Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

Навіть самі технічно досконалі побутові прилади не застраховані від поломок, тому всі вони потребують уважного і якісному догляді. Якщо під безвідмовним холодильним приладом зібралася вода, перед тим, як змінювати агрегат або викликати ремонтну бригаду, потрібно спробувати з'ясувати, чому тече холодильник.

Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

У більшості випадків можна усунути проблему самостійно, повністю відновивши функції пристосування. В першу чергу, необхідно звернути увагу, накопичується вода тільки знизу або тече по стінах, розташованим всередині камер. Особливу увагу доведеться приділити моделям, представленим системою no frost, навіть вони схильні до подібного явища.

Перед тим, як з'ясовувати, чому тече холодильник, необхідно переконатися в тому, що проблема в самій холодильній установці. Нерідко справжня причина криється в дірявих трубах, потекшей посудомийної або пральної машини, просто випадково пролитої рідини. Для цього потрібно оглянути або обмацати дно і стінки установки. Тільки при виявленні слідів води можна приступати до подальшої роботи по усуненню проблеми.

Холодильник тече знизу: причини явища і методи його усунення

Якщо при огляді, проведеному всередині камери холодильного і морозильного відсіків, ні вдалося виявити вологу на стінках, і вода накопичується тільки на підлозі, в якості причини явища може виступати один з наступних факторів:

  • Відходження трубки дренажного зливу. Найчастіше це відбувається після проведення транспортування агрегату або генерального прибирання, в результаті чого була зрушена зливна трубка. Вона розташована ззаду холодильника, тому потрібно відсунути пристрій і поправити елемент так, щоб він поєднувався з резервуаром. Іноді виявляється, що такої маніпуляції недостатньо, щоб усунути проблему. Це може вказувати на появу тріщини в порожнистої деталі. Потрібно перевірити, чи не стікає чи по її поверхні вода. У разі необхідності елемент доведеться замінити. Вкрай не рекомендується робити це самостійно або намагатися обійтися герметиком, краще відразу звернутися до професіоналів.
  • Поява тріщини в резервуарі для рідини або його поломка. В цьому випадку зазвичай уражається задня стінка холодильника в нижній частині. Вода буквально капає на підлогу без перерви, тріщину можна визначити візуально. В даному випадку допоможе тільки заміна резервуара, яку необхідно довірити майстру. До приїзду фахівця можна тимчасово вирішити проблему, замазавши освіту водонепроникним герметиком. У такому вигляді апарат протримається кілька годин і навіть днів.

Якщо вчасно не усунути перелічені явища, з продуктами всередині камер нічого не трапиться, та й сам агрегат сильно не постраждає, на систему охолодження дані неполадки практично не впливають. Але це не означає, що проблему потрібно ігнорувати, підвищена вологість негативно позначиться на стані оточуючих поверхонь і швидко призведе до появи цвілевих колоній.

Цікаве:  Навіщо потрібен рідкий порошок і куди його заливати

https://youtube.com/watch?v=SM-0fTTXK6

Що робити, якщо вода тече по внутрішній стінці холодільніка

Порада: У даному випадку не варто намагатися робити щось самостійно. Дренажний отвір у переважної більшості моделей знаходиться всередині корпусу. Щоб до нього добратися доведеться виконати чимало маніпуляцій, порушення техніки виконання яких здатне спровокувати ще більш серйозні проблеми.

  • Засмічення дренажного отвору холодильної камери. В цьому випадку вода в основній масі нерідко накопичується саме всередині камери, під лотками для овочів. Сток, забитий частинками їжі або осколками льоду, можна прочистити самостійно. Для цього беремо шприц без голки, наповнюємо його водою і промиваємо отвір під високим напором. Якщо не хочеться використовувати воду, можна спробувати продути стік, використовуючи соломинку для коктейлів. Не варто пробивати засмічення спицями та іншими гострими предметами, це може привести до пошкодження матеріалу. Щоб не допустити повернення проблеми, стік потрібно регулярно перевіряти, а продукти відсувати подалі від задньої стінки.

Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

  • Звичка не закривати дверцята камери. Найчастіше це спостерігається в сім'ях з дітьми або при заміні моделі з дверцятами, що закриваються самостійно, традиційним аналогом. Холодильник при цьому продовжує намагатися виконувати свої функції і починає морозити сильніше, ніж зазвичай. В результаті на стінках формується полій, яка під дією теплого повітря тане, починає стікати по стінках і переповнювати резервуар для води. Відпрацювання потрібної звички або підвищення щільності петель дверцята допоможуть позбутися від проблеми.
  • Зниження функціональності гумового ущільнювача. Щільність гумової прошарку, між камерою холодильника і навколишнім середовищем поступово знижується. Від цього не застраховані навіть установки з системою no frost. Тепле повітря проникає в камеру, порушуючи протягом технологічних процесів, в результаті чого на підлозі під холодильником і його стінках з'являється вода. Проблема вирішується дуже просто — купується новий ущільнювач і встановлюється на зміну старому. Це можна зробити і самостійно, але професіонали справляться із завданням набагато краще.
  • Поломка термостата. В даному випадку холодильник не тільки тече, він ще й повністю виходить з ладу. Самостійно проблему не вирішити, а в ремонтній майстерні швидко знайдуть необхідні деталі і в найкоротші терміни відновлять агрегат.

Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

Якщо огляд холодильника не дозволив чітко визначитися з причиною виникнення проблеми, не варто влаштовувати профілактичну прочищення дренажів, міняти ущільнювач і регулювати петлі. Краще відразу звернутися за консультацією до професіоналів, поки ситуація не стала критичною.

Чому тече холодильник системи no frost і що робити?

Навіть холодильники з установкою ноу фрост не застраховані від поломок, в даному випадку вона буде пов'язана з порушенням роботи нагрівача випарного елемента. При даній проблемі вода накопичується безпосередньо під агрегатом, а стінки всередині камер покриваються товстим шаром льоду, що неприпустимо для системи no frost. Іноді саме на формування криги господарі звертаю увагу в першу чергу, тоді з'являється можливість запобігти накопиченню вологи під апаратом.

Що робити, якщо тече холодильник і чому це відбувається?

Регулярне відкривання дверцят призводить до підвищення температури в камері, тому лід починає танути швидше, активно заповнюючи резервуар для рідини. Випаровування не відбувається за планом і холодильник no frost починає текти. Самостійно робити в даному випадку нічого не рекомендується, можна тільки погіршити становище. Краще викликати ремонтну бригаду, що спеціалізується на роботі з системою ноу фрост, яка швидко відновить функціональність пристосування.

Вода, що скупчилася під холодильником, не повинна лякати. Це всього лише сигнал того, що виріб неправильно експлуатується або отримало незначне пошкодження. Після вирішення проблеми необхідно скорегувати звичні методики експлуатації холодильної установки, щоб неприємне явище не повторилося і не доставило нових клопотів.

https://youtube.com/watch?v=Y3OwKqKDa4

Корисні матеріали

Close