Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

Мало хто знає, що перед тим, як завантажувати посуд в посудомийну машину, необхідно провести попередню обробку виробів. Практика показує, що далеко не кожен власник функціонального пристосування навіть знає, як правильно розподіляти побутові предмети по секторам, розташовувати їх на підставках.

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

Результатом такого ставлення є неякісна чистка посуду, псування тендітних речей, гострі предмети стають тупими, прозорі — каламутними. Замість того, щоб перемивати всі вироби вручну, потрібно просто навчитися завантажувати їх за всіма правилами. Процедура це клопітна, але зовсім не складна і з часом доводиться до автоматизму.

Обов'язкова попередня підготовка

Незважаючи на те, що багато виробників посудомийних машин стверджують, що посуд можна розставляти по гніздах відразу після видалення великих залишків їжі, досвідчені господині і співробітники сервісних служб рекомендуються дотримуватися такої схеми дій:

 1. Кожен предмет посуду очищаємо від харчових відходів за допомогою силіконового шпателя, ганчірочки або серветки. Не зовсім правильно використовувати для цієї мети ложки, вилки і ножі, від цього страждає якість виробів з обох сторін.
 2. Якщо на предметах залишилися сліди рису, гороху, каші, кукурудзи або інших дрібних компонентів, то варто їх змочити під струменем води. Це запобіжить їх засихання і дозволить не зловживати потужними режимами промивання, додатковими полосканнями.
 3. Чищення посуду актуально і в тому випадку, якщо машина завантажується не за один раз, а протягом всього дня або декількох годин.

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

Не менш важливо заздалегідь визначитися з тим, які миючі засоби будуть використовуватися в процесі обробки. Багато господинь роблять одні й ті ж помилки — або використовують відразу все, що у них є, або вважають, що можна обмежитися лише одним продуктом. В ідеалі пристрій потрібно завантажувати наступними складами:

 • Миючий засіб. Зазвичай це порошок, таблетки або гель. Практика показує, що рідини із заданою метою справляються не так результативно.

Порада: Категорично заборонено заливати в приймачі посудомийної машини миючі засоби, не призначені конкретно для даної техніки. Універсальна рідина для миття посуду здатна серйозно нашкодити елементів апарату і скоротити термін його експлуатації.

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

 • Ополіскувач. Попереджає поява розлучень, надає предметам приємний аромат. Рекомендований до використання при повному завантаженні барабана.
 • Знежирювачах. Це не засіб для очищення посуду від жиру, миючий склад і гаряча вода з цим і так впораються без проблем. Даний продукт призначений для попередження формування жирових відкладень на деталях машини.
 • Регенеруюча сіль. Пом'якшує воду. Від неї можна відмовитися, якщо рідина попередньо фільтрується.
 • Склад проти накипу. Запобігає утворенню нальоту. Його завантажують не частіше 2-3 разів на рік.
Цікаве:  Чи можна ставити холодильник поруч з газовою або електричною плитою?

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

Всі перераховані продукти потрібно застосовувати строго по інструкції, не перевищуючи дозувань, але і не економлячи на таких важливих складових.

Правила розстановки кухонного начиння

Правильно розставити посуд в гніздах машини не так складно, тим більше, що вони часто відрізняються за формою і зовнішнім виглядом. Крім того, вже після декількох завантажень стане зрозуміло, які вироби вимиваються гірше і чому це відбувається. В принципі, можна керуватися наступними рекомендаціями:

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

 • Тарілки. Їх найкраще ставити в нижній частині обличчям до центру, трохи нахиливши вперед. Зіткнення виробів неприпустимо, це буде блокувати доступ води.
 • Чашки, миски і склянки. Всі невеликі, але глибокі власності необхідно розташовувати верхній секції машини, перевернувши їх дном вгору або хоча б під сильним нахилом.
 • Пластик. Його теж правильно буде виставляти у верхній секції, незалежно від габаритів. З огляду на той факт, що нагрівальний елемент майже у всіх конструкціях розташовується внизу, ризик деформації вимогливих до температури виробів буде мінімальний.
 • Каструлі, сотейники та сковорідки повинні займати нижній ярус. Оптимальне положення дном вгору або під сильним нахилом.
 • Столові прибори можна ставити тільки в призначений для цього лоток. Всі вироби розташовуються ручками вниз таким чином, щоб не стикатися один з одним, інакше вони просто злипнуться. Занадто довгі штучки (лопатки, шпателі, щипці) доведеться розташовувати похилому положенні в великих відсіках, інакше вони будуть блокувати роботу розпилювачів.

Правила і нюанси завантаження посуду в посудомийну машину

Такі предмети, як обробні дошки краще взагалі мити вручну. Від температурного впливу їх поверхня може змінитися, піти тріщинами.

Як мити посуд в посудомийній машині

Крім основних правил завантаження та використання посудомийної машини існує кілька моментів, що впливають на якість обробки виробів:

 1. Якщо матеріали дозволяють, не варто знижувати температуру води з метою економії електрики. Предмети погано промоются і доведеться обробляти їх вручну.
 2. Якщо модель апарата не передбачає присутності верхнього розпилювача, то речі в гніздах потрібно розташовувати так, щоб вони не блокували струму рідини. Каструлі і сковороди в цьому випадку раціональніше мити вручну.
 3. Якщо посуду багато, то її потрібно розсортувати, спочатку завантажуючи однотипні предмети (наприклад, тарілки одного виду).
 4. Від функції сушки з метою економії електроенергії можна взагалі відмовитися, достатньо відкрити дверку пристрою після завершення програми.
 5. Посуд, забруднення не жиром, а легко змивається компонентами, краще обробляти короткими режимами мийки. Це забезпечить якісне очищення виробів при мінімальних тимчасових і енергетичних витратах.
Цікаве:  Чим і як можна відмити знімну і незнімну кришку мультиварки?

Взагалі, вже після першого ж прогону машинки стане зрозуміло, чи все було зроблено правильно. Якщо є якісь недоліки в результаті, потрібно проаналізувати розстановку предметів і внести корективи при наступному підході.

Корисні матеріали

Close