Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

У будинку великої родини або просунутої модниці завжди виникає питання, як організувати зберігання взуття так, щоб вироби не плуталися під ногами і не займали багато місця, але були доступні при першій необхідності. При цьому мало просто розіпхати тимчасово непотрібні пари по гардеробній або скласти в шафі, необхідно раціонально розподілити простір і оснастити його допоміжними пристосуваннями.

Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

Якщо один раз підійти до процесу з розумом, то головний біль піде назавжди і навіть не доведеться складувати речі на балконі або спотикатися об них в передпокої. Лайфхакери і інші умільці давно придумали кілька варіантів вирішення проблеми, які стануть справжнім порятунком для господарів малогабаритних квартир.

Куди можна прибрати сезонне взуття і як її правильно зберігати?

Найбільше проблем виникає, коли потрібно забезпечити зберігання зимового взуття, адже вона відрізняється значними габаритами і, якщо в квартирі мало місця, найчастіше її просто вивантажують в коробки і виставляють їх на балконі. В результаті перед початком сезону доведеться стикатися з такими проблемами, як цвіль від підвищеної вологості і деформація виробів. З літніми речами справа йде трохи простіше, але і тут виробам можна легко нашкодити.

Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

Проблему найпростіше вирішити одним із таких способів:

 • Використання вбиральні. Якщо такий кімнатки немає, то саме час задуматися про її облаштуванні. Як заготовки цілком підійде невелика комора або навіть просторий шафа, який давно без діла стоїть на балконі, набитий непотрібним мотлохом. Знадобиться всього один день, щоб очистити простір, забезпечити його необхідними поличками і нішами, декорувати на свій смак.
 • Балкон. Приміщення великого розміру може стати повноцінною заміною вбиральні. Якщо в однієї стіни поставити зручний комод з численними відсіками або коробки, а з другої стіни влаштувати вішалку, то можна буде без праці розмістити всю взуття. Додатковий плюс підходу — порівняно низька температура і постійне провітрювання приміщення, в таких умовах речам не страшна ніяка цвіль, потрібно тільки регулярно перетрушувати полиці.

Порада: Перед тим, як зберігати взуття на балконі, необхідно подбати про його утеплення. Прохолода — це дуже добре, але при мінусовій температурі лаковане взуття може піти тріщинами, а тканинні вироби промерзнуть наскрізь, що негативно позначиться на міцності матеріалу.

 • Розміщення функціональних пристосувань в передпокої. Тут фантазії так не розгулятися, як на балконі, але при бажанні вдасться знайти кілька стоять рішень. Це можуть бути вбудовані стінні шафи, пристосовані для зберігання не тільки взуття, а й одягу, високо розташовані полки, вішалки.
Цікаве:  Як можна швидко висушити одяг після прання?

Вкрай не рекомендується розташовувати предмети взуття в житлових приміщеннях. Ретельно оброблені перед прибиранням, вони стануть джерелом специфічного запаху. А вологість в кімнаті і досить висока температура негативно позначаться на стані предметів.

Пристосування для зберігання взуття

Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

Чого тільки не придумано для економії місця в квартирі. За допомогою спеціальних пристроїв при бажанні можна як впорядкувати простір в квартирі, так і обіграти її декор:

 • Взуттєві шафи і комоди. Розміщувати і зберігати взуття в профільному шафі дуже зручно, особливо, якщо конструкція відповідає типу взуття. Це ідеальний варіант для довгострокового зберігання виробів. Перед використанням пристрою його потрібно протерти від пилу, по можливості обробити дезинфектором і антистатиком. Взуття необхідно почистити і висушити, інакше після тривалого перебування в шафі вона прийде в непридатність.
 • Вішалка для чобіт. Без цього пристосування не обійтися любителькам високого взуття. Такі вішалки зазвичай кріплять на внутрішній частині шаф, стінах в гардеробній або на балконі.

Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

 • Тумба-слім. Різновид взуттєвого комода, але, якщо в шафі вироби розташовуються на поличках, то тут можливе застосування спеціальних кишень, які розкриваються по типу віяла. Завдяки їм все пари відокремлюються одна від одної, забезпечуючи прямий доступ до предметів. Та й розміри такого пристрою настільки компактні, що воно без проблем вміщується в передпокої або вбиральні.
 • Кишеньки. Оригінальні пристосування для зберігання м'якої і дрібної взуття. Вони плоскі, практично не виділяються над поверхнею стіни і не займають багато місця. Їх нерідко оригінально прикрашають, в результаті функціональні вироби виглядають як незвичайний декор.

Господарям великого будинку варто задуматися про придбання стелажів, які зазвичай виступають в якості торгового обладнання. Вони стильно виглядають і не займають багато місця. Сьогодні доступні лажі пристосування з переставними або обертовими модулями, значно спрощують процес організації простору.

Правила і секрети зберігання взуття в малогабаритній квартирі

Як правильно зберігати взуття при її регулярному використанні?

Предмети взуття, які застосовуються щодня, теж потрібно правильно розташувати. Існує кілька варіантів пристосувань для прихожей, які займають мінімум місця, забезпечуючи при цьому порядок в приміщенні:

 • Обувниці. Якщо немає бажання, коштів або часу на придбання готового виробу, його можна спорудити самостійно всього за кілька хвилин. Беремо кришку від великої коробки з-під взуття, перевертаємо догори дном і вистилає водонепроникним матеріалом. Зверху насипаємо шар гальки і ставимо на відповідному помсти в безпосередній близькості від дверей. Це підходяще місце для брудних чобіт або черевик, з яких капає вода або обсипається сніг.
 • Навісні полки. Їх встановлюють, як в передпокої, так і в гардеробній. Завдяки їм можна без перешкод здійснювати щоденне прибирання, але не можна нехтувати регулярним доглядом за пристосуваннями, вони досить швидко брудняться.
 • Органайзери. Господарі невеликих квартир все частіше віддають перевагу такому шафі, адже він складається з безлічі відкритих лотків, в які зручно виставляти коробки, пари взуття та інші аксесуари. При бажанні можна навіть купити не пристрій цілком, а тільки відсіки, які виставляються під столом або в гардеробній.
 • Приставні сходи. Простий, але дуже ефектний і ефективний варіант. Предмети взуття виставляються на сходинках або фіксуються до них за допомогою каблука.
Цікаве:  Як зменшити джинси? Прання та інші способи усадки

Крім цього, сьогодні в магазинах можна знайти численні скриньки для прихожей, лотки і підставки. Багато з цих аксесуарів настільки прості у виробництві, що можуть бути відтворені в домашніх умовах їх підручних матеріалів.

Корисні матеріали

Close