Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

Сучасні виробники розробили кілька нових методів, які допомагають зберігати кухонну плиту в ідеальному стані. Вибираючи побутову техніку, важливо знати, що таке каталітична система очистки духовки і чим вона відрізняється від пиролитической, щоб придбати саме ту модель, яка найкраще підходить для використання.

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

варіанти очищення

Передові технології не стоять на місці, змушуючи розробників плит знаходити нові рішення, що полегшують догляд за духовкою. Останнім часом у продажу з'явилися моделі, в яких можна зняти дверцята. Це набагато спрощує регулярне чищення духовки і дає можливість обробити важкодоступні місця.

Багато господинь оцінили духовку, оснащену спеціальним візком, що дозволяє без проблем висунути робочу поверхню. Якщо використовувати цю функцію в процесі смаження, можна з легкістю перевірити готовність страви. Очищення теж спрощується: витягнута панель миється окремо від плити.

Деякі духовки покриваються спеціальною емаллю, в яку включені каталізатори окислення, що призводять при нагріванні до розпаду жирів.

Найдорожчою і якісної вважається каталітична функція очищення, але вона встановлюється тільки на електричні плити.

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

каталітичний метод

При цій вбудованої функції самоочищення внутрішня поверхня духовки покривається темною шорсткою емаллю. Якщо придивитися до неї уважніше, стають помітні пори, заповнені спеціальним хімічним складом.

Коли в процесі приготування їжі на стінки духової шафи потрапляє жир, під впливом високої температури відбувається реакція, і він швидко розщеплюється на крапельки води і вуглець.

Самоочищення починає працювати при нагріванні духовки вище 150 градусів. Оптимальною температурою, що сприяє швидкому очищенню, вважається 250 градусів. Каталітичний метод допомагає утримувати духову шафу в чистоті без будь-яких проблем з боку господині. Після приготування їжі їй потрібно тільки пройтися по внутрішній поверхні духовки вологою ганчіркою, збираючи попіл, який утворився в процесі розпаду жиру.

Щоб повністю розібратися, що значить каталітична очистка духовки, потрібно зрозуміти, що з її допомогою стінки, покриті складом, вбирають забруднення, як промокальний папір.

Виробники, що випускають такі плити, наносять пористу емаль не всю духовку. Вона знаходиться:

 • на верхній, задній і боковій стінці;
 • на лопатях конвектора.

Нижню стінку спеціальним складом зазвичай не обробляють. Це пов'язано з тим, що на пористу емаль руйнівно діють солодкі сиропи і патьоки молока, які часто потрапляють вниз духовки при випічці пирогів. Тому нижню частину духовки доведеться приводити в порядок за допомогою чистячих засобів. Цей принцип стосується і дверцята — її теж доведеться очищати самостійно.

Цікаве:  Які показники температури повинні бути в камерах холодильника в залежності від зон

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

переваги способу

Так як каталітична очистка є простою хімічну реакцію, для її здійснення не потрібно складних технологій і дорогих складових. Тому така система вигідно вирізняється з-поміж розробок доступною ціною. Крім цього, вона має ще ряд переваг:

 • значно економить час, що витрачається на догляд за плитою;
 • духовку не потрібно мити після кожного приготування їжі;
 • очищення відбувається під час готування їжі, тому для неї не потрібно додатково включати духову шафу і витрачати електроенергію або газ;
 • гарантійний термін експлуатації емалі — близько 5 років.

Після закінчення часу захисне покриття стирається, і його доводиться замінювати новим. У деяких моделях техніки стінки оброблені каталітичної емаллю з двох сторін. В цьому випадку їх потрібно перевернути нової стороною. Маніпуляцію з легкістю можна провести самостійно, так як в інструкції докладно описаний порядок дій. Але якщо людина не в змозі впоратися з роботою, переустановку стінок швидко зроблять службовці сервісного центру.

При використанні каталітичного очищення не потрібно підбирати особливе місце на кухні, щоб встановити духову шафу. Система працює без перебоїв скрізь і не нагріває плиту до такої міри, щоб пошкодити стоїть в безпосередній близькості меблі або інші побутові прилади.

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

Чи є недоліки

Незважаючи на позитивні відгуки, які отримує нова розробка, у неї є кілька негативних моментів. Їх потрібно обов'язково враховувати, здійснюючи покупку устаткування.

