Принцип гідролізної очищення духовки і аналіз його ефективності

Чого чекати від духової шафи, в якому передбачена гидролизная очищення духовки: позбавлення від проблем з засохлі жиром або розчарування? Щоб відповісти на це питання, нам доведеться розібратися в тому, як працюють подібні системи і чим вони відрізняються від інших методів очищення, що використовуються виробниками духових шаф зараз.

Принцип гідролізної очищення духовки і аналіз його ефективності

Як працює гидролитическая система?

Система очищення духовки за допомогою води зовсім не нова і успішно застосовується з моменту появи перших газових плит. І немає, ми не маємо увазі чистку стінок і дна губкою, змоченою у воді: така стратегія боротьби з жиром змусить вас докласти чимало фізичних зусиль, а також витратити купу часу. Йдеться про гідролізі. Що це таке? Всього лише процес розкладання залишків їжі і жиру під дією води.

Як працює гидролизная система очищення? Насправді досить примітивно, що є одночасно її плюсом і мінусом.

 • У деко або спеціальне поглиблення заливається вода в необхідній згідно з інструкцією кількості. Зазвичай це близько півлітра.
 • У воду при бажанні додаються спеціальні порошки або гелі, покликані посилити ефект.
 • Потім включається режим очищення: духовка нагрівається до певної температури (від 50˚С до 90 ˚ — в залежності від марки та моделі), і процес запускається.
 • З'явився через 30-40 хвилин після підвищення температури водяна пара розм'якшує залишки їжі і забруднення, завдяки чому їх буде легко видалити з емалі ганчірочкою.
 • Так, працювати руками з такою системою очищення духовки все одно доведеться. Особливо якщо жир встиг затвердіти: тут доведеться озброїтися ще й миючими засобами з губкою.

Порада

Щоб гідроліз проходив легше, шукайте духовки з емаллю, здатної перешкоджати накопиченню жиру.

Звучить знайомо? Ще б пак: до цієї хитрості люди додумалися дуже давно! Велика ймовірність, що стару духовку ви чистили саме так, тільки керуючи процесом вручну. Чи стане процес більш автоматизованим, якщо купити духовку з подібною системою очищення? Мабуть, єдина перевага техніки — оптимальний вибір температури і часу очищення, заданий конструкторами. В іншому гідроліз можна застосовувати для очищення будь-яких печей: хоч старої газової, хоч електричної без системи очищення, хоч мікрохвильовій.

Порада

Коли жир засихає, його структура змінюється, і розмочити його за один захід буде просто нереально. Вам або доведеться повторювати процедуру кілька разів, або озброюватися металевої губкою, використовуючи яку, ви ризикуєте пошкодити емаль. Ось чому гідроліз реально ефективно справляється тільки зі свіжими забрудненнями, а значить, з чищенням духовки затягувати не можна!

Принцип гідролізної очищення духовки і аналіз його ефективності

Гідролізна або каталітична очистка духовки?

Чи не занадто впечатлились гідролізом, вирішивши, що від автоматичної системи очищення тут тільки гучне слово? Тоді вам може сподобатися каталітична очистка духовки, яка працює за рахунок хімічних процесів, що забезпечують розкладання жиру на воду, вуглець (читай — сажу) і органічні залишки.

 • Жіропоглощающем пориста емаль містить окислювачі, що запускають реакцію розкладання жиру при підвищенні температури.
 • Коли духовка розігрівається до 140˚С, процес запускається автоматично, стаючи могутніше ближче до 200 ˚. Виходить, піч очищується прямо під час готування, що дуже зручно, так як не потрібно витрачати зайвий час і електрику.
 • Після готування, коли плита охолоне, залишиться лише прибрати продукти розкладання з духовки, і можна насолоджуватися чистотою!
Цікаве:  Що вибрати для прасування одягу - праска, отпариватель або парогенератор?

Звучить високотехнологічне! Жир дійсно не встигає засихати, а плита — як газова, так і електрична — очищається кожен раз, коли ви готуєте. Але у цієї системи є свої недоліки в порівнянні з гідролізом.

 • Каталітична очистка духовки підвищує початкову вартість духової шафи.
 • Каталітичні панелі потрібно міняти раз в 3-5 років в залежності від частоти використання, так як з часом вони втрачають жиропоглинальні властивості.
 • Каталітичні панелі не встановлюються на двері і на дні духовок, тому ці елементи доведеться відмивати вручну, і не факт, що не без допомоги того ж гідролізу.

Важливо!

Не можна допускати попадання молочних або солодких продуктів на панелі: в місцях забруднення вони перестануть вступати в реакцію з жиром.

Принцип гідролізної очищення духовки і аналіз його ефективності

Гідролізна або каталітична очистка духовки?

Чи є система, яка була б більш досконалий, ніж гидролизная або каталітична очистка? Є, і називається вона піроліз. На даний момент така система очищення духової шафи є найефективнішою, що, звичайно ж, не може не позначитися на її ціні. Але що ж у ній такого особливого?

 • Піроліз забезпечує розкладання залишків їжі та жиру за рахунок високих температур, або, висловлюючись ясніше, просто-напросто спалює все забруднення на стінках.
 • Для цього духовка розігрівається в діапазоні від 250˚С до 500˚С, плюс використовується спеціальна емаль, що витримує такі температури.
 • Всі забруднення згоряють дотла на стінках, дні і дверцятах, і після охолодження духовки залишається лише прибрати цей попіл. А це — справа п'яти хвилин!

Ось такий міні-крематорій на вашій кухні. Правда, незважаючи на ефективність, використання цієї системи не завжди буде зручно.

 • Такі шафи коштують набагато дорожче через технології і якості використовуваних матеріалів, а також бувають тільки електричними.
 • Відповідно, прожарювання стає додатковою статтею витрат електроенергії, особливо якщо в духовці не передбачений рівневий піроліз, що дозволяє встановити температуру нижче 500˚С. До того ж, під час очищення через запах гару витяжка буде працювати на найпотужнішому режимі.
 • Сильне нагрівання боків духовки може скоротити експлуатаційний термін є сусідами з нею меблів.

До речі

Система блокує дверцята на час очищення з міркувань вашої безпеки, так що боятися нема чого.

Виходить, що гідроліз все-таки не так вже й поганий, особливо для економних і не дуже часто готують, а ідеальну систему очищення ще не розробили. І маленька порада ледачим наостанок: використовуйте рукава для запікання, фольгу і спеціальні кришки для духовок, і вам не доведеться витрачати сили, час, електрику і шалені гроші на прибирання вручну або автоматичні системи очищення.

Цікаве:  Який вигляд пилососа краще вибрати - з контейнером або з мішком?

https://youtube.com/watch?v=VCjMq3yC8C

Корисні матеріали

Close