Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Риба є одним з найважливіших інгредієнтів в раціоні сучасної людини. Щоб насолодитися її смаком, отримати всі необхідні для життєдіяльності елементи і не стати жертвою харчового отруєння, необхідно знати, як зберігати рибу в домашніх умовах. У сучасних магазинах продукт можна знайти в свіжому, замороженому, солоному, в'ялена і копченому вигляді, з нього роблять консерви і напівфабрикати. При обробці і зберіганні риби можна керуватися рекомендаціями на етикетці. Але при дотриманні ряду умов є можливість продовжити стандартні терміни або знизити ризик передчасної псування продукту, що нерідко трапляється з харчовими компонентами, обробленими промисловим шляхом.

Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Правила зберігання свіжої риби

Нещодавно виловлений продукт з чистим запахом, тільки що знятий з льоду в спеціальному холодильнику, краще за все приготувати відразу ж. Якщо ж протягом пари годин зробити це не вийде, виникає питання, як зберегти рибу до готування, і не зіпсувати при цьому її текстуру.

В ідеалі компонент повинен пройти наступні етапи підготовчої обробки:

 1. Тушку потрібно очистити і випатрати, ретельно промити під проточною холодною водою. При цьому мити її потрібно не тільки зовні, але і всередині, поки рідина не стане чистою.
 2. Беремо паперові рушники і промокаємо інгредієнт зовні і всередині.
 3. Розміщуємо його в чисту суху миску, накриваємо харчовою плівкою або герметично прилягає кришкою. Ставимо на середню полицю в холодильнику або туди, де температура коливається в межах від 0º до + 3ºС.
 4. Якщо зберігання риби імовірно займе не менше доби, необхідно обробити її великої кухонною сіллю. Даний компонент можна замінити лимонним соком, в цьому випадку м'ясо додатково замаринується і стане ніжніше.

Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Навіть при дотриманні всіх перерахованих умов зберігати свіжу рибу в холодильнику більше двох днів вкрай небезпечно. Якщо все терміни вийшли, то потрібно ще раз переконатися в свіжості продукту і заморозити його, попередньо загорнувши в поліетиленовий пакет.

Порада

Якщо свіжої риби дуже багато і в будь-якому випадку знадобиться її заморозка, немає сенсу попередньо чистити тушки. Можна випатрати їх, ретельно промити і просушити, загорнути в поліетилен і викласти на лід в морозильній камері. Луска частково захистить волокна і після приготування блюдо буде дуже ніжним.

У морозильній камері риба зберігає свої якості аж до декількох місяців. Розморожувати її краще в холодильнику, в крайньому випадку, при кімнатній температурі. Вплив теплом і водою, особливо гарячою, вкрай небажано. Повторна заморозка виключена, це підвищує ризик псування продукту і погіршує його смак.

Цікаве:  Як вибрати, підготувати і зберегти кабачки до наступного врожаю?

Неочищені тушки та філе зберігають окремо, інакше бактерії з луски переберуться на незахищене м'ясо, прискорюючи його псування. Рибу і молочні продукти в холодильнику треба ставити подалі один від одного, інакше їх запахи змішаються.

Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Зберіганні копченої риби?

Копчена риба, яка потрапила під холодного методу обробки, зберігає свої якості протягом 10 діб, якщо під час невикористання у холод її обернути пергаментним папером. Продукт гарячого копчення можна тримати в холодильнику не більше трьох діб. При цьому обов'язково потрібно врахувати, скільки днів або годин виріб вже пролежало на прилавку в магазині.

Не всі знають, що допускається заморожування копченої риби, тоді терміни її зберігання продовжуються до трьох місяців. Є ще один незвичайний підхід — готують солону воду, вимочують в ній чисту тканину і в неї загортають продукт. У цьому випадку на середній полиці в холодильнику вона пролежить не менше місяця. Балик з рибного філе дозволено зберігати не більше тижня. Після розрізання його на шматочки термін зменшується до трьох днів.

Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Незалежно від того, як вирішено зберігати рибу, потрібно регулярно оглядати вироби на предмет зміни кольору, появи цвілі, погіршення запаху.

Як зберігати в'ялену і солону рибу?

Правильно оброблену в'ялену рибу можна зберігати довго, сіль виступає в якості надійного натурального консерванту. Продукт загортають в пергамент або викладають в скляну банку з кришкою. У такому вигляді вона може пролежати в холодильнику або сухому, прохолодному, темному місці цілий рік. Але не можна забувати, що кліматичні умови здатні внести корективи в ці терміни. Жителям місцевості з дуже жарким кліматом краще не ризикувати і використовувати для зберігання в'яленої продукції морозильну камеру.

Порада

Перед тим, як зберігати рибу в газеті, варто задуматися про критичному рівні змісті свинцю в друкарських сторінках. Навіть якщо здається, що поверхня риби настільки суха, що нічого не здатна всотати, ризик накопичення в волокнах промислових отрут дуже високий.
Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Нерідко виникають суперечки, скільки можна зберігати солону рибу. Тут все залежить від середовища і кількості солі, що використовується при проведенні заготовки.

 • Слабосолона сьомга промислового або домашнього посолу зберігається не більше трьох днів.
 • Продукт у вакуумній упаковці може пролежати до місяця.
 • Оселедець в слабкому або концентрованому розсолі можна зберігати від двох про чотирьох тижнів. Чим вище рівень солі, тим більше терміни.
 • Жирну скумбрію обробляють спеціальним чином, тому солону рибу зберігають близько 10 діб.
 • Будь-яку рибу, оброблену концентрованим солоним розчином дозволено тримати в холодильнику до місяця без необхідності проведення заморозки. Продукти середнього ступеня солоності і маринади зберігаються не більше двох тижнів. Слабосолона риба почне псується вже через тиждень.
 • Тушки, оброблені на шматочки, можна тримати в холоді до трьох місяців, але спочатку їх потрібно залити рослинним маслом.

Потрібно чітко знати, скільки і як допускається зберігати солону рибу. Це не той випадок, коли варто грунтуватися на власних відчуттях. Сильний запах розсолу здатний перебити перші ознаки псування продукту, що в результаті виллється в харчове отруєння. Навіть якщо виріб виглядає привабливо, нічим на смак і запах не відрізняється від свіжого, краще викинути його, якщо рекомендовані терміни вже вийшли.

Правила зберігання свіжої, в'яленої, солоної і копченої риби. Скільки можна зберігати продукт в холодильнику?

Принципи зберігання в холодильнику готових рибних страв

Не менш актуальне у господинь питання, як зберегти рибу, яка була піддана не тільки первинної, а й термічній обробці. Як виявляється, тут мало хто дотримується рекомендованих параметрів. Готову страву дійсно можна якийсь час зберігати при кімнатній температурі, але цей показник не повинен перевищувати пари годин. Навіть зі святкового столу, якщо продукт швидко не розійшовся, потрібно прибрати через зазначений час. У холодильнику готову рибу дозволено тримати не більше двох днів.

З розвитком популярності японської кухні багато стали готувати суші і роли в домашніх умовах. При цьому лише одиниці точно знають, скільки можна зберігати заготовки і кінцевий продукт. В ідеалі для цього використовують суші-кейси. Але навіть в них нерозрізані заготовки можна тримати не більше доби. Нез'їдені готові роли не підлягають зберіганню взагалі, особливо якщо при їх приготуванні була використана сира риба.

https://youtube.com/watch?v=pxd5nZTCGr

Корисні матеріали

Close