання максимально безпечним.

 1. Не варто встановлювати роутер в тому місці, де сім'я проводить найбільше часу. Особливо протипоказана установка пристрою в спальні.
 2. Не можна знаходитися поруч з роутером тривалий час. Постарайтеся встановити його подалі від робочого місця.
 3. Вночі та на час відсутності вдома відключайте маршрутизатор.
 4. Якщо ваш пристрій має велику потужність, спробуйте її трохи зменшити. В цьому випадку доступ до інтернету у вас залишиться, а от шкода для оточуючих буде мінімальний.
Цікаве:  Чим замінити сіль для посудомийної машини - доступні варіанти допустимих аналогів

Якщо ви любитель поговорити по телефону в соцмережах і месенджерах (Viber, Whats app, VK, Skype), то на час розмови користуйтеся гарнітурою. Так ви уникнете вплив випромінювання від вашого смартфона на головний мозок. Вже давно доведено, що такий запобіжний засіб знижує ризик розвитку головного болю, запаморочення, підвищення внутрішньочерепного тиску. Як наслідок — знижується ймовірність інсультів та злоякісних новоутворень.

Правда і вигадка про шкоду Wi-Fi роутера в квартирі

Чого ж більше в роутері — користі чи шкоди?

Однозначну відповідь на це питання не знайдений досі. Деякі стверджують, що бездротове з'єднання приносить набагато менше шкоди, ніж телевізори і мікрохвильові печі. Інші наполягають, що роутери і інтернет — зло в чистому вигляді.

Згідно відгуками користувачів соціальних мереж, мало хто замислюється, дійсно шкідливий вай фай. Більшості людей простіше жити з думкою, що все добре і виробники подбали про безпеку населення. Лише одиниці хочуть розібратися в цьому і починають шукати відповіді на своє питання.

За даними останніх досліджень стало ясно, що маршрутизатори не виділяють такої кількості випромінювання, щоб радикально нашкодити людському організму. Роутери безпечніше телевізора або планшета. Але скільки ж таких приладів знаходиться в межах однієї квартири? Якщо порахувати, то середньостатистична сім'я з 4 чоловік має мінімум по 1 телефону, комп'ютер, телевізор, мікрохвильову піч, планшети або інші девайси (електронна книга, нетбук, ігрові приставки). Цілком ймовірно, що все разом ці пристрої впливають на наш організм негативно.

Що ж робити? Відмовитися від усіх благ цивілізації заради збереження здоров'я? Або наносити собі шкоду на благо технологій? Відповідь як завжди до непристойності простий. Досить грамотно розподіляти час користування електронними пристроями і більше уваги приділяти реальному житті. Намагайтеся відпочивати на свіжому повітрі, загартовуватися і приділяти час фізичному розвитку. І тоді ніяке випромінювання не зможе завдати вам істотну шкоду.

https://youtube.com/watch?v=aFvSOrpd6W

Корисні матеріали

Close