Ремонт: скільки буде потрібно плитки?

Ремонт: скільки буде потрібно плитки?

Яким би не був ремонт, починається він з того, що потрібно закупити необхідні матеріали. І дуже важливо правильно зробити розрахунки. Якщо на цьому етапі відбудеться помилка, то потрібно буде припиняти роботи, докуповувати необхідне. Деякі товари реалізуються в обмеженій кількості, тому можна не знайти такої ж матеріал.

Також важливо не купувати зайвого. Якщо залишаться надлишки плитки, то повернути їх в магазин неможливо. Відповідно, це непотрібні витрати. Тому, провівши всі необхідні виміри, можна вирахувати, скільки знадобиться плитки. Як варіант, можна просто придбати кількість плитки на підставі площі приміщення. Але в такому випадку можна зіткнутися з тим, що при ремонті якісь плитки будуть вибраковано або ж розбиті випадково. Потрібно буде докуповувати керамічну плитку, а підходящої не опиниться. І потрібно буде шукати шляхи вирішення проблеми. Тому краще всього користуватися перевіреними методами, за допомогою яких можна порахувати, скільки необхідно буде плитки.

Розрахунок кількості плитки для підлоги

Порахувати це кількість зовсім нескладно. Важливо знати, яка площа у приміщення. Вирахувати цю величину легко: необхідно перемножити довжину на ширину кімнати. Якщо ж кімната має непрямокутну форму, тоді можна зробити так: простір розділити на прості геометричні фігури, розрахувати окремо площа кожної з фігур, а потім отримані цифри підсумовувати. Припустимо, вирахували площа кімнати, і вона становить 12 квадратних метрів. Тепер необхідно з'ясувати площу одиниці обраної плитки. Наприклад, розмір плитки 0, 5х0, 5 метра. Виходить, що 0, 25 метра і є площа цієї одиниці. Далі загальну площу приміщення потрібно розділити на площу однієї плитки. У підсумку виходить число, яке означає, скільки знадобиться штук. У нашому випадку потрібно 48 плиток. Зараз розглядається ситуація, в якій не буде бракованою або невідповідної плитки. Але як правило, ідеальні обставини бувають вкрай рідко. Щоб плитки точно вистачило, потрібно до раніше вирахуваній кількості додати 10 відсотків. У нашому прикладі знадобитися всього 53 плитки для підлоги.

Розрахунок кількості плитки для ванної

Тут трохи складніше. У ванній кімнаті дуже часто присутні різні декоративні елементи. Як зробити розрахунок в цій ситуації? Спочатку вираховується довжина стін. Таким чином можна буде з'ясувати периметр кімнати. Далі потрібно взяти аркуш паперу і на ньому намалювати на всю довжину стовпчик плитки. Так можна буде відстежувати чергування тонів і виділити бордюри. Відомий вже периметр необхідно поділити на ширину плитки. Отримана цифра буде означати, скільки плиток буде потрібно для одного ряду. Якщо число підсумкове вийде не цілим, його необхідно округлити. Однакові по тону ряди плитки потрібно скласти. Потрібно не забувати про наявність дверей у ванній. Порахувавши площа цих отворів, отриману цифру потрібно розділити на площу однієї плитки і від раніше обчисленою суми відняти підсумкову. Необхідно пам'ятати про те, що не вся плитка може підійти, якусь потрібно буде підрізати. Тому до суми потрібно додати 5-7 відсотків. Ремонт: скільки буде потрібно плитки? Дуже зручно розрахунки проводити в спеціальній комп'ютерній програмі, яка напевно є в великих будівельних магазинах. Точність розрахунків по ній знаходиться на дуже високому рівні.

Цікаве:  Як зробити перегородку з гіпсокартону своїми руками

Як розрахувати плитку при складній кладці?

Ті способи розрахунку, які описані вище, розраховані на базову кладку. Однак комусь захочеться зробити облицювання в нестандартному вигляді. Наприклад, облицювати плиткою по діагоналі або в розбіг. В такому випадку найзручніше буде все зобразити на папері. Знадобиться простий лист, на якому буде написаний периметр приміщення. Всі чотири стіни малюються в заданому масштабі. Потім зображується зразкову зображення укладання по клітинках в обраному масштабі. Далі необхідно порахувати, скільки буде цілих плиток. Також потрібно з'ясувати, скільки буде потрібно підрізаних плиток. Якщо, припустимо, передбачені дві розрізані частини, і вони плануються одного розміру, то для них знадобиться одна ціла плитка. Відповідно, обидві частини вважаються як одна плитка. Дуже зручно вже пораховані плитки відзначати будь-яким знаком. Отримане підсумкове число потрібно також помножити на коефіцієнт запасних плиток. Таким чином можна уникнути помилок в розрахунку і убезпечити від невдало подрезанного матеріалу. Використовуючи перераховані вище методики, можна вирахувати, скільки знадобитися плитки для будь-якого приміщення. Важливо розрахунки робити уважно і не поспішаючи. Тоді не буде зайвих витрат і не станеться так, що плитки раптом не вистачить. Ремонт: скільки буде потрібно плитки?

Корисні матеріали

Close