Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Купуючи смачний і корисний молочний продукт, розфасований в немаркованих упаковку без вказівки термінів придатності, багато господинь губляться — скільки зберігається сир без добавок і консервантів? Багато просто прибирають виріб у відповідний відділення в холодильнику і орієнтуються на його запах і смакові відчуття. Це дуже небезпечний підхід, який може призвести якщо не до отруєння, то розладу травлення.

Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Зіпсувався склад не відразу дає кислуватий аромат і віддає гіркотою, це ознаки далеко зайшли процесів розкладання. Оптимальним варіантом є придбання невеликої кількості сиру, яке з'їдається протягом доби. Для тих, хто вважає за краще купувати продукт в значних обсягах, існують рекомендації, які допоможуть зберегти його свіжість.

Основні правила зберігання сиру в холодильнику

Термін зберігання сиру, приготованого в домашніх умовах, становить близько двох діб. Після цього продукт можна і далі вживати, але кількість корисних компонентів в ньому вже буде мінімальним. Такий сир ідеально підходить для приготування сирників, ватрушок, вареників та інших смачних виробів.

Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Крім цього, існує кілька рекомендацій, як зберігати сир, здатних збільшити терміни зберігання складу в холодильнику, хоч і незначно:

 1. Свіжий продукт краще зберігати в харчовій фользі, а не в пакеті. В крайньому випадку можна використовувати тканинної мішечок, попередньо змочений у прохолодній кип'яченій воді і ретельно вичавлений.

Порада: Перед тим, як розмістити виріб в холодильнику, його потрібно ретельно розкришити. Якщо не розбити щільні грудки, то прохолода не дійде до їх внутрішніх шарів, і вони швидко зіпсуються зсередини.

 1. Отриману конструкцію можна викладати прямо на полицю. Її потрібно прибрати в пластиковий контейнер або емальований ємність. Кришку прикриваємо не надто щільно, на дно викладаємо шматочок цукру.
 2. Для зберігання сиру потрібно використовувати зону з найнижчою температурою.
 3. Оптимальним показником для зберігання свіжого продукту вважається проміжок від 0 до + 2ºС.

Навіть при таких умовах сир не рекомендується зберігати більше 3-4 днів. Крім цього, існує дуже старий підхід, який хоч і не продовжить термін придатності продукту, дозволить йому залишатися дуже свіжим протягом всього терміну. Беремо глиняний посуд, покриту глазур'ю, миємо й сушимо. На дно насипаємо шар крупної солі, зверху викладаємо сир, викладений на лляну ганчірку, приминає. Клаптик бавовняної тканини змочують у сольовому розчині слабкої концентрації, накриваємо конструкцію, підтикати краю. Зверху можна поставити тарілку з невеликим гнітом.

Цікаве:  7 правил зберігання сухофруктів: як зберігати сушені фрукти і ягоди в домашніх умовах?

Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Як зберігати сир в морозильній камері?

Не всі знають, що сир можна заморожувати. Вдаватися до методу рекомендується в самих крайніх випадках, адже після такої обробки склад втрачає не менше третини всіх своїх корисних компонентів. Ще один мінус підходу в тому, що після того, як розморозити масу, вона стає набагато сухіше, ніж до обробки. Найчастіше її пускають на приготування десертів і випічки.

Сама процедура проводиться за наступною схемою:

 • Беремо пластиковий харчовий контейнер, вистилає його тонкою тканиною без ворсу, можна замінити паперовим рушником. Зверху викладаємо раскрошенную сир, чим дрібніше будуть грудки, тим легше його буде розморозити.
 • Переконуємося, що стінки ємності не покриті вологою, герметично накриваємо її кришкою і відправляємо в відповідну камеру заморожувати.
 • Можна використовувати і інший метод, при якому в морозилку просто викладаються згортки з сиром, загорнутим у фольгу або тканину. Так продукт заморозити дуже швидко, але текстура його після розморожування помітно погіршиться.

Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Термін придатності складу залежить від того, при якій температурі його заморожувати. В межах -2ºС його не рекомендується тримати більше тижня. Якщо температура складе від -12 до -18ºС, то термін збільшується до двох тижнів. У морозильній камері, здатної забезпечити температуру близько -25ºС маса збережеться і три тижні. В сучасних потужних побутових приладах, які продукують температуру -35ºС, сир можна тримати місяць і навіть трохи більше.

Специфіка розморожування сиру

Господині, які віддають перевагу заморожувати склад, повинні пам'ятати про важливі моменти його підготовки до подальшого використання. Щоб розморозити масу правильно, необхідно помістити її в холодильнику на одній з полиць в загальній камері. На всю маніпуляцію піде не менше 10-12 годин, тому подбати про проведення маніпуляції потрібно заздалегідь. Будь-які варіанти додаткового термічного впливу категорично заборонені.

Правила зберігання сиру в холодильнику і морозилці. Скільки можна тримати сир в холоді?

Склад можна навіть викладати при кімнатній температурі. Єдине, чим допускається додатково впливати на процес — волога ганчірка, якою потрібно обернути кому після його вилучення з морозилки.

Якщо дотримуватися цих правил, можна регулярно вживати поживний продукт з користю для здоров'я і без жодного ризику. При появі будь-яких підозр про псування продукту, необхідно негайно викинути його і не намагатися використовувати навіть в якості добавки до начинки пирога, ватрушок або вареників.

Корисні матеріали

Close