Призначення і правила використання чохла для пральної машини

Виробники сучасної побутової техніки, намагаючись вижити в умовах жорстокої конкуренції, звертають увагу не тільки на якість своєї продукції, а й на її зовнішній вигляд, упаковку, аксесуари. Таке нововведення, як чохол для пральної машини, на ринку товарів для будинку з'явився недавно, і думки про доцільність його застосування розходяться. Одні вважають цей аксесуар марною тратою грошей, інші вважають, що «одяг» для машинки продовжує термін служби агрегату, зберігає первинний зовнішній вигляд і вносить родзинку в інтер'єр.

Призначення і правила використання чохла для пральної машини

Для чого потрібен чохол

Ідея помістити пральну машину в чохол з тканого матеріалу чудова як з естетичної, так і з практичного боку. Зазвичай виробник цих незамінних в кожному будинку приладів не піклується про оригінальному оформленні. Всі машинки схожі один на одного формою і кольором. Щоб виділити свою помічницю із загальної «натовпу», досить купити або пошити чохол з вподобаного за забарвленням матеріалу. За допомогою цього простого аксесуара можна міняти оформлення прального агрегату, не завдаючи шкоди початкового покриттю.

Крім того, за допомогою чохла можна наблизити машинку до інтер'єру. Наприклад, якщо ванна виконана в стилі кантрі, доречно буде оформити прилад матеріалом в клітку або дрібну квіточку з обробкою з вузькою мереживний смужки.

З практичної точки зору чохли корисні з наступних причин.

  • Охороняють панелі приладу від пилу, бруду, випадково пролитих хімікатів і розсипаного порошку.
  • Захищають машинку від подряпин і відколів, що особливо актуально для приладів, встановлених в коридорі або на кухні.
  • Не допускають потрапляння під кришку механізму дрібних предметів і сипучих речовин.
  • Знижують шум, що виникає під час роботи приладу.

Розглянувши всі функції, які виконує чохол на пральну машину, можна з упевненістю сказати, що це нововведення швидше необхідність, ніж примха покупця.

Призначення і правила використання чохла для пральної машини

різновиди моделей

Як відомо, пральні машини за способом завантаження білизни діляться на фронтальні і горизонтальні. У продажу можна знайти чохли, які підходять для кожної з цих двох різновидів.

Виготовляють аксесуари в основному з міцного, легкого і водонепроникного поліестеру. Можна придбати модель, що закриває прилад повністю або тільки його верхню частину. Розміри вироби зазвичай відповідають стандартним параметрам побутових пральних приладів. Для машинок, що мають нестандартні розміри, доведеться шити чохол своїми руками.

  • Горизонтальна (фронтальна) завантаження

Пральні машини з горизонтальним завантаженням користуються у покупця підвищеним попитом. З огляду на цю обставину, виробники в основному випускають моделі саме для таких приладів, і купити їх не складе труднощів.

Цікаве:  Прості правила догляду за швейними машинами

Чохол складається з верхньої частини, що закриває кришку, і чотирьох боковин. У фронтальній частині відповідно до розмірів завантажувального люка вирізаний отвір, що закривається відкидною шторкою. Перед початком роботи штору піднімають, звільняючи дверцята і панель управління.

  • вертикальне завантаження

Пральні машини з вертикальним завантаженням користуються успіхом у людей, що прагнуть заощадити простір. Чохол для таких моделей складається з двох окремих частин. Одна з них одягається на агрегат, друга — на кришку, що відкидається.

Сучасні моделі забезпечені додатковими кишеньками, в яких зручно зберігати миючі засоби, щітки, губки і інші корисні дрібниці.

Готовий чохол для прального агрегату можна придбати в будь-якому великому побутовому магазині або замовити по інтернету. Якщо немає бажання ховати під матеріал весь прилад цілком, можна зупинитися на покупці накидки для верхньої кришки. Це дуже зручно для тих, хто використовує машину як додаткову поличку для складування ванних приладдя.

Важливо!

