Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

З появою мікрохвильовій печі процедура розморожування і розігріву продуктів помітно спростилася. Сьогодні не обов'язково включати плиту, щоб розігріти кашу, підрум'янити курку, приготувати піцу, розтопити мед, запекти яйце. Всі ці маніпуляції можна довірити мікрохвильовці, яка впорається із завданням за кілька хвилин і навіть секунд. Найчастіше даний прилад купується щоб розігрівати готову їжу.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Незважаючи на простоту процесу, існують специфічні моменти, дотримання яких дозволяє провести маніпуляцію правильно і без негативних наслідків. Крім цього, необхідно пам'ятати, що обробляти таким чином можна далеко не всі компоненти і страви.

Важливі моменти, які потрібно враховувати, щоб розігріти їжу якісно і рівномірно:

  1. Подавати блюдо до столу потрібно в тій же посуді, в якій вона розігрівалася.
  2. Запіканки, піцу і свіжі хлібобулочні вироби розігрівають без кришки. Так само потрібно обробляти м'ясо і курку з скоринкою.
  3. Молоко, суп, воду, вироби з соусами, кашу та інші рідкі субстанції краще накривати кришкою. Завдяки цьому на розігрів піде менше часу і поверхні не будуть забризкані.
  4. Яйце прямо в шкаралупі або опущене в воду нагрівати в мікрохвильовій печі не можна, занадто велика ймовірність його вибуху.
  5. Густі рідини і їжу, накладену в ємність у великій кількості, можна пару раз перемішати. Тоді вона прогріється рівномірніше.
  6. Готові овочі, локшину, кашу і подібні варіанти гарніру рекомендується попередньо зволожити. Для цього в залежності від інгредіентному складу потрібно використовувати воду, вино або молоко.
  7. Розігріваючи курку, м'ясо або рибу, масивні шматочки потрібно викладати ближче до центру, там найтепліше.
  8. Консерви потрібно розігрівати буквально кілька секунд, попередньо виклавши їх в відповідну скляну ємність.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Порада: Щоб переконатися в тому, що посуд може бути використана в мікрохвильовці, її потрібно поставити в камеру, закрити дверцята і виставити стандартний режим на 10 секунд. Якщо від такого впливу виріб нагрілося, то їжу в ньому розігрівати не можна.

Потрібно тверезо оцінювати можливості і габарити СВЧ-печі. Не варто намагатися впихнути в неї всю піцу або курку цілком, ні до чого хорошого це не призведе.

Зміст

Чи можна використовувати фольгу при розігріві їжі в мікрохвильовій печі?

Розігрів харчових компонентів або готових страв у звичайній харчової або технічної фользі категорично заборонений. Будь-які експерименти, навіть короткострокові, приведуть до виникнення небажаних фізичний реакцій. У кращому випадку з камери повалять іскри і дим, в гіршому — мікрохвильовка вийде з ладу, при цьому вибивши пробки в квартирі.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Навіть якщо блюдо у фользі вдалося розігріти без критичних наслідків, вживати таку їжу категорично заборонено. Швидше за все вона просочиться молекулами розпаду сполук алюмінію, які дуже шкідливі для людського організму і здатні спровокувати розвиток ряду патологій.

Сьогодні в господарських магазинах можна знайти спеціалізовану обгортковий папір, застосування якої дозволяє швидко і якісно розігріти їжу. Щільні компоненти, наприклад, рибу або м'ясо розігрівають, загорнувши в фользі. Рідкі страви накривають імпровізованій кришкою з матеріалу, він прекрасно тримає форму. При цьому стандартний час витримки необхідно скоротити.

https://youtube.com/watch?v=_3IdH7c4xj

Що буде, якщо підігрівати дитяче харчування в мікрохвильовій печі

В крайньому випадку в СВЧ-печі дозволяється підігрівати готове дитяче харчування у вигляді овочевого або фруктового пюре. В цьому випадку відкриваємо ємність, перемішуємо вміст і ставимо в глибокий контейнер, який накриваємо пластиковою кришкою.

Як правильно підігрівати горщики в мікрохвильовці?

Глиняні горщики в непридатність через перебування в СВЧ-печі не приходять, але тільки якщо вони виготовлені з матового матеріалу. Блискучі вироби можуть потріскатися, навіть якщо без праці переносять температуру духової шафи. Блюдо рекомендується перемішати і поставити в мікрохвильовку спочатку на пару хвилин. Потім перемішуємо продукт ще раз і розігріваємо ще три хвилини. Знову перемішуємо і відправляємо на розігрів ще на 2-3 хвилини. Всі етапи проводяться на середньої потужності.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Керамічні горщики нагрівати в мікрохвильовій печі категорично заборонено! Матеріал складається з часу, проникнення теплого повітря і електромагнітних хвиль в які може привести до їх вибуху.

Правила підігрівання молока і води в мікрохвильовці

Молоко і воду в невеликій кількості цілком реально підігріти в мікрохвильовці до потрібної температури, головне, правильно підійти до маніпуляції.

  • При розігріві молока не можна поспішати. Якщо відразу ж поставити рідину на максимальний або тривалий розігрів, то вона може втекти, покривши собою все стінки і дно пристрою. Краще налити молоко в глибоку ємність і підігріти його за кілька коротких заходів на середньої потужності, щоразу перевіряючи результат.
  • При роботі з водою, особливо якщо її потрібно додати в дитяче харчування, потрібно діяти дуже обережно. Не варто розігрівати її в склянці або чашці, на них часто бувають тріщини, які можна не помітити. Краще використовувати профільну посуд, а діяти так само, як і з молоком.

Накривати ємності категорично заборонено, інакше виділяється пар спровокує вибух.

У чому можна розігрівати продукти і страви в мікрохвильовій печі?

Незважаючи на те, що виробники допускають застосування ємностей різного виду, для проведення специфічних маніпуляцій краще використовувати спеціальну вогнетривкий посуд. Зазвичай вона робиться з вогнетривкого скла або пластику. Сьогодні у продажу можна знайти плоскі і глибокі тарілки, банки, пляшки, миски і чашки з подібної сировини. Крім цього, варто подбати про спеціальну фользі, приладах, щоб перемішувати і накладати їжу. Категорично заборонено застосовувати в процесі розігріву будь-які види металу, поліетилену, картону, непрофільного пластика.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Як правильно розігріти мед в мікрохвильовці?

Багато хто віддає перевагу вживати засахарівшійся або загуслий мед в рідкому вигляді. Для отримання продукту бажаної консистенції допускається використання водяної бані, але господині можуть собі уявити, скільки клопоту це за собою потягне. Найпростіше розтопити мед саме в мікрохвильовці.

Правила і нюанси розігріву їжі в мікрохвильовій печі

Для цього викладаємо продукт в глибоку миску, розминаємо його ложкою і розігріваємо в декілька заходів при середній потужності по половині хвилини. При цьому не можна, щоб температура піднімалася вище 60ºС, від цього всі корисні речовини, що складаються як загинуть.

Справжні професіонали в роботі з мікрохвильовою піччю здатні звичайне яйце перетворити на вишукану яєчню і без праці рівномірно розігріти складне багатокомпонентне блюдо.

https://youtube.com/watch?v=BUuu8eqyaS

Корисні матеріали

Close