Прості правила догляду за швейними машинами

Звичайно, з часів перших «Зінгер» догляд за швейною машинкою став значно легше: якщо ви користуєтеся цією технікою зрідка в побутових цілях, можна роками не замислюватися про чищення і змащення, а механізм при цьому буде працювати справно. Але все ж правильний догляд має пряме відношення до терміну експлуатації, так що, якщо міняти машинку в найближчі кілька років ви не плануєте, радимо не забувати про такі маніпуляції.

Прості правила догляду за швейними машинами

Частка внутрішніх елементів

Одна з найпоширеніших причин поломок — засмічення внутрішнього механізму, що несе за собою заклинювання. Але ж дорогого ремонту можна уникнути, вчасно згадавши про видалення пилу. Але протерти кожух і регулятори швейної машини ганчірочкою недостатньо: вам доведеться очистити від ворсинок, обривків ниток і дрібних шматочків тканини ще й внутрішні елементи. Робиться це просто, і в ідеалі таку чистку можна проводити хоча б через раз відразу після завершення роботи. Але і для ледачих не все втрачено: якщо машинка використовується не дуже часто, то доглядати за нею можна 1-2 рази на півроку. У чому полягає догляд на цьому етапі?

Важливо!

Якщо ви часто працюєте з трикотажем, хутром або вовною, чистити машинку потрібно частіше, так як ці матеріали залишають після себе велику кількість ворсинок, здатних швидко забити механізм.

 • Машинку насамперед потрібно вимкнути з мережі, а також з метою безпеки і зручності роботи краще зняти голку.
 • Вушко пластину треба відкрутити, човник розібрати згідно з інструкцією до вашої машинці. Звучить складно, але насправді вже після першої чистки ви зрозумієте, що ніяких особливих навичок тут не потрібно.
 • Очищати від пилу в першу чергу доведеться нішу під голкової пластиною, човник і шпульний ковпачок, так як забруднення в основному накопичуються саме там.
 • Пил прибирають за допомогою жорстких і м'яких кистей, при цьому для дрібних і складних деталей на кшталт човника краще м'яка кисть.
 • Намотані нитки і великі шматочки тканини можна прибрати за допомогою пінцета, а скупчення пилу в кутах зручно підчіплювати голкою. Тільки краще використовувати її тупий кінець, щоб уникнути подряпин на механізмі.
 • Ще одне правило догляду при чищенні: не використовувати вологу ганчірку за звичкою. Масло і пил можуть віддалятися з деталей тільки сухою серветкою, інакше іржі, яка і так утворюється в невеликих кількостях, точно не уникнути.

Ігнорування чистки може привести до збою механізму просування тканини, а також збільшить навантаження на привід машини, що може привести до більш серйозної поломки.
Прості правила догляду за швейними машинами

Порада

Через регулятори швейної машини пил також може потрапити всередину, тому очистити їх від забруднень не менш важливо, хоча це є всього лише малою частиною догляду за швейними машинами.

Щоб проводити чистку доводилося якомога рідше, машинку радять зберігати в спеціальному чохлі: так у пилу практично не буде доступу до внутрішніх механізмів. Ну а щоб ще більше убезпечити нішу під голкової пластиною, перед тим як ставити машинку в чохол, під лапку підкладають щільну тканину, яка закриє вушко отвори.

Цікаве:  Як і чим правильно мити холодильник, щоб позбутися від неприємного запаху?

Прості правила догляду за швейними машинами

змазування деталей

Якщо шиття — ваше хобі і машинка не працює днями на проліт, то змащувати її досить раз на півроку або навіть рік. З сучасними машинками робити це потрібно швидше в профілактичних цілях, щоб збільшити термін експлуатації, хоча, звичайно ж, на змащеній машинці працювати буде набагато приємніше.

 • Почнемо з того, що змащувати машинку можна тільки після чистки, яка полягає не тільки в очищенні від пилу, але і в видаленні іржі і старого масла з внутрішнього механізму. Їх можна видалити сухою серветкою, піднявши пластиковий кожух.
 • Про те, як правильно здійснити процес мастила вашої моделі, краще, ніж в інструкції, не сказано ніде. Вивчіть її, перш ніж братися за мастильну маслянку: можливо, для вашої машинки передбачена обробка вузлів тільки вручну, а може, досить буде капнути пару крапель олії в спеціальний отвір для змащування.
 • Масло для змащення підходить тільки спеціальна, машинне. Інші масла для догляду за швейною машинкою не підходять, і засіб краще купити в спеціалізованому магазині.
 • Після змазування внутрішніх елементів перейдіть 2-3 рази махове колесо на себе, щоб мало краще розподілилося по деталях. Відразу використовувати машинку можна, інакше ви забрудните тканину. Радимо зробити своєрідний масловідводи, підклавши під лапку тканину і опустивши в неї голку. Через деякий час зайве масло стече в тканину, і машинка буде готова до використання.
 • Періодично в змазуванні потребують і регулятори швейної машинки: їх металева основа з часом також починає гірше обертатися і покривається іржею.

Як бачите, догляд за швейною машиною не являє собою нічого складного, а якщо ви ще й не забудете про регулярну зміну голок, будете правильно заправляти нитку і не станете використовувати машинку для робіт, що перевершують її можливості, то ваша помічниця буде служити вам ще дуже і дуже довго.

https://youtube.com/watch?v=oyEElkhYuT

Корисні матеріали

Close