 1. Якщо при смаженні м'яса на пористу емаль потрапляє занадто багато жиру, система не завжди повністю справляється з його розщепленням. Тому великі забруднені області можна очистити тільки після неодноразового використання духовки.
 2. Деякі елементи техніки доводиться відмивати по-старому — вручну. Це стосується не тільки дверцята і нижньої стінки, а й листів, гриля, решітки.
 3. Коли стінки техніки не оснащені покриттям з двох сторін, покупка нових деталей може сильно вдарити по сімейному бюджету. Їх середня вартість залежить від марки плити і коливається від 2000 до 4000 рублів.

Важливо!

Не забувайте, що нанесене каталітичне покриття легко пошкодити і цим набагато скоротити термін його служби. При очищенні сажі, в яку перетворюється жир, не можна користуватися порошками, скребками, щітками. Дозволена лише чиста вода, м'яка губка або тканина.

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

Як вибрати?

Що значить каталітична очистка духовки? Це такий метод, ефективність якого посилюється при регулярній експлуатації шафи. Тому він ідеально підходить тим, хто любить займатися приготуванням страв і постійно користується духовкою.

Цікаве:  Вибираємо ідеальний блендер для приготування смузі і коктейлів

У кожного сучасного виробника кухонної техніки є моделі з вбудованою функцією каталітичної очистки. Її якість не залежить від вартості виробу, так як пориста емаль робиться за однією технологією і купується виробниками плит в готовому вигляді для обробки стінок виробів.

Каталітичним самоочищенням оснащені електричні та газові моделі плит, але при покупці варто враховувати те, що духовки, що працюють за допомогою газу, менш практичні.

Що таке каталітична очистка духовки і в чому переваги методу?

Принцип пиролитического очищення

Секрет ефективності методу полягає в тому, що під впливом високої температури будь-які забруднення на стінах духовки згорають, перетворюючись на попіл, який просто забирається ганчіркою. Щоб духовка повністю очистилася, в ній повинна бути температура близько 500 градусів.

Функцію піролізу потрібно спеціально включати. Вона не працює автоматично. Після натискання спеціальної кнопки дверцята духовки замикаються на замок, і її неможливо відкрити, поки процес очищення не закінчиться, а рівень температури всередині шафи не впаде до 200 градусів.

Під час процедури з'являється специфічний запах гару, тому розробники комплектують плити різними фільтрами, які нейтралізують неприємний запах.

Важливо!

При купівлі обладнання з такою функцією на кухні треба встановити потужну витяжку і підключити плиту до системи вентиляції через спеціальний отвір в побутовому приладі.

 1. Піролітичне очищення витрачає багато енергії. Її повний цикл становить два з половиною години, більшу частину з яких займає нагрів стінок до потрібної температури і охолодження духовки.
 2. Таке очищення встановлюють тільки в дорогих моделях плит. З метою безпеки всі деталі приладу повинні бути зроблені з високоміцних матеріалів, які не здатні пошкодитися від аномально високих температур.
 3. Зовнішні частини плит покриваються емаллю, що запобігає надмірне нагрівання стінок. Це потрібно для того, щоб виключити псування розташованих поряд меблів і звести до нуля ймовірність виникнення пожежі.
 4. Скло дверцят виготовляється з декількох шарів вогнетривкої матеріалу і оснащується спеціальною функцією охолодження.

Переваги піролізу в тому, що таке очищення не передбачає заміну внутрішніх стінок духової шафи, як в каталітичному методі. Всі забруднення, навіть патьоки цукрового сиропу або молока, видаляються після одиничної обробки.

До недоліків можна віднести ручну чистку листів і інших знімних деталей, які рекомендується витягувати з шафи перед включенням піролізу. Основний неприємний момент при покупці таких плит — висока вартість.

Проаналізувавши різні методи очищення духових шаф і розібравшись, що це таке, можна з упевненістю сказати, що каталітична очистка — оптимальний бюджетний варіант, який підходить для щоденного знищення забруднень в процесі приготування.

Цікаве:  Все про вибір і застосування солі для посудомийних машин

https://youtube.com/watch?v=WGfJgbFdJm

Корисні матеріали

Close