Існують універсальні моделі чохлів, які можна регулювати за розмірами машинки. Це зручно, якщо габарити пристрою не збігаються зі стандартними параметрами 40х60х80.

Призначення і правила використання чохла для пральної машини

Правила використання чохла

Зазвичай чохли для пральних агрегатів виготовляють з водонепроникних матеріалів, в основі яких міститься поліестер. Такі тканини стійкі до забруднень, легко перуться і швидко сохнуть, погано пропускають вологу як зовні, так і з-під полотна. Які правила треба дотримуватися при використанні чохла, щоб не ускладнювати роботу своєї помічниці і не зіпсувати машину, розібрався автор сайту Dream-Home-Ideas.com.

  • Перед тим як упакувати машину з горизонтальною або вертикальним завантаженням в чохол, слід ретельно просушити всі її частини. Інакше волога, що накопичились під кришкою і в барабані, не маючи можливості випаруватися, призведе до утворення цвілі і псування апарату.
  • Під час прання відкидні шторки, що закривають передню і задню частину машини, повинні бути встановлені в робоче положення, тобто підняті і прикріплені до верхньої кришки. Це необхідно для того, щоб забезпечити вільну циркуляцію повітря всередині агрегату і захистити пристрій від перегріву.

Якщо дотримуватися цих нескладних правил, машина не буде схильна до руйнівної дії ерозії і іржі і прослужить довгі роки.

Призначення і правила використання чохла для пральної машини

Як самостійно виготовити чохол

Якщо після довгих пошуків так і не вдалося придбати чохол потрібних розмірів і забарвлення або хочеться створити оригінальний дизайн, можна зшити виріб своїми руками. Перед початком роботи треба запастися всім необхідним: купити матеріал з водовідштовхувальними властивостями (підійде навіть кухонні клейонка), обзавестися сантиметровою стрічкою або рулеткою, ножицями, голками, шпильками. Якщо в господарстві є швейна машина, справа піде набагато швидше.

Цікаве:  Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Форма чохла для пральної машини робиться дуже просто. Спочатку треба за допомогою рулетки визначити точні розміри верхньої кришки і всіх панелей: бічних, задній, передній. Стандартні розміри агрегату з горизонтальним завантаженням — 60х40х80, з вертикальним завантаженням — 40х60х90.

З тканини за отриманими розмірами треба вирізати деталі чохла. Роботу можна провести двома способами, ось інструкція виготовлення чохла покроково.

  1. Викрито прямокутник, ширина якого дорівнює висоті машини, а довжина — периметру верхньої кришки. Наприклад, для машин з вертикальним завантаженням параметри такої деталі складуть 90х200. Окремо вирізається прямокутник 40х60 для верхньої кришки. В цьому випадку не доведеться зшивати деталі з боків, досить буде пришити верхню деталь — і чохол готовий.
  2. Можна вирізати всі частини окремо, то є дві деталі 40х90 для бічних панелей, два прямокутника 60х90, що закривають передню і задню частину, і кришку 40х60. При такому способі виготовлення треба буде зшити все бічні деталі між собою і потім з'єднати з верхньою частиною.

Коли основні частини вироби зшиті, необхідно вирізати отвір навпроти завантажувального люка і пристрочити відкидаються шторки в передній і задній частині машинки. Під час роботи штори повинні підбиратися наверх і закріплюватися за допомогою липкої стрічки або гудзиків, забезпечуючи вільну циркуляцію повітря.

Завершуючи роботу, можна прикрасити аксесуар різними декоративними елементами: бантиками, рюшами, воланами. Не варто забувати про кишенях, в яких можна буде зберігати всякі необхідні дрібниці.

Важливо!

При нанесенні викрійки на матеріал важливо пам'ятати про припуски. До параметрів, отриманим в результаті вимірювання агрегату, треба додати по 2 см на шви.

Самостійно виготовити чохол для пральної машини не складе великих труднощів, особливо якщо у господині є швейні навички. Стильна ексклюзивна модель ефектно підкреслить задуманий дизайн приміщення.

https://youtube.com/watch?v=i8Z32ntp76

Корисні матеріали

Close