Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

Незважаючи на рекомендацію фахівців не вживати різні напої в процесі роботи за комп'ютером, багато сучасних користувачі вважають за краще робити так, як їм зручно. Найчастіше все закінчується пролитої на поверхню клавіш рідиною і панічним пошуком виходу із ситуації. Якщо клавіатуру від комп'ютера або моноблока можна просто замінити, то з клавішами на поверхні ноутбука так вчинити не вийде.

Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

Деякі думають, що досить вилити рідину, перевернувши пристрій, і почекати, поки воно самостійно просохне. У деяких випадках це дійсно допомагає, але не варто дивуватися, якщо через кілька днів або тижнів після нещасного випадку прилад перестане працювати.

Дії, які потрібно виконати в першу чергу

Екстрена допомога складається з трьох етапів, правильність і швидкість проведення яких безпосередньо вплине на стан ноутбука. Починати потрібно в той же момент, коли рідина, незалежно від її якості і текстури, була пролита:

 1. Знеструмлюємо пристосування і витягуємо батарею. Правильне завершення роботи системи з метою збереження даних не так важливо, як попередження короткого замикання і згоряння всіх контактів. Всупереч поширеній думці, відключення батареї не менш важливо, адже в ній навіть після відключення від мережі працюють схеми живлення.
 2. Після цього від'єднуємо від пристрою флешки, диски, карти пам'яті.
 3. Далі діємо в залежності від кількості пролитої води або іншої рідини. Якщо її обсяг становить не більше 1-2 столових ложок, то перевертаємо клавіатуру або ноутбук, щоб запобігти проникненню вологи в центральні частині корпусу, після чого промокаємо поверхню паперовим рушником. У разі більшого обсягу встановлюємо пристрій на ребро, вентиляційні отвори при цьому потрібно розташувати внизу, і акуратно струшуємо, видаляючи максимальну кількість рідини.

Порада: У процесі здійснення екстреної допомоги категорично забороняється включати прилад, щоб перевірити, чи працює він. Доведеться змиритися з тим, що мінімум 2-3 дні користуватися їм не доведеться.

Тільки провівши всі ці маніпуляції, потрібно вирішувати, що робити далі — спробувати почистити і відновити пристрій самостійно або звернутися за допомогою в ремонтну майстерню.

Особливості впливу різних рідин на стан клавіатури

Ступінь пошкодження ноутбука залежить не тільки від обсягу, а й від якості пролитої на його поверхню рідини. Руйнують ефект у всіх напоїв різний, що необхідно враховувати в процесі ремонту.

Цікаве:  Чому посудомийна машина погано сушить посуд?

Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

 • Вода. Якщо на клавіатуру пролили воду, шанси на відновлення системи досить високі, продукт досить нешкідливий. Головне, діяти швидко і строго за розробленим фахівцями плану, інакше виникає ризик розвитку корозії окремих елементів. Не можна забувати і про те, що чистий продукт буде поширюватися по внутрішнім ходам пристрої стрімко, підвищуючи можливість короткого замикання. Ні в якому разі не можна просто намагатися просушити клавіші, обробка повинна бути повноцінною і послідовною.
 • Такі традиційні напої, як чай або кава, в тому числі ті, в які додано цукор або молоко. При такому ураженні ситуація йде набагато гірше через кислот, що входять до складу більшості компонентів. Наприклад, чай містить танін, що володіє кислої реакцією. Якщо в напій додано молоко, то рівень негативного впливу ще підвищується. Кава теж досить агресивний, а в поєднанні з цукром і вершками гарантує появу липкого шару, що заважає роботі клавіш.
 • Натуральний або пакетований сік. Найчастіше складається з досить великих частинок, які здатні намертво забитися між елементами. Крім цього, солодкий напій містить фруктові кислоти, що володіють вираженим руйнівним впливом.
 • Пиво. Мало хто знає, що пиво не тільки залишає на пластиці липкий слід, але і роз'їдає елементи пристрою за рахунок невисокої змісту кислот. Багато власників ноутбуків, на які було пролито пиво, нехай і в мінімальному обсязі, стикаються з тим, що цей продукт швидко виходить з ладу, навіть якщо спочатку не давало збоїв.
 • Газована вода. Являє максимально можливу небезпеку. У Колу, Спрайт і їх аналоги значна кількість хімічних компонентів, що окислюють і роз'їдають нутрощі ноутбука або клавіатури. В даному випадку діяти доведеться дуже швидко, всього за кілька годин напій може заподіяти пристрою непоправної шкоди.

Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

Незалежно від того, що було пролито на поверхню клавіш, кава, вино, чай, сік, пиво або молоко, необхідно не просто позбутися від надлишків рідини, а промити предмет чистою водою. Після цього можна відправлятися в сервісний центр або приступати до самостійного ремонту.

Як можна відновити зіпсований ноутбук самостійно?

Щоб якісно і правильно почистити ноутбук, не обов'язково звертатися до фахівців. В цілому, вони здійснюватимуть із пристроєм все те ж саме, але при цьому може бути втрачено дорогоцінний час, який у випадку з пролитої газованою водою обчислюється годинами.

 • Спочатку виріб потрібно розібрати. Для цього озброюємось відповідними викрутками і, підклавши під панель клейонку, методично викручуємо кожен гвинтик. Щоб не плутатися з засувками і прихованими панелями, рекомендується скористатися інструкцією по розбору конкретної моделі, яку можна знайти в Інтернеті. Після чого проводимо огляд і оцінюємо пошкодження. Перед тим, як робити що-небудь далі, потрібно від'єднати батарейку, що живить материнську плату, запобігаючи теоретично можливе замикання.
Цікаве:  Як вибрати хороший праска для догляду за речами будинку або в поїздці?

Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

 • Чистка і промивши складових. Озброївшись збільшувальним склом, оглядаємо все елементи клавіатури або ноутбука, вишукуючи ознаки потемніння матеріалу або появи плям. Всі підозрілі освіти прибираємо м'якою тканиною без ворсу або сухий зубною щіткою. Спочатку потрібно використовувати спиртовий розчин, потім дистильовану воду (в крайньому випадку замінюємо компонент питної або відфільтрованої водою). Таким же чином потрібно почистити всі деталі пристрою.
 • Якщо плата пошкоджена занадто сильно, то виймаємо її, обробляємо традиційним способом і залишаємо сушитися мінімум на добу.
 • Після обробки залишається просушити ноутбук. Деякі майстри для прискорення процесу позбавлення від непотрібної рідини радять використовувати фен, але це занадто небезпечний підхід. Якщо хоча б трохи перетримати пристрій, можна розплавити різні елементи або загнати пил туди, куди не потрібно. Краще залишити виріб на 1-2 доби в сухому приміщенні без пилу і з хорошою вентиляцією. Потрібно подбати, щоб на деталі не потрапляли прямі сонячні промені.

Що робити, якщо на клавіатуру була пролита вода?

У разі потрапляння на ноутбук води проводяться всі ті ж маніпуляції, не потрібно тільки промивати виріб. Після того, як всі терміни пройдуть, треба зібрати пристрій, робити це краще за схемою, а не по пам'яті. Якщо прилад не вмикається або не працює, все ж доведеться звернутися в сервісний центр. Іноді після такої чистки не працює тільки клавіатура, тоді можна спробувати її замінити або залучити зовнішній пристрій.

https://youtube.com/watch?v=udbUc6A848

Корисні матеріали

Close