Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

З настанням теплого сезону багато хто стикається з проблемою комарів, які не тільки дратують своєю настирливістю, але і можуть представляти високу небезпеку для здоров'я. Серед різноманітних засобів і пристосувань від комах ультразвукової відлякувач комарів викликає підвищений інтерес. Чим же цей прилад відрізняється від традиційних і звичних для нас спреїв, фумігаторів і москітних сіток?

Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

Принцип дії

Про вплив ультразвукових хвиль на живі організми відомо багато. Тому ультразвукові прилади активно використовують для відлякування собак, гризунів і, звичайно, комарів. Загальний принцип дії подібних пристроїв заснований на тому, що ультразвук діє на нервову систему тварин і комах, тим самим сильно лякаючи їх. Людське вухо не вловлює звуку, що генерується побутовим приладом.

Тепер поговоримо конкретно про відлякуванні комарів. Важливо розуміти, що кусають людину тільки самки, які мають потребу в харчуванні для виношування потомства. Ультразвуковий відлякувач випромінює сигнали, що збігаються зі звуком, які видають самці комарів для залучення жіночих особин з метою запліднення. Якщо самка вже запліднена, то закличний писк самця лякає її, тому вона намагається якомога швидше покинути це місце.

Саме тому відлякувач, встановлений вдома або на вулиці, створює вільну від комарів зону. При покупці варто врахувати площу, на яку розрахований прилад. Зазвичай дію портативних пристроїв поширюється на відстань до 2 м, а стаціонарних — до 5 м. Крім цього на ефективність відлякувач можуть вплинути й інші фактори: місцевість, час доби, погодні умови.

Порада

Дія таких приладів направлено саме на кусають самок. Якщо ви хочете повністю позбутися абсолютно від усіх комарів, а не тільки від кровосисних, то ультразвуковий відлякувач вам не підійде.

Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

види відлякувачів

  • Автономні. Це портативні відлякувачі на батарейках, які можна завжди носити з собою, наприклад, під час походу, прогулянок на свіжому повітрі або занять спортом. По виду портативний відлякувач схожий на стандартний брелок. Його можна закріпити на зовнішній стороні одягу, ремені або навіть на нашийнику домашнього вихованця. Також є відлякувачі у вигляді браслетів. Час безперервної роботи переносних відлякувачів становить близько 3 днів.
  • Стаціонарні прилади працюють від розетки. Зазвичай їх використовують для приміщень. Також бувають дачні та пляжні варіанти. Деякі прилади оснащені фотодатчиками, які автоматично включаються при настанні темряви.
  • Багатофункціональні. Багато сучасних моделей мають більш широкі можливості. Наприклад, є відлякувачі, які можуть працювати як від батарейок, так і від мережі. Можна знайти моделі, оснащені додатковими опціями. Це може бути очищувач, іонізатор повітря, ліхтарик або вбудований компас

варто знати

Практично всі ультразвукові відлякувачі комарів відлякують ще й москітів. А ось для боротьби з тарганами, клопами і мурахами такий прилад вже не підійде.

Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

Переваги ультразвукових відлякувачів

  1. Відлякувач абсолютно безпечний для людей і домашніх вихованців. Людина не чує ультразвукові хвилі, які генеруються приладом, вони ніяк не впливають на психіку і нервову систему. Тому ніякого дискомфорту під час використання у вас не виникне.
  2. Відсутність отруйних хімічних речовин і неприємних запахів, з якими часто доводиться стикатися під час використання спреїв, фумігаторів, свічок і т. Д.
  3. Комарі не звикають до ультразвуку. Тому можна не переживати, що після пари місяців використання вони перестануть його боятися, і дія приладу закінчиться.
  4. Включене пристрій не позначається на роботі різної техніки: телевізорів, телефонів, радіо.
  5. Якісний ультразвуковий відлякувач комарів прослужить вам довгі роки. Стаціонарні прилади не вимагають додаткових витрат: таблеток, рідини для заправки і т. Д.
Цікаве:  Як зробити сушилку для білизни своїми руками - хазяйський підхід

Що потрібно знати про ультразвукових відлякувачі комарів?

Що ще потрібно знати про відлякувачі?

Сьогодні налічується більше 3000 видів комарів, а на території Росії мешкає близько 100 видів. Для комарів, що живуть в певній місцевості, властива своя частота. Саме тому відлякувач, ефективний в одній точці країни, може виявитися абсолютно марним в інший. Але прогрес не стоїть на місці, і деякі сучасні моделі з регульованою частотою ультразвукової хвилі ефективні практично на будь-якій території. Такі універсальні прилади працюють на частотах від 14 до 20, 5 кГц.

Ультразвук, на відміну від деяких інших засобів, не вбиває комарів, а лише відлякує їх і розганяє з даної території. Але далеко не завжди варто сподіватися на накопичувальний ефект. Після виключення відлякувач він перестає працювати, тому комарі можуть повернутися.

Порада

В Інтернеті можна знайти безліч інструкцій і схем для самостійної збірки відлякувач. Але без спеціальних знань і навичок складно розрахувати, звук якої частоти і потужності виявиться безпечним для людей. І прилад, зроблений своїми руками, може стати причиною головних болів. Тому краще купувати відлякувачі комарів, створені професіоналами.

Як і де встановити ультразвуковий відлякувач?

Використання портативного відлякувача не викликає питань. Його необхідно лише включити і закріпити на руці, ремені або одязі. А як встановити стаціонарний ультразвуковий відлякувач комарів, щоб його дія була більш ефективним? Щоб правильно розташувати прилад, потрібно знати, що ультразвукові хвилі не проходять через стіни, перегородки та інші перешкоди. Тому при установці пристрою необхідно враховувати не тільки загальний розмір приміщення, але і його геометрію, наявність меблів, перегородок та інших можливих перешкод.

Визначте, які зони ви хочете захистити в першу чергу, наприклад спальне місце або обідній стіл. Відлякувач повинен розташовуватися так, щоб ультразвук безперешкодно досягав цього місця. Тобто між пристроєм і вашої ліжком не повинно бути ніяких перешкод. Добре, якщо перед випромінювачем залишається менше 2-2, 5 метрів вільного простору.

Будьте готові до того, що для більш ефективного захисту в квартирі виникне необхідність встановити не один, а два або більше пристроїв. Якщо відлякувач розміщений в одній кімнаті, а в інші приміщення двері відкриті, ультразвук може поширюватися і на ці приміщення. Але це за умови, що прилад має достатню потужність.

Ультразвуковий відлякувач буде ефективний і на вулиці, але необхідно врахувати один нюанс. У приміщенні ультразвукові хвилі відбиваються від стін. А на відкритому просторі, наприклад на дачній ділянці, вони поширюються в сторони без будь-яких перешкод, тому ефективність вироби на вулиці знижується. Це означає, що для захисту ідентичною за розміром території на відкритому майданчику краще придбати прилад більш високої потужності, ніж для домашнього використання.

Цікаве:  Види і особливості поглиначів запаху в холодильнику

Ультразвуковий відлякувач — це відмінний засіб захисту від комах. Сучасний ринок пропонує широкий вибір моделей — від найпростіших і недорогих до приладів, оснащених масою додаткових функцій. Але щоб ультразвуковий відлякувач вам дійсно допоміг усунути проблему, перед покупкою і використанням рекомендується вивчити його технічні характеристики і правила експлуатації.

https://youtube.com/watch?v=GePyIsCNQG

Корисні матеріали

Close